Fw-190 D-9 "Pappagei Staffel" Tamiya 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Pridruzicu se i ja kampanji, doduse sa malo zakasnjenja, ni manje ni vise nego Focke-Wulfom :) Oduvek sam zeleo da odradim neki od aviona iz Pappagei Staffela. Knjiga "Doras of the Galland Circus" je odlicna i preporucujem je svima koji zele da rade makete aviona ove jedinice.

Kamuflaza Fw-190 D-9 W. Nr. 600424 kojim je leteo Lt. Heinz "Heino" Sachsenberg
   

Maketa je odlicna, gitovanje i smirlganje je minimalno. Na ovim slikama je vec preprskan prajmer a odradjen je i preshading. Sledi farbanje trupa u RLM 76. pa onda farbanje srebrnih povrsina kako bi oljustio farbu kao na pravom avionu.

komoras

lepo avionce  :)

ima li ove makete kod nas u prodaji i koliko kosta?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

djnik

Ne znam da li ima Tamiya ali verovatno ima Academy pa se raspitaj u M Hobbiju.

Kerber

Lep pocetak.Obecava.
To su po meni najlepse Dore...Vredi ih uraditi sve, jer ih je bilo samo 4...tri su D-9 a jedna D-11...pa ko voli.

Inace, Tamiya su najbolje u '72, sklopis i ne mislis, a Academy je odmah iza - lep detalj, samo fali par omanjih detalja, ali , nije ih tesko dodati u samogradnji, naravno. Bilo ih je kod Milana, a na Hoby easy ih ima od sorte i nisu skupi.

djnik

Koren krila kao i zadnji deo poklopca kabine su ofarbani srebrnom bojom. Kad budem naneo zelenu, pre nego sto se osusi selotejpom cu da je lagano skidam kako bih dobio efekat kao na profilima u prvoj poruci.


Ofarbao sam i donju stranu aviona crvenom bojom. Preshading se lepo vidi.


djnik

Zavrsio sam farbanje kamuflaze na Focke Wulfu. Zadovoljan sam kako sam to odradio, malo me je RLM 82 zezala posto je granulacija veca nego kod npr RLM 83 koja je odlicna i ne treba uopste da se razredjuje. Farbao sam inace u kuhinji posto je na terasi zima a draga nije bila kod kuce ;) Chipping sam odradio tako sto sam preko srebrne preprskao kamuflazu a potom nakon nekoliko minuta selotejpom lagano "kidao" farbu dok nisam dobio efekat kao na pravom avionu. Veceras sledi prvi sloj Future-a.

Za farbanje sam koristio kamuflazu iz knjige "Doras of the Galland Circus". Knjiga je odlicna!


Susenje in progres.


Sandman

super mu je kammo, a chiping mi se posebno svidja - ko pravi :D ;)

Boki

Kamuflaža super izgleda, a naročito mi se sviđa chipping. Fenomenalno izgleda.
Svaka čast, drugar. Biće ovo odlična Dora.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

Bravo, nisam ljubitelj ovih papagaja, ali bice superiska...Samo zar ne bi bilo bolje da si prvo naneo belu na donjake?

djnik

Mrzelo me je da maskiram bele trake pre farbanja tako da sam se odlucio da koristim dekale. Nadam se da ce ispasti ok jer planiram da postavim avion na podlogu sa staklom.

Gusha

Ne sekiraj se za trake.Dekali sa njima pasuju fenomenalno, ali vodi racuna da voda u koju potapas dekale BUDE TOPLA!!! kako bi se dobro isprala hemija sa dekala.Ukoliko to ne uradis moze da dodje do pojave silveringa kad se dekali osuse.To se meni dogodilo pa sam imao muku da to saniram.Dobro je ispalo ali sam rodio mecku.I cesce menjaj vodu gde potapas dekale!

Sretan rad nadalje, ovo za sada izgleda sve kako treba!

Lanmi

Ah, ni ja nesto ne volim papagaje, ali svidja mi se kako si uradio kamuflazu. Bice dobar.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Profa

Jedna od najlepših ptica sa definitivno najlepšim perjem :D
Sviđa mi se kako si ga odradio, mada mi je malo prejak preshading odole :-\
'ajde i te bele trakice, da ga vidimo u punom sjaju :D
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

Dekali su na mestu, maketa je preprskana mat lakom. Sledi izvlacenje panela kao i weathering pastelima. Kao sto vidite fali mu elisa i spiner. To cu sutra da ofarbam jer sam danas ofarbao prednji deo spinera zutom bojom pa se trenutno susi.


Dada

Uh, farbanje je odlicno ispalo. Bas dobar, opet ja sam pitanjima, zar nisu trebali prvo paneli pa onda mat lak? :)