A6M5 Zero Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

0viking0

Evo, nakon predstavljanja, fotke moje posljednje završene makete. Ako želite, stavit ću fotke i starijih radova.

Prošlo je već preko godinu dana kada sam ja sebi poželio složiti jednog Zeroa... Odšetao do lokalne trgovine, a ono tamo 348 verzija Zeroa... M ovaj, M onaj, sivi, zeleni, rani, kasni... Kažu svi, ne možeš puno promašiti, sve su to izvrsne makete, fini paneli, gro detalja itd...

OK, ja pogledam po kutijama, vidim M5 - to je neka kasna verzija i zeleni je, baš kao što sam i htio, to je to...

Dodjem doma, otvorim, a ono uzdignuti paneli, ne baš puno dijelova... Kad tamo, M5 je Hasegawin prvi Zero, stara maketa itd... Što sada, budem ga napravio, malo ću se vježbat rivetat i skrajbat...

Malo po malo, okrenula se godina i dovršio sam ga. Sve u svemu, zadovoljan sam kak je ispalo.  U principu je sve OOB izuzev dodanog Eduard Zoom seta, te nešto malo samogradnje - žica i rupa...

Figure su Eduard








Slike postavljati samo kao tumbnail linkove...Problem sa ucitavanjem.
Pogledaj u poruke od admina uputstvo.

Dada

Kao sto rekoh i na ARC-u. Odlicno! Naravno da ces da ukacis i slike starijih radova :)
P.S. Procitaj samo pravilo oko kacenja slika... Zato sto imamo dial up korisnika, pa slike kacimo kao thumbnailove...
Poz

airbamby

Odlican Zero...
Weathering i chiping su fantasticni...
Nadam se da ce biti uskoro jos tvojih radova...
Bravo

P.S za post slika http://maketarskikutak.com/index.php/topic,198.0.html
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Odličan Zero, mada mi je malo čudno tačkasto izgreban ??? No, pretpostavljam da si se vodio nekim fotkama (a ja sam sigurno neku i prevideo)...
Ali, zato utisak vinjete - odličan !!!!
Bogu fala što sam Lala! :)

Nidza79

Malo je prenaglaseno oronuo, al' dobro ponela te ova nova moda da ako japanski avion ne izgleda kao da je 5 godina stajao na divcibarskoj deponiji - ne valja.

Sve ostalo a pogotovo figurice je strava!

gasha

Svaka cast, vise nego dobra scena. Izgled aviona pravi, u poodmakloj fazi rata.


Goran A.

Dobar deo japanskih aviona je farban direktno na dural bez prajmera pa se boja lako ljustila. Nije nista nenormalno da avion ovako izgleda. Zero je odlican!

deda

Oooo da. Zaista sjajna scena. Pitam se sta bi tek uradio sa ovim novim A6M5 od Tamiye.
Kaci covece stare radove, pozdrav.

Zoki969