Mosquito XIX 1/72 Airfix

Previous topic - Next topic

Shakal

Evo da se prikljucim i ja ovoj kampanji!




Otto Skorzeny

Zanimljiv avion...  ;)
Kakav je kvalitet makete?

Shakal

Quote from: Otto Skorzeny on 20-09-2008, 12:59:19
Zanimljiv avion...  ;)
Kakav je kvalitet makete?


Nije los (bar na prvi pogled)... Prvi put imam Airfix,pa...

Shakal

#3
Poceo sam prvo sa Mosquitom. Razmisljao sam da uporedo radim sve tri makete,ali zbog manjka boje i da ne bih negde zabrljao-odlucih se za varijantu 'jedan po jedan'! ;D




Sastavljen je kokpit,a nakon toga i trup na kojeg ce kasnije pasti vagon gita i utrosice se vagon i po smirgle,jer: em ne lezi kako treba,em je iskrivljen (malo doduse),em sam jedva kokpit 'uglavio' na mesto,em  >:( >:( >:(  Mislim da sam ovako dopunio odgovor na Ottovo pitanje!
Na donjoj slici je jedna varijanta "nosa" aviona. Postavio sam sliku iz razloga da me neko ispravi ako gresim jer koliko sam video na netu-to je taj nos...  ???
Toliko za sada. Nastavak radova uskoro...  ;)

Shakal

Upravo sam sastavio trup i krila:



Krila sam jedva sastavio sa trupom-nece da "legne" pa to ti je...
Jos sam primetio da prednje levo krilo ne lezi kako treba,odnosno,nije u osi sa desnim... >:(  Jedva to popravih...
Odoh da sklapam trap,a slike sutra...  ;D

Shakal

Jucerasnji i danasnji napredak: 




Kerber

Hmmm...bikov nos, koji si zalepio na maketu, ide samo kod verzije sa radarom za nocni lov, a to iskljucuje potkrilne rakete..a ti izbusio vec rupice za nosace..on nosi samo potkrilne rezervoare za gorivo, eventualno svetlece bombe, kad ide kao nocni nasrtljvac u akciju (prati nemacke bombardere i napada ih nad aerodromom, kad su najosetljiviji)..bar koliko ja znam.
Ovo sa raketama moze na FB.VI verziju, na Mk.XVIII...lovci-bombarderi...
Nek me ispravi neko ako gresim.

Shakal

Quote from: Kerber on 25-09-2008, 03:06:03
Hmmm...bikov nos, koji si zalepio na maketu, ide samo kod verzije sa radarom za nocni lov, a to iskljucuje potkrilne rakete..a ti izbusio vec rupice za nosace..on nosi samo potkrilne rezervoare za gorivo, eventualno svetlece bombe, kad ide kao nocni nasrtljvac u akciju (prati nemacke bombardere i napada ih nad aerodromom, kad su najosetljiviji)..bar koliko ja znam.
Ovo sa raketama moze na FB.VI verziju, na Mk.XVIII...lovci-bombarderi...
Nek me ispravi neko ako gresim.

Nisam znao koji nos da zalepim,pa sam se odlucio za ovaj gledajuci neke od slika na google-u...
Rupe sam izbusio odmah,oslanjajuci se na sastavnicu,ali cu ih zatvoriti...

Profa

Da, radih i ja ovog komarca odavno, ali kao FB.VI RAAF verziju, namerno zbog mnoštva mitroljeza i raketli, a bez bomaba ;D
U kutiji je bila, ako se ne varam, opcija N.F. II/FB.VI/Mk.XVIII... Delovi su bili praktično isti kao tvoji, sem tog bikovog nosa.
Mašina koju si počeo da radiš je noćni lovac (kao što i na kutiji piše), uvežena u Švedsku 1948, i Šveđani su dali oznaku J.30. Od naoružanja je verovatno koristio samo topove ispod trupa...
Dosta o Mosiju na http://www.mossie.org/Mosquito.html

Probaj da odradiš nešto sa spojem polutki trupa, to je jedino što za sada zapažam...

Airfix molim da se ne kritikuje D:), jer spada u kategoriju nedodirljivih, kao i WEB i KP!!!

Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Kerbiju ne moze nista da promakne, ne mozes nos da promolis a da ti ne nadje gresku! He, stara garda 8)!!!

Shakal

Tacno,Profo,ovo ce biti nocni lovac. A,prema sastavnici (i koliko sam video na slikama nekih drugih maketa i sl) nema antene na nosu. Ima jos jedan nos u kutiji na koji idu antene,ali se dosta razlikuje od ovoga...
Spoj polutki je dobro odradjen,a na slici se vidi trag od boje,pa verovatno lose izgleda... :-\
A,Airfix je nedodirljiv,a?  E,treb'o bi ovo da vidis! Prva maketa kojoj sam trup ispravljao zagrevanjem (zadnji deo mu pobeg'o iz ose)! >:(

Profa

Quote from: Shakal on 25-09-2008, 15:55:55
Tacno,Profo,ovo ce biti nocni lovac. A,prema sastavnici (i koliko sam video na slikama nekih drugih maketa i sl) nema antene na nosu. Ima jos jedan nos u kutiji na koji idu antene,ali se dosta razlikuje od ovoga...
Jeste, u ovom tvom je, kao u modernim avionima, radar U nosu, dok je kod starijih (taj drugi nos, za NF.II) antena štrčala, tj. bila napolju.

Quote from: Shakal on 25-09-2008, 15:55:55
A,Airfix je nedodirljiv,a?  E,treb'o bi ovo da vidis! Prva maketa kojoj sam trup ispravljao zagrevanjem (zadnji deo mu pobeg'o iz ose)! >:(
ccc, ta današnja omladina... preveliki uticaj Tamigawe :D ;) >:D
Još 10ak ovakvih maketa (a ova je još i dobra :D), i svaka iole dobra će ti biti ODLIČNA i samosklapajuća ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

To je bila jedna od najboljih njihovih maketa...Koliko se secam, 3 sam radio. Jedino sto se cela konstrukcija glavnih nogu stajnog trapa, umetala u polutke gondola, pa je kasnije bila potrebna pazljiva manipulacija. Mi smo koristili u pedesetim godinama derivat ove verzije (Mk.38NF), sa boljim radarom i drugacijim motorima (mislim da su imali turbo-kompresore ili tako nesto), uz FB.VI i onaj TMk.III (za obuku).
Inace, ne trazim greske, samo pokusavam da primetim cinjenicno stanje, a i da razmenim informacije sa ostalim maketarima.
Samo napred, videces sta je muka uklapanja kad se do'vatis onih Dragonovih avioncica.  ;)
Ovo ce ti izgledati kao boza.

Shakal

#13
I farbanje je pocelo...



Jedno pitanje: kako uraditi tragove garezi motora na vec crnoj podlozi?  ???

Profa

Quote from: Shakal on 25-09-2008, 21:42:16
Jedno pitanje: kako uraditi tragove garezi motora na vec crnoj podlozi?  ???
Tamno sivom/srednje sivom ;)
Bogu fala što sam Lala! :)