Do335A-1 1/72 Dragon

Previous topic - Next topic

Shakal

Jos jedan aeroplan za kampanju:     ;D




Shakal

Prosto nisam mogao da odolim,a da ne zapocnem bar nesto kod ovog aviona. ;D
Sinoc sastavih motore:




Profa

Makina više nego vredna truda ;)
Samo napred!!
Bogu fala što sam Lala! :)

Shakal

Quote from: Profa on 27-09-2008, 11:46:16
Makina više nego vredna truda ;)
Samo napred!!

Pa,koliko sam do sada zapazio-bice posla oko nje. 8)

Goran A.

Posla ce biti ali zato rezultat...

Dada

Uuu, lepe makine, a kakve bi tek bile da se doda jos par "cevki, shelnica, crevaca", uh krupan si zalogaj uhvatio. Drzimo fige da se iscupas sa ovim Dragonom! Smanji drybrush srebrnom po blokovima motora, pogotovo po karteru izvrnutog V. Blokovi su bili od materijala"gus"- sivi liv. Mislim da svabe jos nisu kroistile DurAl, neka me neko ispravi ako gresim.
Poz.

Profa

Kol'ko se sećam, motori su bili sjajno crni, a nikada ovako izgrebani... Sorry da nisam odmah reagovao, beše rano jutro :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Shakal

Pa,mislim i ja da sam preterao sa dry brash-om... :-\
Moracu da popravim...

Shakal

#8
Mali napredak od danas:



Boja je jos sveza,sto se vidi po otisku prsta. Jos cu malo da popravim drybrash i idemo dalje.
Trenutno trazim olovo da stavim izmedju motora i sedista u tu supljinu.

ALEX T

Super maketa.Pazi na sklapanje krila pogotovo ona dva dela za napadnu ivicu .
Prvo sklopi krila pa onda tek spoj ta dva dela da vidis da li pasuje njihova debljina da ne bi bili deblji nego krilo gde se oni lepe.Trebace ti i teg u nosu/u motor-ispred kabine-napadna ivica/ da bi stajao.
Pozz

Shakal

Postavio sam olovo izmedju motora i sedista,kao i u prednji deo krila (ima da stoji k'o pravi).



Imacu,koliko vidim,dosta problema oko ove makete,jer delovi ne pasuju bas kako treba. Na primer,krila i trup imaju dosta lufta (bice gitovanja),komplet prednji pogon je kriv (pa sam se smorio ziv danas dok ga nisam koliko-toliko popravio),poklopac zadnjeg motora je malko kriv i nije bas 'lezao' prilikom probne postavke tako da sam ga ispravljao i skracivao...
U glavnom-radice git i to dobro. >:(  Samo se bojim da nesto ne zeznem sa njim... :-\

Dada

Tipican opis za Dragonov avion :) Samo lagano, ne jurcaj i stimuj delove na suvo, ako treba i 10 puta pre nego ih fixiras...

Hawkeye

Kada li cu ja ovo da sednem da uradim  ;D ;D ;D !

'Уживај младићу за младости своје!'

Kerber

Kad je Revell ovo reizdao pre neku godinu, delovi su se uklapali mnogo bolje nego kod siroma' Dragona. E, al' nije imao eceraj, sto mi nije tesko palo, jer nisam ni hteo da ga otvaram, jer mi je tako gubio formu, jednog od najcudnijih aviona II svetskog rata.
Mene ceka i jedan Dragonov Do335 ali u verziji B-6 (nocni lovac), koji je vise projekt, iako je bilo slicnih prototipova, pa se ne usudjujem bas lako da ga zapocinjem, bas iz razloga "laganog uklapanja".
Samo polako, bolje je da ti pojede jedan dan merenja i sitnog trimovanja, nego 3 dana gitovanja, susenja, smirgle, pa opet...
A kad se zavrsi, to je predivan avion, ruzan ko smrt, al' opet ... ;D  Pleni !

Shakal

Quote from: papa_bear on 05-11-2008, 22:42:35
Tipican opis za Dragonov avion :) Samo lagano, ne jurcaj i stimuj delove na suvo, ako treba i 10 puta pre nego ih fixiras...

To i radim,al' opet ima posla oko doterivanja...  :-\

Quote from: Kerber on 06-11-2008, 12:45:44
A kad se zavrsi, to je predivan avion, ruzan ko smrt, al' opet ... ;D  Pleni !

Bash tako...