2x Revell Tornado IDS 1/144

Previous topic - Next topic

Miljan

Evo i mene posle duzeg vremena
Predstavljam dva Tornada IDS iz Jabo 31 Bolecke koja bazira u Norvichu.Za par godina se ocekuje dopunjavanje i menjanje Tornada avionom EF-2000A/B u ovoj bazi pa sam resio da im posvetim malo paznje.
Inache ovaj 44+00 je nekada bio tornado ECR i dva puta je imao udese,medjutim i dalje leti...






Raw_Shooter

1/144 !!!!!!  :o :o :o :o :o  EXCELLENT !!!!

Boki

Oho, Miljan is back in business ;) . Srki ponovo ima konkurenciju.
Baš dobro izgledaju, ali posle onih G-4 ovo je za tebe velika razmera :D ;) .
Sviđa mi se što su na jednom rezervoari u različitim bojama. Dobra ideja. :)
Je li prst referenca za veličinu makete ili je maketa "tailsitter"? ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Miljan

#3
prst je slucajno zalutao a moze ikao referenca.Potrudio sam se da ne padaju na guzu ;D
Da najavim da se niko ne igra da ihkupuje u Nishu ;D.Planiram jos koji da uradim.Jada trenutno radim Tornado ECR 46+xx iz JaBo 32

Messerschmitt

Јако су лепи!Свака част за размеру,ал виђали смо и мање од тебе! ;)

Sandman

dobri su ;) mozda samo malkice da ih josh matirash ili semigloss lak ;)

a ako ti zatreba josh koji tornado vikaj - ce nabavimo ovde u BGD pa ti shaljemo po Penthausovcima ;)

Miljan

Istina je da sijaju ali nemam AB da udarim mat lak,sta da se radi...
U toku sklapanja su mi delovali mnogo nezgrapno.Medjutim kada se sve zavrsi ispadaju mnogo lepi.O preciznosti makete necu ni da price.Uopshte nije potrebno gitovanje.Sve savrsheno naleze.Jedino sta mi je napravilo problem su tockovi a najvishe prednji jer su r=2 mm.Nisam rekao da sam maketu farbao Humbrolovom 127 sa malkice bele(mozda 12:1).Inache u JABo 31 su vecina sivi jednobojni dok u JaBo 32 su pretezno u tri sive nijanse

Sandman

Quote from: Miljan on 19-12-2008, 13:19:37
Istina je da sijaju ali nemam AB da udarim mat lak,sta da se radi...

ma lepi su i ovako ;)

Quote
O preciznosti makete necu ni da price.Uopshte nije potrebno gitovanje.

ovo su predstavnici novijih Revellovih 144ki - jednom rechju fenomenalne maketice - ja isto imam jedan Tornado ali sa nekom shemom farbanja sa vishe zelenih/sivih na sebi ;) deluje izazovno za rad :)

Quote
Jedino sta mi je napravilo problem su tockovi a najvishe prednji jer su r=2 mm.

tochkove preporuchujem da farbash ili dok su josh na ramu, pa samo posle zafarbash tamo gde si skinuo ih sa rama, ili ako ih skinesh prvo sa rama da ih zabodesh pomocu blutaka na chachkalicu i lagano vuchesh finom chetkicom (000 recimo) po obodima tochka/gume uz okretanje chachkalice.. prethodno naravno zafarbaj felnu u potrebnu boju.... jest pipavo ali ne i neizvodivo  >:D 8) :D

airbamby

Lepe makete i odlican rad...
Bravo  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Miljan

@Sandman
Na ta dva nacina i farbam.Ili cackalica ili dok je jos na ramu.
Video sam tvog IDSa lep je sa onom shemom Norm72.E sad kako sam ja covek koji pravi maketu prema poslednje vidjenom onda mi ta shema nije bila interesantna.U sustini uvek gledam da nesto experimentishem i da odstupam od ponude iz kutije ali da ne ugrozim autentichnost.