F-15E Strike Eagle Revell 1/48

Previous topic - Next topic

0viking0

Revell F-15E Strike Eagle je od trenutka svojeg izlaska postala jedna od najcijenjenijih maketa modernog zrakoplova. Ovo je moj malo stariji rad od prije nekoliko godina.

Maketa se zbilja super sastavlja, izuzev kod spajanja canopy-a sa trupom ukoliko se želi ostaviti zatvoren. To je veoma loše izvedeno i gotovo nemoguće precizno pripasati, pa je najbolja opcija ostaviti canopy otvorenim. Razlog više za to je i izvrsno odrađena unutrašnjost, veoma točna i detaljna, pa bi bila prava šteta zasjeniti je zatvorenim canopy-em. Možda jedina stvar koju bi trebalo zamijeniti su sjedala (što sam ja i napravio) koja nisu toliko netočna, koliko su nekako nezgrapno napravljena.

Decali koji dolaze uz maketu su i više nego perfektni, pa je prava šteta ne upotrij**iti ih. Istina, F-15E ima veoma zanimljivih oznaka, pa će obožavatelji tog zrakoplova svakako posegnuti za nekim dodatnim setom, no mene su sasvim zadovoljili i ovi serijski - malo improvizirani. Super stvar je i velik broj stencila.

Nedostatak same makete je osim već navedenog problema sa canopy-em i manjak naoružanja. Naime, ovaj je zrakoplov poznat po velikom broju različitog naoružanja koje može nositi. Ujedno je to i zrakoplov koji unutar svojih gabarita može ponijeti najteži teret od svih. Naveo sam to zato što uz maketu dolaze samo dva sidewindera i dva odbaciva spremnika za gorivo. To znači da će mnogi nosači naoružanja ostati prazni ako ne posegnemo za dodatnim setovima naoružanja dostupnih na tržištu. Osobno, na svoju sam maketu potrošio gotovo cijeli Hasegawin set naoružanja.

Unatoč svemu, maketa je svakako preporuka. Izuzev Revell-a, maketu rade još i Hasegawa, Italeri i Academy. Academyeva je od ostatka najbolja, no još uvijek lošija od revella, Italeri se ne može smatrati ozbiljnim F-15E, dok se na Hasegawi previše toga treba promijeniti i dokupiti.










---------------------------------------------------------
Moja fotomontaža slike makete. Napravljena je tako da bi se lakše doživjela maketa i okruženje u kojem u kakvom bi trebala biti.



---------------------------------------------------------

Miroslav Š.

Добар штос ово са кишом :) Браво!
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Goran A.

Fantasticno pogodjena atmosfera stajanke!!!!!!!!

0viking0

Quote from: Sever on 17-10-2008, 13:19:17
Добар штос ово са кишом :) Браво!

Фала

Kerber

Odlican "Orao" ;)

Sve je na svom mestu, a dioramica izgleda jako "zivo".

GBU-10

Za Eagle-a odlicna ocena,stvarno realno izgleda,
mada sam ga vec davno video i to mislim na
forumu Jet Aircraft Reader.

0viking0

Quote from: GBU-10 on 17-10-2008, 21:04:21
Za Eagle-a odlicna ocena,stvarno realno izgleda,
mada sam ga vec davno video i to mislim na
forumu Jet Aircraft Reader.

Taj nije bio moj... Nikad čuo za forum

Ziggy

Quote from: 0viking0 on 17-10-2008, 21:58:56
Quote from: GBU-10 on 17-10-2008, 21:04:21
Za Eagle-a odlicna ocena,stvarno realno izgleda,
mada sam ga vec davno video i to mislim na
forumu Jet Aircraft Reader.

Taj nije bio moj... Nikad čuo za forum
Moram da potvrdim da sam i ja pre 1-2 god na jednom domacem forumu video istu ovu dioramu sa kisom i avionom koji polece u pozadini i cak je bilo price kako je diorama predstavlja scenu aerodroma u cini mi se Britaniji ???
Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!

Goran A.

Na Jet aircraft readeru ovakav nema. Ima nekih drugih isto ovako dobro odradjenih.

0viking0

Quote from: ziggy on 18-10-2008, 00:37:13
Moram da potvrdim da sam i ja pre 1-2 god na jednom domacem forumu video istu ovu dioramu sa kisom i avionom koji polece u pozadini i cak je bilo price kako je diorama predstavlja scenu aerodroma u cini mi se Britaniji ???

Bilo je možda prije na vitrini ili negdje... Ovo je poprilično stara maketa.

GBU-10

Ma prijatelju nema veze gde je vidjeno pre
bitno je da je maketa remek delo i da tako dobro
odradjen projekat treba cesce vrteti po forumima
da se ne zaborave.Pozdrav

dodge

Odlicno! Jel zna neko gde imaju i da li imaju da se kupe ovi propratni vojnici za ruse? Ili bar piloti za 1:72