Revell 1/72 Fw190A-8 + U-72LH

Previous topic - Next topic

Sandman

Evo i mene u ovoj kampanji...

Poshto dugo na forumu nismo videli neki Focke Wulf  :D ja reshio da uradim partizanskog F-8! ;)

U pitanju je jedini od preostala dva sachuvana primerka Fw190-F-8.... jedan se nalazi izlozen u Smithsonian muzeju u SAD, a drugi je onaj koji se nalazi u Depou Muzeja vazduhoplovstva u Surchinu.

Avion je zarobljen zajedno sa nekoliko Me-109G i K na aerodromu u Kovinu krajem 1944. Jugoslovenski piloti su ove avione preleteli na Zemunski aerodrom gde su ukljucheni u "Liaison Squadron" (Eskadrila za vezu?), a korishcen je tokom 1945. i 1946. godine kada je povuchen iz upotrebe.

Ovaj primerak F-8 je imao fabrichki broj 930838, i prethodno je bio u sastavu Luftwaffe SG-2. Imao je stari tip poklopca kabine (zaravnjen), kao i na A-8. Kamuflaza je predmet polemike kod ovog aviona tako da ce mi dobro doci sva moguca pomoc vas poznavalaca ove tematike! Naime, prema nekim izvorima kamuflaza je RLM 74/75/76, dok se negde umesto RLM74 pominje RLM70!? Luftwaffe oznake su svakako prefarbane sa RLM70...

Maketa koju koristim kao osnovu je Revellov Fw190A-8/R-11, jer je to praktichno taj isti avion, samo shto je F-8 trebao da nosi i bombe, mada ovaj nash nije imao potrebne pajlone... tako da nema problema oko ovoga ;) Dekali koje cu koristiti predstavljaju drugi deo Lift Here seta U-72LH, koji sam vec koristio za Me-109G-6 pre par meseci...

Takodje cu koristiti i Extratechov ecovani set 72046 sa spoljnim i unutrashnjim detaljima!



Radovi krecu nadam se uskoro....nastavio sam radove i na shpanskom He70 pa mi ta maketa ima malu prednost trenutno...

gasha

bravo, vec sam mislio da ce sve biti hari i spit.

Eraser

Ako je nas onda moze da prodje i Focke Wulf  ;D ;D

Drago mi je da se ova kampanja zahuktava.

Otto Skorzeny

E, ovaj topic ću sa pažnjom pratiti!  ;)
Imam isti set dekala, zbog mojih budućih radova, baš bi voleo da vidim konverziju Fw 190A-8 u F-8.

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Neće biti mnogo konverzije, ali zato eceraj... ;)
Samo napred, Srki, da ga vidimo bar u modelima  :D kad već ne mogu onog iz depoa da izvuku na svetlo dana... :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

pochelo je pochelo... :D

danas mi naishla inspiracija da startujem i ovaj projekat.... ;)

za pochetak sam zalepio ecovane pojaseve za vezivanje na sedishte, kao i samo sedishte i upravljachku palicu u kadicu kokpita....takodje sam zalepio i bochne instrument panele na kadici....



instrument tablu treba prvo da prajmerujem i farbam kako bih mogao da zalepim prozirnu foliju sa instrumentima iza table, a da same instrumente ne zafarbam prskanjem....

kako videh nabrzinu, josh par delova sem instrument table se kompletno menjaju ecovanim delovima, a poklopac kabine ce biti zamenjen delom sa druge makete (hvala Bane! ;)) shto ce zahtevati malo hirurgije na polutkama trupa - kako bi se odstranio ram poklopca kabine ....

sve u svemu, maketu cheka "tranziranje" :D

PELE

Uf, strasan kokpit, stvarno je dobar! :o :)
Ovi pojasevi i bocni instrumenti mu bas daju shmek.......samo tako nastavi i bice super! ;)



Pozdrav!

airbamby

Srki krenuo si na svim frontovima...
Svaka cast,cekamo bojenje kabine  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

Quote from: Dusan Lekic on 24-09-2008, 04:21:57
... za otvaranje kabine to ti je pun pogodak...

ma da... greota da detalji koje stavljam unutra budu nakon svega zatvoreni canopyjem... koji je OCHAJNO odliven!

Goran A.

Mislim da na aerodromu Kovin jos uvek postoje nemacki drveni hangari.

Sandman

ecovana instrument tabla (oba dela) je dobila sloj RLM66, a folija sa satovima za instrumente je dobila sloj akrilne bele sa zadnje strane... kad se to dobro osushi sledi lepljenje svega toga pomocu gloss laka najverovatnije... a zatim i po koja kap future-a ili kristal kleara u satove....

u medjuvremenu odradio sam hirurshke radove na polutkama trupa - skinut je originalni ram canopyja sa obe polutke jer ce tu doci ceo novi canopy kako bih mogao da kokpit uradim u otvorenom polozaju... a skinut je takodje i deo prednjeg dela kokpita na kome stoji nishan... bice zamenjen ecovanim delom koji je detaljniji....


Dada

Tjah! Again FW?! FW, Fw, fW, Wf, WTF?! :) Superiska, cekam kamuflazu :) to je najzanimmljiviji deo wulfa :)

gasha

Kako sada stoje stvari bice lep cockpit. Za tako malu maketu zaista dosta detalja.

Profa

Quote from: Sandman on 27-09-2008, 20:42:28
ecovana instrument tabla (oba dela) je dobila sloj RLM66, a folija sa satovima za instrumente je dobila sloj akrilne bele sa zadnje strane... kad se to dobro osushi sledi lepljenje svega toga pomocu gloss laka najverovatnije...
Imao sam problema sa lepljenjem male table na veliku (čitaj: odlepilo se) zato što nisam sačekao da se lak između male table i njenog filma dovoljno osuši :-\... Preporučujem pažnju i strpljenje! D:)
Bogu fala što sam Lala! :)