F-4F Wildcat Hobby Boss 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Maketu sam zavrsio za samo 10 sati rada. Sve se lepo sklapa, potrebno je vrlo malo smirglanja. Preporucujem svima koji zele da naprave maketu na brzaka pred izlozbu ili takmicenje.

Maketa nozi oznake Vajldketa kojim je leteo jedan od americkih asova koji se narocito istakao za vreme bitaka kod Rabaula.


Gotova maketa. Nadam se da vam se svdija. Nisam se preterano trudio oko detalja, ovo je samo "quick build".

Profa

Lepo, Đole, kao i uvek u tvom stilu :D
Meni lično ne dopadaju te quick-build makete, ali ovaj finalni proizvod baš lepo izgleda...
Bogu fala što sam Lala! :)

djos & filip

Veoma lepo uradjena "maca"  :D

Uradio si ga u pravo vreme posto sam sastavio isti ali ceka farbanje  0:)

Pitanje: mozes li da mi napises koje boje si koristio, posto su slike malo tamnije pa ne mogu da ocenim. Hvala!

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber

Uh, bolje izgleda od Akademca...bar ovako, uradjen i na prvi pogled.
Dopada mi se.

Goran A.

Dobar je opsti utisak i svidja mi se rad. Standardno za tebe!

Sandman

dobaaaar ;)

samo kad budesh stigao probaj sa malo boljim svetlom fotke da uradish ;)

Dada

Superiska si odradio Kineza...  Sta fali fotkama, vidi se sve sto treba, kome se ne svidja neka ih provuce kroz PS :P :)

djnik

Slikao sam ga juce uvece u kuhinji bez blica. Nazalost kad se vratim sa posla nema ni s od sunca :) Sutra cu ga slikati na dnevnoj svetlosti i dodati slike.

Sto se tice boja koristio sam Model Master Intermediate Blue 1720 (FS35164) i Flat Gull Gray 1730 (FS36440). Pre kamuflaze nanet je preshading. Tragove mitraljeza i izduva sam radio suvim pastelima a chipping na pojedinim mestima srebrnom olovkom. Inace planiram da ga postavim na vinjetu, trenutno se susi lak na ramu.