Yak-3 Eduard 1/48 - Sumadija manouvers

Previous topic - Next topic

djnik

Posle manje od mesec dana zavrsio sam Jak-3 i to pre takmicenja u McMinville-u u subotu. Uglavnom rad na maketi zavrsim dan pre takmicenja ali ovaj put sam uspeo da malo pozurim. Maketa je takozvani "Weekend Edition", laka je za sklapanje, nije potrebno mnogo smirglanja. Koristio sam "Lift Here" dekale kako bih sto vernije prikazao ovog Jakovljeva (2311) koji je koriscen za vreme Sumadijskih manevara. Maketa je farbana Model Master bojama po instrukcijama iz kolor proifila koji su dosli uz dekale. Panele sam izvukao licno omiljenom metodom razvodnjom crno/braon temperom dok sam ostale tragove curenja ulja i izduvnika (blago) odradio pastelima. Sto se tice dorada, dodavao sam poluge koje su nedostajale u kabini, pojaseve na sedistima, pregrade hladnjaka ulja, izbusio sam otvor topa u nosu, otvore mitraljeza kao i izduvnike. Takodje dodao sam i pokazivace polozaja stajnog trapa. Na maketi jos uvek nisam dodao igle koje ce predstavljati mitraljeze u nosu posto sam ih tek danas nasao tako da cu taj detalj dodati do petka. Nadam se da vam se maketa svidja, ja sam uzivao u radu. Takodje, nadam se da ce privuci paznju na predstojecem takmicenju u Oregonu.

 

Sandman

bash pedantan rad Djole - prljanje sasvim suptilno, ali kapiram da je ova makina bila odrzavanai chistau vreme manevara?

svidjaju mi se tragovi curenja ulja

srecno na takmichenju sa "govechetom" ;)

tripko

JoJ kakav yak, lep i čist rad nema šta.
Svaka čast i srećno na takmičenju.

PoZ

djnik

Zahvaljujem se na cestitkama kolege. Zelim da napomenem da cete na par slika videti rozikastu svetlost na maketi, naime to je usled sunca koje je zalazilo bas u momentu kad sam slikao Jaka ispred stana.

Sto se tice odrzavanja, mnogo mi je lep ovako cist pa nisam hteo preterano da ga prljam. Inace morali su da ga ociste kad je Drug Tito dosao da obavi smotru ;)

djos & filip

MNOGO LEPO AVIONCE

Izuzetno precizno i "cisto" jedan od lepsih primeraka koje sam video u poslednje vreme.
Steta sto ga nisi slikao i "odozdo", bila bi to lepa referenca za rad.

Mozda sam propustio......da li je problem da posaljes koje si boje koristio.
Hvala i veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Dada

B R A V O, da ne kopiram prethdne postove!!! Ode moj u musculo :P hehe
Pokazi im na tekmi kako se rade makete, koje su egzotika za njih!

DjG

Svidja mi se ovaj "zver". Odlicno je ispao.

Ja bih ponovio pitanje iz nekog od prethodnih "Re" postova - koje su boje koriscene. Prilicno su svetle.



Pozz

djnik

#7
Farbao sam maketu bojama koje su date u uputstvima uz LH Dekale, Model Master 1721 "Medium Gray" i Model Master  1731 "Aircraft Gray". Odozdo sam koristio Humbrol svetlo plavu koju je navodno ekvivalent Model Master boje iz upustva ali je bila bash tamna pa sam je posvetlio dok nisam dobio zeljenu nijansu. Ne mogu da se setim tacno koja je Humbrol boja u pitanju posto trenutno nisam kod kuce. Sad ko je u pravu sto se tice boje ne znam, ali ja sam inace hteo sam da avion bude izbledeo kao na suncu.

Sto se tice slikanja odozdo, nisam hteo da okrecem maketu kako ne bih nesto polomio. Slike skoro gotove makete odozdo mozete naci u podforumu projekti u radu ;)

Dragane, trenutno radim na sledecim maketama sa nasim oznakama: Cierva C.30 i  Zlin XII u 1/72. Za kampanju "Partizanska eskadrila" pocecu da radaim Ju-87B u 1/48 a polako cu poceti i da radim na Blenheimu Mk. I u 1/48.

Boki

Slažem se sa ostalim. Jako dobar Jak. Sviđaju mi se detalji na koje si obratio pažnju (indikatori spuštenog stajnog trapa, poklopci rezervoara za gorivo, kabina..). Takođe mi se jako sviđa što nisi preterao sa prljanjem.

Srećno na takmičenju. ;)

Quote from: papa_bear on 17-09-2008, 11:41:15
Ode moj u musculo :P hehe
Nadam se da je ovo bila šala. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

gasha

Ima samo jedan problem, Ameri ce da batale hobi ako ovako nastavis pa ces sam da se takmicis ;)

Messerschmitt

Svaka cast!svida mi se pedantan rad,mnostvo odlicno uradjenih detalja kao i sasvim dovoljno prljanje!!odlican 5 ;)!!

Zoki969

Kao i uvek, sa moje strane samo pohvale ...
Bravo Djole ! :) ;) :D ;D
U svakom pogledu izvanredan rad !
P.S.
Kratko pitanje (za sve): Da li se zna da li je ovaj Jak bio obojen ruskim bojama ili  je u pitanju neka nasa varijanta sivo-sive?