Spitfire MkIX Italeri 1:72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Posto smo se ovako okurazili, odlucismo na kucnom zasedanju da probamo jos jednu maketu u ovoj kampanji.
Radi se o Spitfire MkIX, poznata Italeri-jeva maketa u 1:72.
Oznake naravno :) LH.

Potrebna nam je samo mala pomoc!
Ideja nam je bila da radimo MkIXc JRV MK444 ali nikako da potvrdimo da je sa ovim oznakama upadao u period pre reorganizacije vazduhoplovstva. Ako ne radili bi varijantu MH838 GOZ kapetana Zivota Boskovic RAF 94th squadron

Unapred hvala na informaciji,pozdrav


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Profa

Iz monografije "Spitfajer" A. Kola: Spit Mk.IXc MK444 je bio:
- do maja 1945. 73. sqn RAF-a
- do avgusta 1945 u 1. VLP (vazduhoplovno-lovački puk), ev. br. 9502,
- do maja 1947. komanda aerodroma Mostar, a posle 103 IAP
Srušio se 28.06.1951. sa potporučnikom Petrom Kneževićem za komandama.
Bogu fala što sam Lala! :)

djos & filip

#2
malko smo se zadrzali oko kabine  :-\

posle pravljenja homemade elektrike i upotrebe fabrickih pojaseva (razlika se naravno vidi) stigli smo do sklapanja kabine.
Rebra u kabini su predebela....bice bolje drugi put  0:). Naravno sve slikano pod blicem...paaa, u prirodi izgleda malo normalnije, ali ne mozemo da cekamo sutrasnji dan   ;)

Posao smo naravno opet podelili, pravljenje elemenata kabine ja, boce i farbanje svekga Fica.
Pred nama je vikend pa se nadamo da ce farbara raditi.

Pozdrav svima od obojice  ;D




Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

lepo ovo deluje ;)

mozda malkice jache zaprljano po bokovima za moj ukus, ali generalno, lepo ste izdetaljisali ovo ;)

samo napred!

Profa

Momci, pa vi baš superdetaljišete!!! :o
Lepo lepo, samo napred!!
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Svaka cast momci...
Ovo super izgleda  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djos & filip

Posto nismo sigurni da ce mo stici da zavrsimo do kraja kampanje....saljemo dokle smo stigli. Ostaje tona sitnih gresaka (bojenje oko mitraljeza najvise bode oci) koje treba ispraviti sitnih detalja koje treba polepiti, weathering pa lak. Jos dosta posla. Na kraju tockovi i kabina. Videcemo kako ce sve ispasti na kraju. Za sada ovoliko. Sve kritike dobrodosle  :)

Sto se tice podele rada ista kao i pre, maskiranje i farbanje Filip, pripremne radnje gitovanje smirglanje, oznake...itd moja malenkost.

Pozdrav


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Profa

O, momci, vi ste se stvarno izmajstorisali :D ovo mnogo dobro izgleda u ovom stadijumu :o
Jel' ste koristili istu nijansu sive za maskiranje engleskih kodova, ili ste malo tamniju? Nekako mi deluje kao ista... :-\

Samo napred, jedva čekam da mi ćera poraste pa da tako delimo pos'o - za sada samo mućka boje ;D :D
Bogu fala što sam Lala! :)

djos & filip

#8
E, doci ces i ti u stadijum kada ces se otimati sa cerom oko maketa  :)

Boje na bokovima su dve razlicite i obe tamnije za nijansu od originala. Pod dnevnim svetlom se to malo cudno vidi, dok pod sijalicom izgleda cak pretamno????? vise mi nije nista jasno  ??? U svakom slucaju boja je malo tamnija ali ne previse. Videcemo kako ce ispasti posle lakiranja, mozda ce se bolje videti.



Pozdrav i naravno hvala, bez tvoje pomoci ne bi ni dovde stigli  ;D

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

airbamby

Odlicno izgleda samo mi se cini da imate problem sa lakom...
Nadam se da ce sledeci slojevi to popraviti.
Samo napred  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djos & filip

Posle brda problem kao sto su lomljenje obe noge stajnog trapa, repnog horizontalca, hrapave povrsine posle lakiranja prontom.....i jos kojecega, maketa u kojoj smo na pocetku toliko uzivali pretvori se u nocnu moru.

Da stvar bude zabavnija negde smo izgubili vrata....pa sada dok ne nabavimo ili ne napravimo za nas dvojicu ovo je kraj ove kampanje  :-\
Nadam se da je maketa ipak na kraju opravdala trud koji smo ulozili, nije bas super, ali IZGLEDA .

Do vidjenja u nekoj drugoj kampanji od Filipa i Djordja, veliki pozdrav svima





Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber

#11
Ne sekirajte se, odlicno mi izgleda. Bar meni, a verovatno je to misljenje vecine clanova foruma.
Lepo odradjen, a za malere, pa, i to zna da se desi (meni se Fw lomio bar 2 puta, pa sam ga sredio).
Dopalo mi se narocito farbanje, lepo ogranicene linije izmedju 2 boje, a i suptilno ljustenje boje na korenu krila i oko vratanca...jako dobro. I lagani wash, ako me oko ne vara. Jedino u sta nisam siguran je zelena boja u kutijama stajnog trapa, mislim da su i to farbali u sivu, kao i stomak aviona, ali, za nas Spit, nesto nisam siguran. Cherny verovatno ima  bolji savet od mene, a takodje, ovde ima jos maketara kojima je RAF vise bio predmet izucavanja, pa ce i oni imati rec.
Samo napred u nove maketarske pobede !

Sa zadovoljstvom, ovo stavljem i u Galeriju clanova MK.

Pozz !

tenk

pazljivo sam pratio razvoj ove makete koja se na kraju posle svih nedaca pretvorila u pravog labuda!samo reci hvale ;)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Profa

Momci, nemojte da budete toliko strogi prema sebi - ovo izgleda baš lepo, bar ovde na fotkama :D
Jeste li malo produbljivali nitne na kapotažu? Deluju mi malo oversize?
Videćemo ga uživo, Bože zdravlja, pa ćemo da komentarišemo ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

momci, ovo izgleda odlichno!

svidja mi se wash kako je ispao...dekali bash nekako deluju utopljeno kao da su farbani....
ma, bash celokupno maketa odaje utisak prave mashine!

svaka chast za trud! ;)  :cheers