P-47 revell 1/72

Previous topic - Next topic

tripko

Prvo da se zahvalim Cherny-ju za dekale za P-47 od pilota 1.st Lt. Melvyn Paisley, 390th FS, 366 FG, Handorf, Germany May 1945.
Ova kao i svaka druga moja maketa je test model. Stoga ovoga puta sam probao Max Mayer auluminijum, i zahvaljujem
Siviju za uzorak BO-83 boje i mogu reci da sam zadovoljan sa rezultatima. Nije kao Alclad ali po meni je mnogo zanimljiviji
efekat daje a pogotovu kada presmirglate krila sa smirglom 2000 i posle ponovo preprskate, dobija se dobija se onaj pravi efekat aluminijuma, koji po slikama ne moze da se primeti.
Da ne tupim, znaci max majer BO-83 mora njihov razredjivac, onda future, dekali, future, wash sa temperama neka siva nijansa tj mesavina crna+bela+braon pa ponovo future da to malo zapecati i na kraju mat lak MM onaj okrugli mesan sa nitro razredjivacem.


Messerschmitt

Lepo uradjena maketa!jako mi se svidja posebno zbog mnostva detalja iako je 1/72!pedantno i precizno uradjeno i sa veoma mnogo iskustva koliko primecujem!lepo uradjene i linije panela!A o boji da i ne govorim!Kao da je od aluminijuma sama maketa a ne od plastike!

Sandman

bogme, bice nam dobar megdan u subotu ;)

wash deluje malkice slabije na slikama, no mozda je to do refleksije zbog "Sivklada" :D
videcemo uzivo - bash me zanima izgled sad nakon lakiranja u odnosu na ono od proshle nedelje shto sam video...

svidja mi se shto ga nisi preterano prljao ;)

nego.. chini mi se da si USAF rondelu na donjem delu krila zalepio na pogreshno krilo!?  ::)
trebalo bi po standardu da ide na donju stranu desnog krila i na gornju stranu levog?  :-\

Hartmann

Vau, rastur  :o!
Bravo, decko.

P.S. Jel' da da NECES da ga nosis sutra za Sentu  ;)  ;D?
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Profa

Lepo izgleda ovaj Jug, mada nije prljav kako ja volem da oni bidnu, al' nema veze...
U pravu je Sandman za rondelu na donjem krilu... :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

tripko

Slike su posvetljne pa se ne vidi bas najbolje ta nijansa sive.
Rondela je na mestu bas tamo gde treba da bude, po meni i po slikama.
A ovo cedo ce da leti iznad Setne i ima da obara mesere, savoje, i ostale neprijateljske avione  ;D :D

airbamby

Lepo i pedantno,svaka cast...
Sto se rondele tice ne verujem da bi se bas zeznuo, iako jeste jako cudno sto su i gornja i donja rondela na istom krilu...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

tripko

Ako neko nadje sliku aviona od 1.st Lt. Melvyn Paisley da to utvrdi ja je nisam nasao.
Referece su bile druge uradjene makete gde se rondela nalazi bas tu gde je sad, primetio
sam da u sludaju kada e rondele mnogo veca ide u ugao a video sam i po knjigama i ovaj slucaj.
Ako vas bas zanima niko njie u pravu jel mislim sada da on nije ni imao rondelu odozdo :P

Boki

Odličan rad. Sviđa mi se umerenost u prljanju i fini detalji. Bravo.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Lepo je ispao...mozda si trebao da mu das neki lakirani primer...malo mi zrnasta ova srebrna..Ili je do onog (groznog) MM mat laka, koji nekako uljuspa maketu i prekrije je necim belicastim, ko perut da ima)...
I pokituj spoj na repnom kormilu, sa desne strane...pravi tu ima neravninu, ali ne i vidljivi spoj panela, bar ne na ovima koje sam vidjao.

Sto se tice rondela, mozda je ovaj tako stvarno izgledao, nisam ga nesto zapamtio posebno u mojoj kolekciji profila, valjda mi nije bio dovoljno atraktivan, jer su i oni sami imali obicaj da na avione lupaju i nose-art i razne oznake, po nekom svom rezonu i volji i po onome u cemu su majstori - kiceraju, pa je tako lako moglo da se desi da je moler, malo cugnuo whisky, pa "oter'o" znak na kontra krilo...
Inace, dobar rad...planiras bezaniju iz blatista, na nebesa? Medju nas? 0:) 0:) 0:)

cherny

Leeeeeeep!
;D
A trapovi?  >:D

tripko

trapovi su izdignuti za oko 1mm tako da elisa ima veliki luft a da nespominjem drop tankove. :D

gasha

Elise si super izgulio, mozda jos samo malkice jaci trag dima i malo jaci wash zbog isticanja detalja. Inace farbanje fenomenalno.

tripko

Bane cini ti se da je zrnasto to je zbog photo shop-a i dorade fotografije to se golim
okom i ne vidi.
Namerno nisam hteo mnogo da ga prljam da uprskam mnogo stvari vise mi se
svidja ovako sa laganim wash-om i bez mnogo prljanja.
A bice jos aviona, na redu su ju-52, dakota, p-39 x3 komada i tako dalje. :)

Lanmi

Opasan Sivklad, stvarno je ispao super. U rondele se ne razumem, tako da ti tu nisam od pomoci. Nemoj da ti Savoja torpeduje prevoz do Sente. >:D
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"