F-86 E Sabre 1/72 Academy

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

Evo konacno posle gomile raznih problema, uspeo sam da zavrsim. Ovo je prva maketa koju sam radio air brushem, a druga posle pauze od cca... 7-8 godina.



oddball

#1
Шта кукаш, супер је испао. Још си се ухватио са овом бојом после те дуже паузе... Био је храбар потез, али како каже Дел Бој: "Ко рескира - профитира!"  :D Теби се исплатило.
поз

edit: једино што ми је као "лоше" запало за око је усисник који изгледа као да је пун пластелина или гита (или чега већ).
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

UrbanKnight

#2
Haha, na slikama se ne vide sve nesavrsenosti, a ja namerno nisam hteo bas sve da ih slikam... >:D hehe

Da to s tim plastelinom... problem je sto sam stavio premali teg u nos aviona, pa je postao tail seater, pa sam kad sam to primetio dodao balast u usisnik olovo i neki silikonski kit...  :-\ i naravno sad me to nervira... al sta da se radi, a pomucio sam se da usisnik izgleda sto bolje, a razmisljao sam i da napravim i lopatice motora... eto mi sad.

Jos sam poprilicno trapav, stalno ostavljam otiske i pravim brljotine, neke delove sam smirglao i farbao iznova 3-4 puta...  fali iskustvo

pozz

Dada

Fino, fino... Jos da si malo obratio paznju na neke detalje bilo bi jos bolje... No vidno uskaces u formu, nastavi ovako i nema zime za tebe i tvoje avioncice :D

GBU-10

odlicno izgleda za prvenca sa novom tehnikom farbanja
mada i cetka ima svoje drazi moras priznati,najmanji mi je
problem kupiti Bras ali jednostavno se nikako nakaniti
ni oprostiti od 100% kontakta sa modelom pri njegovoj izradi.

oddball

Quote from: UrbanKnight on 19-10-2008, 23:01:51
...dodao balast u usisnik olovo i neki silikonski kit...
Можда да покушаш да разредиш макетарски кит лепком и сипаш преко тог силиконског и када се стврдне префарбај мат црном. Или пробај одмах да премажеш уљаном бојом, или са оном фарбом за дрвенарију. Мање ће ти сметати и изгледаће ти лепше. Пробај прво на неком парчету па онда на макети.
поз
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

UrbanKnight

#6
Popravio sam malo canopy i ofarbao usisnik iznutra u crno. Ne bih da vise cackam da ne bi jos nesto zeznuo.  Uglavnom hvala na kritikama...  :)


Ha ha.. cetkica...  :)  ma nista bez nje...  pre-wash, prljanje, kabina, kad lepim dekale, sitni delovi, razne popravke...  :)
Sto se tice tih zadovoljstva, plasi me to sto mi se ne otvaraju "kutije", a najbolje se osecam, ne kada radim maketu ili zavrsim, nego kad je ubacim u "shtek"

Sledece... u steku imam G-4, Mig-21-f-13 i MC 205 Veltro... moguce da restauriram neku staru... eeee.. slatke muke...  >:D