Paul Defiant Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

gasha

Paul Defiant, lovac, presretac bombardera, avion zanimljivog izgleda i jos zanimljivije istorije. Pocetkom rata, dok su se Britanci borili da spasu sto se spasti moze na plazama Dunkirka, Defianti su pruzali vazdusnu zastitu rame uz rame sa Spitfajerima i Harikenima. 29 maja, dok su u formaciji trazili neprijateljske bombardere, grupa Mesersmita 109 se pojavila u pozadini iznad njih. Misleci da su u idealnoj situaciji za napad na neprijateljske lovce obrusili su se iz pravca koji je mitraljescima u kupolama bio idealan za otvaranje vatre. 48 Brovinga je otvorilo vatru i sto je dovelo do totalne katastrofe napadaca. Prijavljeno je 65 pobeda od toga 37 tog prvog dana. Iako se verovalo da je avion bio poznat Nemcima od pre rata, ipak je iznenadio neprijatelja u mnogim situacijama.

Sada nesto o maketi. Ako niste mazohista i ne uzivate u  samogradnji obidjite ovu maketu u sirokom luku. Da je nisam dobio na poklon ne bi bila uradjena. Odlivci su iz izandjalog kalupa sa neravnim ivicama. Za uklapanje se ne moze reci da je lose, posto uklapanja NEMA. Detalji, sta je to? U kabini sve sto imate da stavite je pilot. Otvori za tockove su dve rupe kroz koje vidite pilota. Sve u svemu ni uz ozbiljno krplenje i samogradnju ne moze se sklopiti iole pristojna maketa. Dekali su nesrazmerni i lose stampani. Namerno sam ostavio na zastavici neofarban beli visak kako bi videli, to cu srediti kasnije.  Na kraju kada se lepo namucite mozda i ispadne ovako nesto.










airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

ugovorac

Gaso,maketa je veoma stara i pretpostavljam da je u vrama kad je napravljena bila veoma dobra.Kako nema druge makete ovog aviona (ili bar ja ne znam za nju),dobra je i ova.O radu ne mogu da komentarisem jer je sve crno pa se i slabo vidi.Znajuci tvoje makete pretpostavljam da si izvuko maksimum.Bilo kako bilo,maketa je interesantna i vredi da se pogleda.

anki

Ma ima drugih mnogo boljih. Znam da radi MPM i jos jedna ceska short run ali zaboravih. Rade ih u sve tri verzije dnevni lovac, nocni lovac i vucenje letecih meta pa ko voli nek izvoli. Osim sto je kvalitet neuporedivo bolji od Airfixa i cene su znatno jace.

Profa

Ovaj stari Airfix ima svoj šmek... i ništa drugo ::)
Dobro je ispao, s'obzirom na to od čega si počeo... Sledeći put MPM u ruke, biće mnogo lakše i jednostavnije...
Bogu fala što sam Lala! :)

Hawkeye

Nabavio sam i ja istu maketu svojevremeno i skoro je restaurirao.Moram priznati da sam se i ja posteno namucio dok je nisam doveo u neko iole pristojno stanje!

'Уживај младићу за младости своје!'

drakii

Osim MPM, radi ga i Pavla, MPM je bolje uradjen, pogotovo poklopac kabine...., Airfix je izanjan ali bravo, to je veci kunst, ja mog otkacio do Hawkeye-a

GBU-10