MIG 21 PF(M?)

Previous topic - Next topic

djos & filip

Ne znam kako ce ova moja egzibicija proci u "javnosti" ali ovako stoje stvari,

Drugar me je zamolio da mu sastavim Academy MIG 21 PF u 1:48 ali da bude u nasim oznakama, kamuflirana verzija  :-\. I tako stigoh do profila za ovaj avioncic ali problem je sto je to bojenje za PFM verziju. Kako god bilo posle brda peripetija, maketa je imala i probni let sa ormana do patosa, pa je usledilo ojacavanje stajnog trapa busenjem mikro burgijama i ponovno lepljenje, kabina je vec po otvaranju kutije bila polomljena...itd.....stigao sam nekako do kraja. Zbog pogubljenih nerava oko celog "projekta" ostalo je nedoradjeno par detalja, a i simulaciju PFM kabine sam mogao mnogo bolje uraditi, ukljucujuci i sediste.....ali.....

Sve u svemu kad ga pogledam ovako gotovog, meni se cini da LICI   0:)

Pozdrav svima













Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

airbamby

Lep je i svakako Lici...
Jako mi se svidja ali obzirom da sam ljubitelj ovog aviona...subjektivan sam.
Svakako samo pohvale od mene...
Bravo 0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

PELE

Odlican.......! :o  :o  :o
Bas mi se svidja!
Sve pohvale od mene. ;)



Pozdrav! ;)

djnik

Maketa je odlicna. Svija mi se i kako si je sastavio  a i prelaz izmedju boja. Jedina stvar koja mi zapada za oci je da si po mom misljenju previse "oljustio" boju. Bio bi lepsi i verniji sa manje chippinga.

dragan_mig31

super izgleda.ali ima previse chipping.ne verujem da je JRV mig-21 bio u ovakvo stanje.i da da ne zaboravim gorni roundel ti je postavlje naopacki :D

GBU-10

odlicno je odradjen,svidja mi se chipping sobzirom da si dosta strpljenja
ulozio u izradi istih.

Sandman

dobar rad ali stoji primedba za chipping, jer ovo je bila experimentalna shema, za koju mislim da se niije dugo zadrzala na avionu.. takodje, malo ti raspored kamuflaznih polja ne odgovara onoj na pravom avionu... mislim da je malo drugachije ishla shara....

na Lift Here sajtu stoji sledeci kolor profil koji prati dekale za ovaj avion, verujem da su momci iz LH ekipe radili shemu prema autentichnim referencama! ;)



no dobro, ne kvari generalno opshti utisak ;) zanimljiv rad jer je ovo bilo neuobichajena kamuflaza za ovaj tip aviona!

Quote from: dragan_mig31 on 10-10-2008, 17:48:59
i da da ne zaboravim gorni roundel ti je postavlje naopacki :D

nije pogreshno zalepio rondelu Draganche ;) kraci petokrake prate onu kosu liniju panela nakon napadne ivice krila... petokraka ne stoji upravno na zakrilce! isto kao shto broj 719 na desnom krilu gore prati tu istu liniju panela! ;)

djos & filip

Hvala svima na pohvalama i na kritikama.
Kritike su definitivno na mestu jer u celom ovom radu ima dosta "umetnicke slobode". ali jednostavno......doslo mi tako  :-\
Ovakav stav definitivno ne preporucujem mladjim maketarima jer ipak ovaj hobi, mozda je malo teze reci ZAHTEVA, pored preciznosti u izradi preciznost u preslikavanju realnog izgleda letelica. Ali ipak mislim da je uzivanje bavljenjem ovim hobijem na prvom mestu  ;D
Da ne tupim vise:
Jos jednom, veliki pozdrav svima



Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

medico

dobar je ! jel to sa novim kompresorom ?!  ;)

Vizant

Medico se reklamira utata!  ;D

djos & filip

#10
@MEDICO

na zalost nije, jos nemam hrabrosti da ga upalim :)
Salim se prva zrtva za kompresor ce biti nastavak Zeroa :)

A sto se reklame tice......STO SAM DOBIO DOBAR KOMPRESOR.........zena je rekla kad ga je videla ili ona ili kompresor ostaje u kuci......trenutno gledam u kompresor, pa vi vidite  ;D

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......