Mizuno Shinryu 2 1/72 samogradnja

Previous topic - Next topic

Goran A.

Prijavljujem ovog raketnog, slike cu postaviti malo kasnije. U pitanju je projekat raketnog presretaca ali nije leteo.

milten

Znaci radi se o samohodnom raketnom presretacu :o
Jedva cekam da vidim.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Sandman

hmm.. zanimljivo...

evo nadjoh 3-view crtez ovog aviona:

http://www.airwar.ru/image/idop/glider/shinryu/shinryu-2.gif

hoce li ovo biti samogradnja?

lep izbor i ne bash uobichajen kad su japanci u pitanju ;) samo napred!

Goran A.

Trup je gotov, gituje se a krila su u formiranju, slike sutra jer sad nisam u mogucnosti zbog cega se izvinjavam.

Goran A.

Evo dokle sam stigao. Sledi graviranje i kokpit.


Sandman

super.. a shta je posluzilo kao osnova za trup i krila/kanarde?

poklopac kabine koristish od neke postojece makete koja ima slichan oblik?

Goran A.

Osnova za trup je rezervoar od Miragea IIIC u 1/48, skracen i preradjen, krila i kanari od povrsina A-7, vertikalac od nekog dela Su-27. Poklopac kabine od neke veoma lose ruske makete Jak-7 u 1/72 i za tog Jaka totalno neupotrebljiv ali za ovo idealan uz malu preradu. Upravo sam zavrsio graviranje krila, vertikalca i jednog kanara.

Goran A.

Dvoumim se oko farbanja. Ne znam da li da bude srebrni, svetlosivi ili standardni zelen. Posto je ovo projekat sa papira imam slobodu da uradim kako zelim. Uradio bih semu prema profilima koje sam nasao na netu ne bih bas sam da izmisljam.

Kerber

Njihovi probni su bili narandzasti...
Ma, kako hoces !
Lepo si se setio, lep projekat. Sad, samo cepaj dalje, ovo je vrlo zanimljiv avion.

djos & filip

Svaka cast, ovo je stvarno zanimljiva CUFTA I PO :)

Iskreno, jos nisam video nigde ovaj avion u "maketarskom" izdanju.

Super,
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Profa

E ovo se zove maketarstvo, a ne Tamigawa...
Samo napred, mi šegrti pratimo ;D

p.s. Kad su svi probni bili nandžarasti, i ja bi' ga tako radio... al' to je kako bi' ga JA radio :D Nemo' samo da ideš OD/Neutral Gray, sve ostalo je OK  D:)
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Sugestije prihvacene, znaci narandzasti. Idemo dalje - sta da mu stavim na rep? Moze li neki amblem ili neki japanski broj? Hinomaru sa belim obrubom ili bez? Bilo je raznih kombinacija.

Profa

E, kad me teraš da gledam po netu kakva je sad ovo zezalica, k'o da mi nije dosta mojih letećih rezervoara za mlaznjake... ::)
Upravo sam našao zanimljivu sliku na http://www.sky.cz/pmilona/shinryu.htm
Srebrn sa narandžastim vrhovima upravljačkih površina? hmmm, meni izgleda dobro i zanimljivije od obuhvatne jednobojne šeme ;D
Bez hinomarua na repu, samo na trupu i krilima... S' druge strane, "svi" J8M (koliko god da ih je bilo nacrtano i zamalo da polete) su ga imali i na repu...
To je već stvar tvog izbora, al' ja sad ne bi' znao na koju stranu da krenem...

Drago mi je što sam doprineo tvojoj zabuni ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Bas lepo od tebe. To za J8M je verovatno zato sto nigde nema mesta osim na repu. Ja sam u jednom momentu hteo da ga ofarbam u zelenu i da ga ogulim, nesto kao operativni pa kad ste spomenuli narandzastu, pala mi je napamet ideja da bude gore zelen dole narandzasti pa opet oljusten ali ni ovaj srebrni nije los. To sto ima po netu su samo ideje. Mogu da ga uradim narandzastog a mogu, i srebrnog samo da vidimo ko ima vecu moc ubedjivanja.

Kerber

imam neku traku i neku aplikaciju za rep, sa Ki102 i sa Ki44...Ako te intesesuju - tvoji su...('72)
Nek ide zivot... ;)