F-16C 1:72 IDF/IAF

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

evo konacno sam ih zavrsio.prvi je dobio mk.82 bombe a za drugi nisam imao mk.84 pa sam odlucio da ga otavim tako.i kako vam se svidja?










Sandman

kammo su skroz odlichne ispale!

jedino mi malo kvari utisak izduvnik na oba aviona... suvishe je srebrnkast, mozda malo bakarne boje da si dodao?  :-\ ili makar malo zaprljaj uzduvnike sa JAKO razredjenom meshavinom crne i gunmetal - bukvalno kao filter! ili mozda nekim pigmentom...

ajd sad daj nam josh malo egzotike ;) znam da imash svashta u planu :)

Boki

Svaka čast, Draganče. "Paralelna gradnja" je itekako uspela :) . Baš mi se sviđaju boje. Skoro da si me ubedio da svoj Kfir C-7 ofarbam u maskirnu šemu :D .
Inače, slažem se sa Sandmanom. Možda da malo isprljaš izduvnike po njegovom receptu (+vrlo malo braon boje, ispravite me ako grešim).
Evo par slika originala:
http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/1/8/7/1234781.jpg
http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/8/0/5/0764508.jpg

Sve u svemu, odličan rad.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

DjG

Svidjaju mi se tvoje 16-ice. Dobro si ih uradio.
Dve stvari moram da ti posebno napomenem:

1. Stvarno je lepo videti kako covek napreduje i poboljsava svoj kvalitet u radu maketa. Posto tvoje radove pratim sve vreme, od pocetka, pozdravljam tvoj napredak koji je izrazen.

2. Au bre brate kako si imao snage da prepravljas staru maketu ? Ja licno sam veliki protivnik toga. Ali dobro, ako je tebi OK - onda samo napred.


Pozz

Kerber

Ma sta odlicne, vrlo dobre...! ;)
Sala mala, najbolji tvoj rad , do sada !
I to jos zwei komaden !
Bravo Dragane !

Lanmi

Bravo Dragance, prelepi su. Svidjaju mi se kamuflaze, vedering, probaj sledeci put malo i da toniras razlicite nijanse boja.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

tripko

E ja ovo tek sad video. Bravo dragance bas su ispali super pravi izraelci.
samo nastavi sa dobrim radom ;)

dragan_mig31

Quote from: Dusan Lekic on 19-09-2008, 15:02:29
Samo napred, cekamo sledeci poduhvat (Sufa mozda ;D ;)).

Dusan.



mozda kad nadjem maketu D verziju + resinski set za rezervare i grbu a i + dekale :D sledeca maketa mi je nesto jos bolje MIG-29 9-12 sa JNA dekale :)

Zoki969

Lepo, lepo ...
Izgledaju odlicno, jedino sto se pridruzujem primedbama na izduvnike ... Kvare inace odlican utisak koji ostavljaju obe makete ... Znaci, malo vise paznje sledeci put ...
U vezi svega ostalog kratak komentar ...
Bravo !!!

Nidza79

Generalno maketa ti je vrlo lepa, ali bodu oci one smaracke stvari na primer prelaz izmedju radoma i kamuflaze ti je skroz iskrzan i bas bezveze izgleda.

Na tvom mestu bih sacuvao Exocet za nesto drugo, MiG23ML je mogao da radi s tim u poligonskim uslovima.

dragan_mig31

Quote from: Nidza79 on 22-09-2008, 16:39:56
Generalno maketa ti je vrlo lepa, ali bodu oci one smaracke stvari na primer prelaz izmedju radoma i kamuflaze ti je skroz iskrzan i bas bezveze izgleda.

Na tvom mestu bih sacuvao Exocet za nesto drugo, MiG23ML je mogao da radi s tim u poligonskim uslovima.


ne razumem kako to prelaz izmedju radoma i kamuflaze nije ok.prelaz je skroz ostar,a mozda ti izgleda cudno jer tamo sam radio wash sa pastele + tecni sapun???

Nidza79

Ne znam bato, ja kad otvorim drugu sliku odgore - vidim, nadam se, ono sto i svi vide. Naravno ostaje mogucnost da zbog smanjivanja velicine fajla kvalitet slike strada, secam se da su ljudi na slici mog Ki84 vidjali ono cega na maketi nije bilo.

dragan_mig31

Quote from: Nidza79 on 23-09-2008, 22:26:45
Ne znam bato, ja kad otvorim drugu sliku odgore - vidim, nadam se, ono sto i svi vide. Naravno ostaje mogucnost da zbog smanjivanja velicine fajla kvalitet slike strada, secam se da su ljudi na slici mog Ki84 vidjali ono cega na maketi nije bilo.


ne brini,prelaz je jako ostar.koristio sam tamiya traku :) mozda je do smanjenje slike

r77adder

Da, na nekim slikama izgleda kao da je prelaz nejasan ali vrlo moguce da je to do slike  ;) inace VRLO LEPE MAKETE  ;D Svaka cast, ja sam veliki ljubitelj Izraelske avijacije i zaista me odusevljavaju ovakve stvari...

... izduvnicu su sasvim O.K. mozda to da si ih malo potamnio mada moze i ovako ...

Ono sto bih ja izdvojio kao greskicu - promasio si zelenu  :( koliko vidim koristio si FS34227 (ide na starije Izraelske avione... F-4, A-4, Kfir), a treba FS34424 (F-15, F-16, Kfir C7)

...takodje mi se ne svidjaju AMRAAM-i i nosaci za AIM-9 na koje su okaceni ... ali to je do ITALERI-a  >:(

JOS JEDNOM - SVAKA CAST  :D

postal

Ma super su oba,jedino ta zelena boja ne ide,Tamiya Sky je odlicna za IDF F-16,F-15E,i nisi trebao da okacis AMRAAM,izraelski F-16 ih ne nose,jer nemaju LAU-128 lanser,obicno nose dva Sidewindera na lanserima 1 i 9 i dve Python 4 rakete na 2 i 8.Ja trenutno radim Barak,ali u 1/32...

Pozdrav,Miro.