Bf-109E-3 JKRV Tamiya 1/48 (Miho Klavora)

Previous topic - Next topic

gasha

O pilotu (vikipedija)
Po izbijanju Aprilskog rata, Miho Klavora je odmah pohitao u svoju jedinicu. 7. aprila 1941. god. poleteo je u susret neprijateljskim bombarderima. U borbi koja je usledila uspeo je da obori dva neprijateljska lovca Meseršmit Me 109E. Nakon što je istrošio svu municiju, nemačka lovačka pratnja oborila je njegov avion koji se u plamenu srušio u blizini Iriga. Sutradan su njegovi posmrtni ostaci sahranjeni na katoličkom groblju u Irigu.

Neke slike sam slikao po dva puta iz istog ugla, sa i bez blica kako bi se uocile neke razlike u nijansama. Pokusao sam neke delove da ostavim sjajnije a neki su vise mat. Sto se prljanja donjih povrsina tice Muta je sve objasnio u projektu u radu. Ulje je curelo tokom rada motora a prasina i zemlja koja se dizala pri rulanju se lepila svuda odozdo. Tako sam i pokusao da ga odradim. Odozgo relativno cistog i ocuvanog a odozdo osrednje zaprljanog. Ublazio sam sjaj rondela sa zaprljanim mat lakom i sada se potpuno uklapaju u pozadinu. Spoj kablova na antenama cu jos malo doraditi kada se lepak skroz osusi.
Nakon svih vasih sugestija ispalo je ovako.



Kerber

Hehehe, ne valja ovo... ;)

Za mene - odlicno !
Svidja mi se to sto si dobio, jer se i sam spremam da ga tako ili slicno odradim.
Finish mi je veoma prihvatljiv, i sa zadovoljstvom gledam slicice.
Odlicno Gasho !
I ti si ovde, na ovom forumu, nacinio dzinovske korake u svom graditeljstvu maketa.
Bravo jos jednom !

drakii

#2
Stvarno lichi, steta sto nije 1: 72, ne da je dobar, odlican, ma dobar u p...u m.....nu, pozdrav!

Profa

Odličan, Gasho, jedva čekam da ga vidim uživlje! :D :D
Bogu fala što sam Lala! :)

Poseidon

A..savaka cast gasho,sjajno izgleda...drago mi je sto je 1/48 ;D

PELE

Wow, ovo zaista sjajno izgleda!

Pogotovo kako si uradio isticanje panela!

Stvarno prelepo....




Pozdrav!

milten

#6
Blago kraljevini koja ima ovakve maketare ;D
I ja cu to da radim , (cim nabavim Emila u 1/48...) , samo sutra ;D
Oznake vec imam :D

Quote from: -SE-Poseidon on 09-01-2009, 22:38:04
...drago mi je sto je 1/48 ;D

Quote from: drakii on 09-01-2009, 21:22:29
steta sto nije 1: 72,

Steta sto nije 1:1 !!!! D:)
Svidja mi se sto si napisao kratak uvod, o sudbini pilota i aviona...
Maketa - boli glava...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Rabb

Lepo uradjen. Duze nisam prisutan, pa ne znam je l' ovo prvi u 1/48?

Pitanje, samo: da li si siguran da mu je curelo ulje iz motora?
Mislim, nemacki proizvod  ;) . A jos i pocetak rata, pa je kvalitet bio na zavidnom nivou. Koliko je meni poznato, tek su motori serije DB605 (Bf-109G pa nadalje) imali problema sa veoma vidnim curenjem, sto nije otklonjeno do kraja rata.

gasha

@Rabb 100%. Takva je koncepcija motora. Lako se brisalo to ulje posle leta ali prasina sa tim uljem se zavlacila po panelima.

Goran A.

Quote from: Rabb on 10-01-2009, 08:33:07
Mislim, nemacki proizvod  ;) . A jos i pocetak rata, pa je kvalitet bio na zavidnom nivou.

Sta znaci to "nemacki proizvod"? Imali su losih resenja i aviona koliko hoces pa i curenja ulja na sve strane. Klipni motor mora da bude musav, resursi motora vecine aviona iz II sr su bili prilicno mali (s razlogom) pa ako metal nije najboji onda se ni zaptivnim grupama nije poklanjala posebna paznja. 

Dada


Marko M

Odlično uradjeno.

Inače, 102. lovačka eskadrila je 5. aprila 41 preletela sa aerodroma Mostar na Zemunski aerodrom zbog redovnog remonta motora. Pri sletanju je čak otkazao motor na avionu poručnika Avgusta Kovača. Iako je Miho Klavora leteo u sastavu 103. lovačke eskadrile, moguće je da ni njegov motor nije bio baš u najboljem stanju.

djos & filip

Super izgleda. Posebno mi se svidja izgled donjih povrsina, stvarno KO PRAVI :)

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Boki


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Alex