S-49C prva serija

Previous topic - Next topic

tlikso

Evo par fotografija L&M resin-a Ikarusa S-49C iz prve serije, 1/72 omjer. Elise su lose, predebele ali nisam ga radio za sebe pa se nisam bas trudio  :)















medico

pravi slatkish  :D odlican je (ako izuzmemo spiner i elisu ) izgleda kao brizgani kit

Kerber

Vrlo lepo. Deluje ko pravi. Koja mu je ovo metalik shema, nesto kao protoptip?
Kazi mi, jel' poklopac kabine celuloid ?
Jesi li zamenio spiner i elisu u serijskoj proizvodnji? Takodje me zanimaju stajni trap i unutrasnjost kabine...kako je to reseno. Da li se tezina aviona nece negativno odraziti na rezinske "noge", tj, da se ne savijaju od tezine i toplote ? To me uvek prvo uplasi kod rezinskih maketa. Verovatno su sad rezini mnoogo bolji no ranije, al' ko se mlekom opece, taj i u jogurt duva....

ugovorac

Prelepo,jedino spiner i elisa stvarno bodu oci.

milten

Svaka cast, svaka cast, svaka cast....
Obozavam avione sa Jugo oznakama. Sada se lozim na njih kao nekada na Svabe.
Do svih ostalih aviona mi je stalo ko do lanjskog snega...
Okaci i onaj drugi S49 ako imas uradjnog.
Izasao je u "Odbrani" text o S49 pre 5-6 meseci mogu da ga "okacim" ako je neko zaiteresovan.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Boki

 :o Prelepo. Iako su fotografije malo tamnije, vidi se da je maketa jako lepo odrađena.
Slažem se sa medicom, ovo i ne izgleda kao rezin u 1/72.

Quote from: milten on 04-12-2008, 00:07:27
Izasao je u "Odbrani" text o S49 pre 5-6 meseci mogu da ga "okacim" ako je neko zaiteresovan.
Može, može. Nećemo da se ljutimo. ;D ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

tlikso

Negdje je objavljena fotka ovog srebrenog S-a. Na njoj se bas dobro vide kako su pojedine ploce oplate aviona u razlicitim nijansama-tamnije, svijetlije pa sam ga i ja tako radio.
Poslije sam napravio zavrsni oblik elise i spinera. Kabina je klasicni vacuform u kucnoj radinosti. U to vrijeme nisam imao neku dokumentaciju za kokpit. Dobije se instrument tabla (koja sigurno nije tacna) i sjediste te komandna palica. Sjediste je kopirano sa nekog resin seta pa je lijepo izgleda iako ni ono nije bas original za S-a. Kad nece da otvore kabinu u muzeju pa da sve lijepo poslikam  :)
Sto se tice tezine makete i nogu stajnog trapa nema problema. Stoji bez problema. Mislim da sam ponekad u samu nogu u toku lijevanja ubacivao i celicnu sipkicu iako uopce nije potreba.

Zanimao bi me taj clanak koji je objavljen u Obrani pa ako nije problem da se okaci.

[Vrlo lepo. Deluje ko pravi. Koja mu je ovo metalik shema, nesto kao protoptip?
Kazi mi, jel' poklopac kabine celuloid ?
Jesi li zamenio spiner i elisu u serijskoj proizvodnji? Takodje me zanimaju stajni trap i unutrasnjost kabine...kako je to reseno. Da li se tezina aviona nece negativno odraziti na rezinske "noge", tj, da se ne savijaju od tezine i toplote ? To me uvek prvo uplasi kod rezinskih maketa. Verovatno su sad rezini mnoogo bolji no ranije, al' ko se mlekom opece, taj i u jogurt duva....
[/quote]

milten

MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

drakii

Ja poceo da ga deljem pre dve god i stadoh zbog nevremena, skracenica od nedostatka vremena, ali moracu da ga finishiram cim zavrsim 262 0jke i jos desetak zapocetih stvari, slede fotke cim mi deca vrate fotoaparat