Zlin XII RS Models 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Juce sam zavrsio maketu Zlina XII (YU-PFD) koriscenog u predratnoj Jugoslaviji. Kao sto vidite na prvoj slici, avion je zarobljen na nekom od pomocih aerodroma. U tom momentu nalazio se na  puticu.



Napravio sam vinjetu kako bih predstavio avion u momentu kada je zarobljen. Jedino sto na pravom avionu ne primecujem su vetrobranska stakla, tako da ih nisam stavio ni na maketi. E sad, ne znam da li su ih nasi iz nekog razloga skinuli ili ne? U svakom slucaju ako trebam da ih postavim, napravicu nove vakumske jer su ovi plasticni suvise debeli.
 

Nadam se da vam se maketa svidja . Cim nadjem i nas Zlin XII sa zatvorenom kabinom (avion je crvene boje) napravicu i njega.

PELE

Super je! Svidja mi se...... :)

Samo da ga mozda vrlo maaaalo zaprljas, i nista vise.



Pozdrav! :)

Dada

#2
Superiska, cekao sam da ga vidim :D
Djole, zar ono u pozadini nije Fruska Gora? Meni veoma lici na tu planinu... Ako je tako onda je moglo da bude ufotkano na Radincima I ili na Krusedolskom letelistu...

airbamby

Odlican Djole bas kako treba...
Na fotkama se ne vidi uopste da je prljav tako da potpuno verna maketa po definiciji  0:)
Bravo
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

Pele, ne bih da ga prljam jer kao sto vidis i pravi avion nije bio nesto zaprljan, avioni tog tipa su bili dobro odrzavani. Jedino cu mu malo zaprasiti stajni trap istom bojom kojom sam drajbrasovao i putic.

Papa, snimljeno je u Nisu ;)

Dada


djos & filip

Prelepo uradjeno.

Jedino je steta sto su slike malo manje pa se ne vide svi detalji kabine i makete uopste. Mogla bi da se koristi kao referenca za nas pocetnike :).

Super je!

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Goran A.

Quote from: djnik on 08-12-2008, 20:50:39

Napravio sam vinjetu kako bih predstavio avion u momentu kada je zarobljen. Jedino sto na pravom avionu ne primecujem su vetrobranska stakla, tako da ih nisam stavio ni na maketi. E sad, ne znam da li su ih nasi iz nekog razloga skinuli ili ne? U svakom slucaju ako trebam da ih postavim, napravicu nove vakumske jer su ovi plasticni suvise debeli.



Koliko vidim i ovaj avion na slici ima vetrobranska stakla, naziru se. Stakla su manja nego na drugim tipovima pa te mozda to zavaralo.

djnik

Postavicemo onda i vetrobranska stakla, samo da ih napravim ;) A sto se tice  jos slika, imam nekih problema sa kompjuterom kod kuce pa sam i ove slike morao da postavim sa posla. Pokusacu da snimim jos par komada.

Sandman

lepo izgleda.. pedantan i chist rad :)

Kerber

Lepo, pedantno, cisto...
Ovi predratni avioni su uvek interesantni zbog duha vremena koji mozda najjace oslikavaju, tako da mi je uvek gust da ih vidim.
Deder "turi" mu vetrobrancice i to mu je to.
Pozz !

Boki

Odličan je i slažem se da ga ne treba više prljati.
Svetle boje znaju da budu malo nezgodne za farbanje cele makete. Svaka čast.
A vetrobranska stakla se ne vide najbolje na slici. Možda da je slika malo veća.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

mrkva


Nidza79

Divno :), al' svejedno 'ocemo vetrobran  ;D

Messerschmitt