Yak-130D (Amodel 1/72)

Previous topic - Next topic

zamorano

Evo ga lepi.



Ja ću ovde da sumiram utiske a koga zanima više detalja, može da ih vidi na "radovi u toku" thread-u:

http://maketarskikutak.com/index.php/topic,4803.0.html





Potrebno je malo više rada da se maketa dovede u zadovoljavajuće stanje, ali nikakva magija: samo šmirgle, turpije i volja da se stvar uradi kako treba. S obzirom da mašina zaista ima stila, motiva ne nedostaje pa cela priča može da bude i prilično interesantna. Pošto nema i teško da će biti druge makete ovog prototipa, situacija je manje-više uzmi ili ostavi. U tom smislu moj zaključak je da se trud isplati: definitivno preporučujem.





Ima stvari koje sam mogao bolje da uradim, uz malo više truda. Pre svega, kabina je urađena "out of the box", što znači da je prilično nikakva. Srećom, ne vidi se previše iako je staklo kabine prilično prozirno (rezultat glačanja i Pronto-vanja). Sve ostalo je moglo još malčice bolje da se poravna i ispegla. Jedina stvar koju je verovatno nemoguće popraviti su linije panela koje su neravne - vredelo bi probati malo da se ublaže, ovako su duboke i suviše oštre. A koga ne mrzi da ih skroz popuni i ugravira ponovo, mogao bi da dobije savršenu maketu (u stvari, ne mora sve, najgori je taj deo oko kabine). Ali, generalno, praktično nema stvari koju je nemoguće doterati, čak i dekali (iako ne izgledaju previše lepo sad kad ih gledam), mogu da prođu. A koliko vidim i oblik makete je prilično veran originalu.









Više slika gotove makete na http://s304.photobucket.com/albums/nn169/ivan_zamorano/Amodel%20Yak-130D%201-72/?start=140

Dada

Uvek volim da iskomentarisem nesto oko gotove makete... Problem je sto ovde nemam sta... Samo mogu da kazem da je grbavac fenomenalno ispao! Posle gledanja one Amodelove cigle, ovo je... Bravo!

gasha

ovako naoruzan bash mocno deluje

mrkva

Dosta dobra rad. Ja sam kupio Yak-130A Prototype. Vise mi se svidjao zbog winglets-a, i vidim da tu ima dosta posla. Ipak je to A-model shortrun maketa.

Nidza79

Izvrsno! Ipak ne zaboravi da uradis seeker na raketama ovako deluju k'o igracka.

Hawkeye

Extra uradjena maketa,prelepo!!!

'Уживај младићу за младости своје!'

Kerber

Au, odlicno je ispala na kraju....
Jeste onaj Amodel cepanica kad se pogledaju delke na stablu, al' ima smeka i na kraju - izadje dobra maketa. Naravno uz malo vise truda, sto si ti i dokazao. Uvek cenim rad i malo vise zalaganja...
Iako nije savrsena maketa, ima smeka. A jos pri tom i prvi put vidim ovo uradjeno, pa mi je gust jos veci.
Bravo !

Boki

Odličan je. Svaka čast za trud. Bilo je dosta rada na njemu, ali se na kraju isplatilo.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

airbamby

Vraski dobro uradjeno...
Svaka cast  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

izvukao si ga svaka chast!!

kad uporedimo sa pochetkom radova, ovo je za par klasa bolje! ;)

svaka chast na strpljenju i istrajnosti da doterash ovu maketu do finalnog izgleda! ;)

zamorano

Quote from: Nidza79 on 22-01-2009, 19:49:12
Ipak ne zaboravi da uradis seeker na raketama ovako deluju k'o igracka.

Au, u pravu si... Tu sam se premišljao koju opciju da stavim (zaključano/naoružano, kako se već kaže) i zaboravio. A vidi se koliki sam ekspert kad nisam primetio :). Hvala na upozorenju, to ću da sredim.

Inače, i mene čudi što po internetu ne može da se nađe slika gotove makete u ovoj verziji... Ali to možda i nije loše, sad će ti koji budu tražili da dođu kod nas ;).

GBU-10

Poz prijatelju,dali me to oci varaju ili je JAK najzad zavrsen,
bilo je i krajnje vreme.Svaka cast na uradjenom,sve pohvale.

Miljan

U odlicno je ispao na kraju.Stvarno pocetak nije ovoliko obecavao.

Lanmi

Vidi, od A modela ispala maketa  :).
Super je ispao, zanimljiv avioncic, posebno sto se ne vidja svaki dan to mi se posebno svidja. lepo je videti kada se trud isplati. Sjajne fotke takodje.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Zoki969

Uh, bas je lep ... I s obzirom na ulozeni rad,  izgleda zaista odlicno.
Dobro bi mu dosao po neki detaljcic u kabini s obzirom da je povelika i da se poprilicno vidi, tek toliko da upotpuni odlican utisak koji ostavlaja maketa.
Svaka cast !!!