ZERO FIGHTER TYPE 52C (A6M5C) 1/72 Academi

Previous topic - Next topic

gasha

Evo i moje cufte. Posto nisam bio pri paricama za neki ozbiljniji model, kupih ovog akademca. Gle cuda, za sada sve leze ko dupe na noshu. Ostalo mi malo pojaseva za 72 ku pa resih da iskoristim. Instrument tabla siromasna.Prakticno samo rupe gde bi trebali biti instrumenti.

Dosadasnji napredak:


Goran A.

Hoces li raditi bas tog iz kutije ili ces nesto novo?

gasha

Quote from: AG02 on 28-01-2009, 23:56:30
Hoces li raditi bas tog iz kutije ili ces nesto novo?

Nisam bash vican japanezerima. Proucicu malo sta bi se moglo napraviti interesantno. Za sada sam mislio da uradim bash ovog sa slike.

Kerber

Ti kasni modeli Zeroa su bas bili uniformno farbani, mislim da sam samo jednog drugacije farbanog video...u stvari - neofarban.
Go metal...Radio mu je profil po fotki neki poznatiji ilustrator - mislim onaj Boser (potrazi na Hyperscale, ako te zanima).
A ovaj je sa oznakama asa Takea Tanimitzu...
Ma, samo ga ti uradi, bice lutka.
Pozz !

Profa

Pridružiću ti se uskoro, sa istom maketom i istim oznakama, samo da pozavršavam neke davno započete...
BTW, ova aotake bi trebala da ti bude puno metaličnija i prozirnija... :-\ Nek' je i zelena (Nakajima), a ne plava (Mitsubishi), samo da je više k'o proziran lak preko metala, sa nijansom boje... Ovako mi deluje previše amerikanska cink hromat zelena...
Bogu fala što sam Lala! :)

lord sir giga

AKo slucajno imas knjigu "SAMURAJ"  Sabuo Sakai, imas jednu sliku bas ovog aviona. Nemogu da se bas setim na kojoj ga je strani Saburo opisao, ali ako imas knjigu pokusaj da nadjes

Sandman

dobar pochetak...

hocesh li na ovoj maketi mozda experimentisati neshto sa ljushtenjem boje? Metoda sa solju ili selotejpom...

za kasnije mozda ne bi bilo loshe da izbegnesh lepljenje japanskih oznaka kao dekala nego da ih naprskash - nisam siguran da li su ovo noviji Academy dekali ili stariji - ako su stariji, dvoslojni dekali ce izgledati predebelo na krilima i trupu!

gasha

Profo sto se kabine tice, mesao sam cockpit green sa zelenom, po svim tekstovima se spominje da je to najslicnija boja. Treba uzeti u obzir da se drasticno razlikovala po serijama, isla je cak do sive. Potamneo sam je jos malo i posle mata mi lici na onu sa slike koju sam uzeo za reper.

Nakon malo smirglanja i produbljivanje pojedinih panela, ofarbao sam ga u srebrno, da Sendman, bice ovde guljenja prljana i svega ostalog  za sta je ovaj avion bogom dan  >:D.






Ostaje da se susi do veceras, a potom krece prava akcija.

Eraser

Uuu lepo mu je sela ta "metalna" boja  ;D

Aj cekam nastavak jer ja volim Japance,a znam da ces ti ovo majstorski da odradis :)

Sandman

koju si srebrnu koristio?

a spiner i elisu si farbao kojom bojom da dobijesh onu japansku red-brown?

gasha

@sandman Srebrna MM ali razredjena nitrom, tanak sloj. za braon elisu savrseno odgovara rust MM, Kada je poredis sa fotkama izgleda bash isto. Ta boja inace nikada i nije mnogo licila na rdju ;) Preko srebrne sada sledi pronto pa susenje do ujutru, da se dobro stegne.  Potom pastom za zube maskiram vece povrsine koje se ljuste. manje cu guliti skalpelom i smirglom.

gasha

Izbor boja bio je po nekim poredjenjima japanskih boja sa FS standardom. Po tom izboru uzeta je zelena i siva. Zelena za kabinu i stajni trap je odaokativno napravljena, i verujem da ce biti primedbi, ali takva je kakva je i tu vise nema promena. Obzirom da na netu nema dve makete isto ofarbane ja cu se zadovoljiti ovim. Ostaje da se polepe dekali do kraja, potom pronto pa ostarevanje dekala i finalni wash.

Goran A.

Dobar je ! Ja bih mu dodao jos malo koncentrisanih sicusnih ogrebotina a ti kako hoces. Valja i ovako!

PELE

Ma super je! :o

Samo me zanima koju si zelenu i sivu koristio. ;D



Pozz

Gusha

Gaso, odlicno oguljen i zaprljan, ajde odradi idekale pa da se veselimo!