HEINKEL HE 177 A-6 GREIF 1:72 REVELL

Previous topic - Next topic

gasha

Nisam stigao da ga odradim za kup ali evo ga sada 10 dana posle roka.










Dada

#1
Hehe, mudro si cutao za ovu masinu :) Bas je fino ispao! Volim bombere iz drugog rata, nekako imaju smek :) Cime je barvan ako nije tajna?
Pozamasna ti je lista za ovu godinu!

Profa

Vrlo dopada!
Znao sam da je u radu, i ispao je baš dobro :o
Čime si ga farbao, ako nije tajna? I weathering je baš dobar...
Bogu fala što sam Lala! :)

komoras

svaka cast!  :o

super je ofarban...cak su i dekali super legli...s obzirom na velicinu...

jedina zamerka na ovu desnu swastiku...nekako cudno lezi...il pa mi se cini...  :-\

i ima li bese ova verzija 'step' oznake po krilima?

inace kao maketa je extra za rad
a i dosta jeftina
samo 999 din  ;D

evo jos jednog grifina sa slicnom kamuflazom

http://fighters.forumactif.com/1-72e-f45/luftwaffenfeuerzeug-t11954.htm

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

gasha

Farbanje: Gornje povrsine Humbrol bojama. Malo je retka kamuflaza, RLM 72 i 73. Bilo je malo muke odabrati RLM 72 sobzirom da nema ekvivalent. Nakon duzeg vecanja odabrana jr HU 86 koju sam pokusao da potamnim sa malo zelene. Druga boja je HU 149 koja je data svuda kao rlm 73. Odozdo je ruska nitro rlm 65 a tufnice su sa belom MM.

Sto se oznaka tice, za A-6 nema bas mnogo izvora iz kojih bi se videli detalji, tako da sam se oslonio na ono malo sto sam nasao i na slike kasnijih A-5. U svakom slucaju odgovara sastavnici. Svastike su velike providene, posto sam njih uglavnom nalazio na fotkama sa ovakvom kamuflazom iz 44 godine.
Za step oznake ne znam da li su bile tako da odlucite sami.
Svastike su dobro legle nego su naknadno stavljane pa je frisak slikan, mozda iz nekog ugla izgleda "Cudno" mada ja to ne primecujem.

Trutek

Ma sto nisi rekao...imam dvije knjige o He 177 di je hrpa profila od a-1 pa sve do a-6...

Inace imam doma a-5icu i super je maketa...nego samo da te pitam kako je islo stavljanje prednjeg canopya??? jel bilo mozda malo muke???

gasha

@trutek imam i ja tri knjige ali su 99% obradjeni a-5. Proveri u tvojim knjigama. Canopy je legao bez nekih vecih problema. Kupolu mitraljesca sam napravio vakumski, posto je original malo mutan.

Kerber

Gasho, ovo ti je po meni, najbolji rad do sada..prevazisao je Savoju.
Vrlo lepo ispala maketa, k'o pravi avion.
Dopalo mi se suptilno prljanje i lepo naglaseni, ali, ne i prenaglaseni paneli, boja je taman providna da izroni nesto kao preshading...ma - super !
Bravo !

Sandman

lepo, pedantan rad - vidim da si se potrudio oko napadne ivice krila - fina oshtra linija duz celog krila...

jedva chekam da vidim ovo chudo uzivo sledecom nekom prilikom ;)

airbamby

Odlican Gasho...
Svaka cast super je uradjen...
Paneli odlicni farbanje takodje  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Zoki969

Odlicno uradjena maketa u svakom pogledu, osim sto mi se cini da kombinacija RLM72-73 treba da izgleda malo drugacije (posmatrajuci makete koje sam farbao autentik bojama u toj kombinaciji), sto opet ne mora biti tacno.
Bilo kako bilo, pohvale sa moje strane ...

Goran A.

Quote from: zoki969 on 25-12-2008, 13:13:09
...osim sto mi se cini da kombinacija RLM72-73 treba da izgleda malo drugacije (posmatrajuci makete koje sam farbao autentik bojama u toj kombinaciji), sto opet ne mora biti tacno...

Mozda "Le moniteur" malo vara.

ugovorac

Maketa mnogo puta vidjena do sada ali svaka nova uvek ponovo interesantna i lepa sa sebe.Odlican rad.Bravo Gaso.

Lanmi

Gaso, ti poceo krisom da radis makete, pa samo ... bup! Henkel. Super izgleda.
Jel' su tu masinu posle francuzi zarobili, cini mi se da sam gledao negde tog sa belim flekama sa francuskim oznakama?
Sto se boja tice, mislim da je sve moguce, pogotovo ako je pripadao jedinicama koje su operisale iznad Atlantika. Vrlo si lepo uradio farbanje, wash mislim da je sve cucnulo kako treba. Zamerka i od mene na svastiku, mislim da je suvise visoko i napred stavljena, ja bih je stavio na sredinu prednjeg dela kormila.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Goran A.

Da li je bas to francuska masina ili neka druga ali je u tim bojama i ima fleke ispod krila. Kasnije je predat englezima i ima invazionepruge ali bez mitraljeza. Imam tu maketu i hteo sam da je radim sa engleskim oznakama, bez naoruzanja izgleda bezveze pa sam odustao.