Fiat G 55 Centauro 1/72

Previous topic - Next topic

Night Fighter

Nemacki motor i topovi sa italijanskom aerodinamicnim trupom i krilima su proizveli Fiat G 55 Centauro, prvi italijanski avion koji je u potpunosti parirao Spitfajerima i Mustanzima. Mocan avion, koji je  stigao prekasno i premalo da bilo sta ozbiljnije ucini protiv nadiruce saveznicke plime 1944-45.
Maketa aviona je Supermodel u 1/72, malo preskupo placena za svoj kvalitet – 10 e. Najveci kvalitet joj je konturna tacnost i relativno dobro uklapanje. Mane – ispupcene panelne linije i prazna kabina.
U kokpit su dodati rucno pravljeni instrument tabla, pojasevi, bocni instrumenti.
Iako volim "ciste" makete, zbog odabrane mrkozelene monohromatske kamuflaze sam odradio malo izraubovaniju masinu, da bih izbegao monotoniju povrsina.
Linije panela su odradjene u "old fashion" stilu – crnom olovkom po ispupcenoj liniji, uz prljanje nalezucih ivica. Time je malo neurtralisana izbocina panelne linije. Uz malo srebrne boje po ivicama i gazistu uz kabinu, docarana je istrosenost povrsinske boje.
Zbog loseg vremena zadnjih dana, svetlo i slike nisu bas bog zna sta, ali mrzelo me je da cekam lepse dane da slikam.







ugovorac

Kako je maketa radjena u pozitivu,uspeo si prilicno dobro,da je odradis,bar koliko moze da se vidi.Slike su malo ne jasne da bi se davali neki detaljni komentari a trebao si da maketu slikas i odozdo.U svakom slucaju,veoma interesantno i vredno da se pogleda.

Profa

Ne tako lep kao Veltro, ali podjednako efikasan aviončić...
Generalno ti je uspeo, ako izuzmemo (ne)kvalitet fotki zbog kog se ne vide detalji :-\
U svakom slučaju svaka čast za trud na popravkama i prepravkama siromašne makete!
Bogu fala što sam Lala! :)

Hawkeye

Solidan rad nema sta,reci mi samo da li znas ako i sta je kacio pod trupom:bombe,rakete,rezervoare?

'Уживај младићу за младости своје!'

Warhawk

Centauro je imao nosače ispod krila, ali mislim da su retko (možda i nikad) korišćeni...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Dobar je , iako u pozitivu...nista mu ne fali, osim boljih slika...

Uspeo si da mu osvezis jednobojnu, monotonu kamuflazu, a to mu daje zivot.

Inace, koliko sam nasao po onim knjigama u PDF-u, neki su imali nosace pod krilima, a neki ih nisu nosili...Razlog je sto im bombe nisu nikad kacili, bili su iskljucivo presretaci...a za rezervoare nije bilo potrebe, jer im je drzava u to vreme bila poprilicno smanjena, pa su duga patroliralnja bila i nepotrebana a i luksuz...Neces pogresiti nikako. Osim da bas imas fotografiju doticne letelice, pa...