He 219A-0 1/72 Dragon

Previous topic - Next topic

Shakal

I jos jedan avioncic za prijavu! Mislim da je od mene dovoljno za ovu kampanju...




Radovi slede...

Aki

Dosta veliki zalogaj,3 makete :o
Svaka cast!

Shakal

Pa,jeste... Samo nikako da pocnem-imam dosta posla. Ali nadam se da cu iza nedelje startovati punom parom. ;D

Otto Skorzeny

Svaka čast!
Odličan izbor makete!  :D

Profa

Ufff... :o :o I tata bi, sine... :D
Mnogo dobra maketa, samo napred ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

djos & filip

Ovo ce biti "STRAVA"   8)
Super!

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Shakal

Na zalost,nisam uspeo da zavrsim ovu maketu u roku kampanje (posao me je sprecio  :-\ ),pa da ne otvaram novi topic-nastavljam sa ovim...




Sliku zavrsenog kokpita sam,izgleda,obrisao tako da postavljam ovu u procesu izrade istog...  ::)
Trup je spojen i ostavljen da se susi jos sinoc. 8)
Za razliku od Do335A-1 ovde se delovi lepo uklapaju (koliko sam do sad primetio). Jedino sto je mana sto se na trupu ne poklapaju panel linije. Tu ce biti malo posla.   :-\
Eto toliko za sad...

Dada

Samo lagano... Sada nemas rok kampanje koji te gura... Obozavam ovaj avion, stalno sebi govorim, kupices ga jednog dana :D Naicices na manje probleme uklapanja na motorskim gondolama...

Boki

Fino napreduje. Što reče papa_bear, samo polako. Sad te ne pritiska rok pa možeš da ga uradiš "za merak" ;) .
A sam avion je zaista bio odličan. Jeste subjektivna ocena, ali možda jedan od najboljih nemačkih propeleraca u WW2.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

drakii

Neznam koliko ti je poznato, ali dragonov He 219 dosta lici, ali da bi postao to sto pishe na kutiji ima dooosta posla, jer su ispromashivali spoj gondola motora sa krilima, shirinu krila, kontejner za naoruzanje...., podosta, nikako ne zelim da ti smanjim volju za maketom, ali mislim da treba da znas prethodno navedeno, ja sam vec kopirao dobre planove za pomenutog, ali nikako da ih poshaljem, nekome ko ih je vec trazio, samo da se ochitavim malo pa cu na postu....., a i trba mi adresa na koju da posaljem kopije, pozdrav

Dada

Hvala na infou, upoznat sam sa svim detaljima... Stavljao sam delove na crteze, pa video koliko se razlikuje. Ali nije mi toliko bitno, bitno je kada ga uradim da lici na ono sto bi trebalo... Upao sam sa jednom maketom u ispravljanje krive Drine i nije vredno tolikog truda...
@Shakal: Izvini za offtopic u projektu :)

Shakal

@papa_bear: Ne sekiraj se,drugar.  :)

Sledece sam odavno zavrsio,ali nikako da postavim slike:




Avioncic je,trenutno,na gitovanju i shmirglanju pa cu uskoro da okacim rezultat istog...

Shakal

Imao sam nekih problema oko interneta,pa nisam mogao da postavim slike,a posao je skoro priveden kraju...
Do sada je odradjeno sledece:

Dva sloja boje




Maskirne sare




Urezivanje panela



I dodavanje jos par delova



Uskoro cu postaviti slike aviona sa dekalima... A,posto maketa pada na rep (olovo nije pomoglo)-postavicu je na postolje. Jedino mi treba dobar savet oko toga kako da odradim beton (na kojem stoji avion na pisti). :think
Toliko za sada. Nadam se da vam se dopada.  :)

Warhawk

SICK!  :mjetal
fantastic paintjob!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

PELE

Fenomenalno!  :pilot



Pozzz...