North American P-51D Ridge Runner

Previous topic - Next topic

Dada

U pitanju je 1/48 ICM P-51D Ridge Runner III. Pilot Pierce McKennon.. Leteo prvo na spitu, pa se iz Eagle squadrona vrnuo u USAAF od '42. Gde ga par puta swabovci rusili itd... :)
Evo ga profilce sa prasencetom :)

Sada maketa... Kada me vec odvukose u selo zbog vojske onda da nesto i korisno odradim. Tipicna zezalica sa ICM plastikom. Malo ubedjivanja i odlican rezultat... Samo malo problema sa repom jer je bila kriva jedna polutka, pa je dobila komad celicne zice iznutra, priheftane super lepkom. Na slicicama se ne vidi, naknadno je zafarban pod kokpita u boju daske :) Posto je isti na mustangu bio drven. Canopy nije maskiran izolirkom, vec Montex maskama, koje su odlicne. Samo ih odlepis, namestis na staklo i pritisnes.
   Pre farbanjca, citava maketa je pod vodom prezuljana smirglom 2000. Zatim sam opet uradio isto kao na F-47... Nisam stavio primer :-\ Zasto, ne pitajte :) Mislio sam da nece trebati. Lepo je legla boja na plastiku, samo je jako krhka, lagano je traka podize. Moracu da popravim. Presmirglacu krila opet pa novi lagano sloj. Da farbe su Max Meyer BO83 za citav avion, pa presmirglana krila, pa ponovo po njima BO 83, pa maskirani paneli i prefarbani sa BO 85 sa jednom kapi revell bele na 1/3 AB rezervoara.
Slike su malo losije jer su hvatane mobilnim. Dobio sam nazad digit, pa sledeci put kad zapalim kucici bice boljih fotki i napretka.

Farba na pokrivkama se presijava u zavisnosti od ugla gledanja od ovako sivkaste pa do srebrne
Poz,
Dada

airbamby

Lepo zaista lepo...
jako brzo radis svidja mi se taj elan... 0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Kerber

Opa, brzo si se preshaltovao sa Rujki na Americanine...
A i lepo je ovo do sada. Vrlo mu dobro cuci ova max-mayer srebrna. Jel se njenim razredjivacem doteruje, ili...?


Sandman

jel prekosutra krecesh sa sledecom maketom u kampanji? :D :D :D

brzo si ti ovo odradio ;) naiiiiis! :)

Dada

@Airbamby&Sandman:mora brzo da se radi kada nemam vremena za laganicu :)
@Kerber: Da koristiti se njihov razredjivac jer je farba na nekoj acetonskoj bazi.

tripko

u naj naj najlepsi avion iz ww2, ili bar jedan od najlepsih.
Jedino mi smeta sto su odredjeni poklopci tj paneli svetli ja
bih tu isao sa tamnijom varijantom.

Dada

Ne brini Tripko, ici ce u tamniju nijansu... ovo je bila samo proba kako ce izgledati ovako svetliji... Kada odem kuci, presmirglacu citava krila sa 2000-kom i onda opet zurka :) Dok ce po trupu biti i tamnijih i svetlijih panela... Sada vrtim gomilu slika mustanga da vidim u koji ton da postavim odredjene panele.

Goran A.

Quote from: papa_bear on 10-11-2008, 16:10:48
Sada vrtim gomilu slika mustanga da vidim u koji ton da postavim odredjene panele.

Pa kako u koji? Pa u...odgovarajuci ;D!

Aki

Super,super,bas mi je drago da si se i ti prikljucio kampanji !
Samo napred!

Boki

Uh, baš dobro izgleda. Šteta je samo što fotografije nisu kvalitetnije.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

Bice dobrih fotki... Samo strpljivo :)

Dada

Ljudovi, potreban help sto brze... Ko je pribavio ICM Ridge runner u '48, ako ima vremena neka mi iskenira ili fotne onaj papiric sa stensilima, odnosno raspored gde ide koji... Ostalo mi par komada koji idu negde oko hladnjaka, a nisam siguran za tacne pozicije, a imam zelju da ga zavrsim dok sam kuci... ne fali mi jos mnogo :D ...
Hvala!

Dada

#12
Zaboravite na prethodni post. GOTOVO JE!!! Zavrseno jos sinoc/nocas, samo zbog lose linije nisam bio u mogucnosti da pokacim slike, sada sam u Bgd-u i druga je prica :)
Unaped se izvinjavam sto nisam ispostovao okvire kampanje po pitanju slika, ali nije biolo teorije, pokusavao sam ali nije islo sa dial up-a... Takodje problem za postavljanje slika je bila brzina izrade... Ovo sto cete videti je radjeno od, mislim utorka ili srede po sat dva dnevno, jedino sto sam sinoc zaglavio :D
Bilo je puno problema... Jedan od njih je podizanje farbe. Traka mi je pocupala farbu na nekoliko mesta skroz... Sto cete videti sa narednih slika.

Imam jos uvek malih problema sa postojanosti Max Meyer farbi. Mozda zato sto nikada nemam vremena, pa malo zurim oko izrade.  Nakon toga maketa je presmirglana i preprskana sa nekom sivom Humbrolkom.
Kada sam malo vec poludeo, ispalo je ovako :)

I kako su radovi tekli sve se lepse i lepse slagalo. Kao lego kockice bez nekih vecih problema.

Posle sam se snasao i za stensile (hvala Boki). Najveci problem je bio wash, jer sam umesto tusha nekako uspeo da strpam akrilnu crnu ?!Debil... Pa je onda usledilo zuljanje krpicom natopljenom u MER, da ne bi ostetila lak ispod. Prljanje namerno nisam preterivao jer ovo avionce nije previse letelo, a i mnogo mi je lep ovako, pa mi bilo zao da ga prljam :) Gume malo ocelavljene po gaznoj povrsini, da ne budu bas kao nove.
Da budem iskren i zaboravio sam da ovaj avion ucestvuje u kampanji, radio sam ga sto se kaze za svoju dusu.
Evo slicica, pa sta kazete? :)

Ostalo je jos par sitnica, tipa: boja izduva, semafor na krilu i mozda jos nesto, ali to kada sledeci put odletim kuci na par dana :)
Ajd' cao! :D

airbamby

Po meni odlicno izgleda ima tih par sitnica koje treba skockati i to je to...
Super uradjen ICM mustang  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Boki

WOW! Odličan Mustang. Baš mi se sviđa.
Kabinu si super odradio. Možda da si dodao par šarenih dugmića čisto da se razbije monotonija :D ;) .
Je li crno-bela na repu farbana ili dekal?

A što se srebrne boje tiče, čuo sam da sve imaju tu manu da se teže hvataju za golu "plastiku".
Ja sam se već zeznuo jednom pa ću od sada ili crni prajmer ili da sačekam par meseci da se doooobro osuši :D .

Sve u svemu, ubedio si me da, kada završim svojih 351.65 započetih projekata, uradim i ICM-ov P-51D.

P.S. Nema na čemu. Nadam se da je pomoglo. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.