BF-109D Academy 1:48

Previous topic - Next topic

gasha

Posto su se mnogi zapitali gde sam, evo odgovora







Nije bilo puno vremena za forum ali ponesto se sastavilo.

Goran A.

Super je ispao samo si ga bas izbrljao oko izduvnika. Pogledaj negde kako je to izgledalo, steta je da ti ovo kvari utisak na maketi. Popravi to imace je odlican!

Kerber

#2
Pa lep avion u krupno... :D  I podtip mu je, cini mi se malo promasen...trebalo bi da bude B, a ne D...

E, al' si ga malo zurio, pa na nekim mestima malo deluje igrackasto:

- Noge stajnog trapa u ovoj razmeri vec moraju da imaju na sebi hidrauliku/sajlu, a i malo washa im ne bi skodilo...dubine radi
- Otvori za mitraljeze u nosu...izbusi mu rupice i dodaj samo usta cevi na izlaze (on je samo ta 2 imao kao naoruzanje), a kad si vec onoliko zamastio oko izduvnika, daj mu malo garezi i od naoruzanja.
- onaj uvodnik za hladnjak ispod nosa ima resetke, grill, pa je to malo trebalo naglasiti i ofarbati u tamno sivu, sa silver drybrushom
- Zakituj ispod vetrobranskog stakla spoj sa trupom, on se inace i vidi na pravom avionu al' ne kao pukotina; srednji deo moze ovako da ostane, on se otvara na bok
- nesto su mu oznake mnogo nazad i mnogo na gore, al' tu sad nema mrdanja
- i nisi trebao da mu okitujes spoj na trupu iza krila na donjaci...taj uzduzni spoj se lepo kod svih messera vidi i akumulira stroku unajvece...

Nadam se da te nisam mnogo "ocepio"...ja to jer volim ovaj avion.

Pozz !

Hawkeye

Odlicno odavno nisam video 109-ku iz Spanije!

'Уживај младићу за младости своје!'

Profa

Da ne ponavljam Baneta... :-X
Inače sam baš jutros, uz kaficu, gledao njegov profil (i ostale B/D/E, ako ćemo već...) - RLM 02 ili 63, pitanje je sad...  ::)
U svakom slučaju mu 02 lepo čuči, još samo da popraviš što se popraviti da...
Bogu fala što sam Lala! :)

postal

Odlican Meser,meni sasvim dobro izgleda,jedino sto rece Kerber za noge stajnog trapa,malo ih postari i uradi hidrauliku,bit ce za 5+.Svidja mi se kako si ga ofarbao,gornja siva boja ima dubinu,najteze je ofarbati jednobojnu semu,treba razbiti monotoniju raznim nijansama osnovne boje,a opet naci balans da se ne pretjera s sjencenjem.

Pozdrav,Miro.


gasha

Evo par ispravki po vasim sugestijama. Dodati mitraljezi umanjen garez i dodato par cevki za hidrauliku.