F-18 C Wild Weasel Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

drazen


Ovu maketu sam sklapao uporedo s Dakotom http://maketarskikutak.com/index.php/topic,5742.0.html

Malo me krenulo s ovim finskim oznakama... ::)  (razmišljao sam između švajcarca i finca, i ipak odlučio švajcarske oznake ostaviti za nešto drugo).

Radi se o starijoj italeri maketi http://ecx.images-amazon.com/images/I/510QD23JFML._SL160_AA160_.jpg sa izdignutim panilima. Nisam još vješt a nemam baš niti živaca urezivati ih :( >:D

Maketa je farbana MM bojama (gore Dark Ghost Gray, dole Lt. Ghost Gray).
Preshading je rađen tamno sivom bojom preko izdignutih panela.








Fotka prvaog ;)




Boki

Sviđa mi se kako si je uradio.
Preshading se ne vidi najbolje, ali pretpostavljam da je to zbog fotografija.
Kakva je maketa za sklapanje? Jesi li imao nekih problema prilikom rada na njoj?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

drazen

Quote from: Boki on 26-12-2008, 23:11:49
Preshading se ne vidi najbolje, ali pretpostavljam da je to zbog fotografija.
Kakva je maketa za sklapanje? Jesi li imao nekih problema prilikom rada na njoj?

Malo fotogragije, a malo i zato što sam svjetlu boju koristio za preshading odnosno predebeo film završne boje :(
Trebao sam koristiti crnu :P
Maketa i nije toliko loša za sklapanje, malo su zezale polutke trupa (gornja i donja) i poklopac kabine. Ali nije strašno ::).

Boki

Hvala za info. Imam jednog pa da preduhitrim moguće probleme prilikom sastavljanja. :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

drazen

Boki,
ovo su otprilike glavna mjesta koja sam gitovao (uglavnom svi veći spojevi ::))


Dobra stvar je recimo što krila uklapaju pod "odgovarajućim" uglom, tj. oba imaju isti pad ;)
Rep (kormila pravca) se recimo mora "centrirati ručno" ali bez većih problema. Takođe i ti spojevi se moraju malo pregitovati.
pozz

djnik

Finca nisam do sada vidjao! Super ti je Hornet, bas pedantan rad.

Boki

Hvala. Otprilike sam i pretpostavljao da će tu trebati malo "zakrpe". :)
Mislim da ću ja moj prerezati pa će mi trebati više vremena.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.