G-4, 1/72, YUMO

Previous topic - Next topic

Miroslav Š.

G-4 Supergaleb, 23732 beli 732, 252.lbae 1991.godina, aerodrom Batajnica.
Maketa je direkt iz kutije. Promenio sam pito cev i dodao VOR antene na vrhu vertikalca.
Pito cev sam izradio od medicinske igle a VOR antene od stabla tj. rama za delove.







http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

dragan_mig31

bas je lep :) a i boje su na mesto.samo mogao si da ga zaprljas malo :P

Shakal

Svaka cast-odlicno odradjeno. Kao 'iz fabrike'... ;D

Hoces li ga malko 'zaprljati'?

Kerber

Raspomamio si se prijatelju...samo ih stancas. ;)

Lep Super Galeb...

ovo leto je izgleda taman lepo posluzilo maketarima uopste...makete nicu k'o pecurice posle kise... ;)

Miroslav Š.

Да, баш сам се распаметио :) :) :)
Овај Галеб ми је реп од пре 2-3 године. Морао сам ради свог менталног мира да га завршим 0:)
Готов је, нема више ,,прљања", следећи ће ми бити 23733... ту имам целу причу.
Ево још три фотке, на дневном светлу, без блица, са другаром... :)




http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

gasha

Odlican ti je G-4, prelazi izmedju boja mi se posebno dopadaju. Ko kaze da nema petokraka na maketarskom nebu?

Kerber

Mozes i "drugara' da mu uslikas i pustis ga ovde...cisto da se zaokruzi jedan deo JRV-storije. :)

GBU-10

Lepo izgleda,jedino mu fali malo sencenja

medico

uh, koliko lepse izgledsa na dnevnom svetlu pogotovo kada je 'uparen' sa migonjom  ;)
dobar rad druskane, istina malo precist ali ipak to je rad od pre 3 godine  :)

nebkv

Super je  ;) U sustini kod letelica koje su izasle u nekom kratkom,pa i srednjem roku iz fabrike,ili sa generalnog remonta i nema neke velike potrebe za "prljanjem".Eto ja sam nedavno radio 23642.I zaista nije preterano oronuo gledajuci stanje letelice pre mesec dva u Ladjevcima,i kada sam ga prvi put video 2003 u Batajnici,nedugo pre toga je stigao sa remonta i farbanja

Messerschmitt

odlican Galeb!!Oni mi se sve vise svidjaju pogotovo jer su zadnjih mesec dana gotovo svaki drugi dan leteli iznad Rume,i to u veoma niskom letu...


stvarno mi se svidja kako si ga uradio,mada bi sigurno bio lepsi sa srpskim oznakama ;)


oddball

Поштовани колега са супротних трибина  :D
Већ сам постовао да ми је ово један од најомиљенијих авиончића те не бих да се понављам. И твој је одлично испао, тј. ти си га одлично урадио са носталгичним ознакама. Такав има неки посебан шмек. Онај са новим говори о садашњости, а твој о његовом почетку. Једино што мени недостаје у целом визуелном утиску су панел линије, али као што сам већ рекао и на претходном топику то је заиста ствар укуса и ако теби такав одговара зашто би га мењао. Такође једном речју - Браво!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Miroslav Š.

Господо, хвала вам на јављању. То што се панелне линије слабо виде је због тога што сам поштено забрљао са прекомерним шмирглањем (а нисам обнављао линије поновним урезивањем) и јаким прајмером 0:). Ја баш волим наглашене линије, наравно с мером. Сигурно и сами знате да се код правих авиона панелне линије слабо виде или чак се ни не виде са раздаљине од неких 50ак метара. Додуше, наш хоби инсистира на верној копији која захтева доста наглашавања чак и тамо где реално не треба наглашавати... и тако у круг.
Добро сам се упознао са овом макетом радећи на њој. Следећег Супер Галеба почињем ускоро да радим (можда ће бити готов до такмичења у музеју), па ће и резултат бити бољи, надам се 8).
Мислим да се нисам добро изборио ни са кабином ::). Oddball, мислим да си ти то на твом СГ много боље извео. Одлично изгледа.
Кербер- сликаћу дваескеца првом приликом, тачније чим изађе из МаkетарскоРемонтногЗаводаСуботица пошто је имао неконтролисани лет вертикално наниже (сасвим случајно).

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

djnik

Meni se bash svidja. Jedino obrati paznju kad pravis sledeci Galeb na staklo od kabine. Najbolje je da ga zalepis pre farbanja makete i onda zagitujes po spojevima. Naravno zamaskiraj staklo pre nego sto krenes sa farbanjem.

Miroslav Š.

Хвала вам на јављању и комплиментима. Ђорђе, управо сам тако и радио кабину ал побеже ми... Следећи ћу радити 23733, мада сам се накањивао на плави из СЛИа али због данашњег тужног догађаја и трагедије...
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!