MIG 21 f-13(Revell)

Previous topic - Next topic

sezan

Zavrsio !Ova mi je cela bila nesto baksuzna ali dobro,s obzirom da sam pocetnik i da je samo za kucnu prezentaciju,nije lose!Imao sam problema i sa metalik bojom i sa konopijem(Al to sam kasno video),dva puta kompletno skidana farba...i tako!Nista od tehnika ostarivanja nisam radio jer ovako ofarban izgleda kao da je prosao sito i reseto!Sam se izcipovao.. ;D Sudite kolege!Hvala!




"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hawkeye

Da li su ovo oznake iz kutije?

'Уживај младићу за младости своје!'

Dada

Koliko mogu da primetim, spojevi su ok, malo bi trerbalo da pripazis oko postavljanje staklica.... Farbanje... I sam si rekao da si imao pehove, tako da znas gde su greske, dekali su fino legli, nema ostatka vazduha pod njima, sve u svemu za pocetnicku maketu sasvim ok. Naravno vremenom ces uci u rutinu. Necu te vise hvalim da se ne uobrazis :D
P.S. Probaj da stavis neki paus ispod lampe kada slikas maketu, pogotovo ovako ofarbanu... Ubije odsjaj, a sve se lepo vidi.
POz!

sezan

#3

Pravo da vam kazem,razmisljao sam dal uopste da je slikam koliko sam se razocarao i kad vidim kakve su vase!Ali izvesticu se i ja valjda jednog dana!Hvala na komentarima!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Messerschmitt

Jako si ga lepo uradio (s obzirom na iskustvo) i svaka ti čast za trud!Polako...kako koju maketu radiš bićeš sve sigurniji i veštiji,tako da ćeš početničke probleme vremenom prevazići...
Ali ipak mislim da si ga trebao malo ostariti,tako da bi to odvlačilo pažnju od onih stvari koje su ti pravile problem... ;D   Sa washom bi potpuno drugačije izgledao!!! ;)

Svaka čast za trud i samo napred!!!

sezan

Uplasio sam se da cu jos vise da je upropastim ako krenem sa nekim woshom!Neka je ovakva za sad!Hvala!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Messerschmitt

Ma jok... :D lagani wash i nema šanse da ćeš je upropastiti...                  uradi temperom za probu ;)
u neku posudu sipaš vode i dodaš tempere samo onoliko koliko je dovoljno da voda bude skroz obojena,i polako po panelima....       samo pazi na dekale.Ako nisi zadovoljan rezultatom,sve to možeš lako obrisati...
to ti je samo moj predlog... ;)

sezan

Uradio sam Pronto-decali-Pronto,da li sad(posto nemam uljanu temperu) da uradim revell gloss(imam ga ali je toliko gust i uopste mi se ne svidja) ili da kupim ipak uljanu temperu?Imam akril crni(Revell naravno) ali se plasim sa njom posto je na vodenoj bazi?
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Messerschmitt

pa za prvi put bolje uradi običnom onom školskom temperom...
jesi celu maketu tretirao prontom?ako jesi onda nema čega da se plašiš...(mislim ako ćeš raditi temperom,jer sa akrilima stvarno nemam iskustva...)
a ako bi ipak da radiš wash akrilima,onda pitaj za savete neke starije i iskusnije kolege... ;D

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Messerschmitt

Nema na čemu...
ako imaš još neka pitanj slobodno...            tu smo da se pomažemo :D

PELE

Pozz

Odlicno za prve radove, nema sta!

S' obzirom kakve si probleme imao sa maketom, stvarno je super!


GBU-10

migonja je migonja,zato sve pohvale na tvoj racun.

djos & filip

Samo teraj dalje, ovo je daleko bolje od mojih pocetnih radove, Veruj mi  :)

I ne ustrucavaj se da posaljes slike i potrazis komentar. I ja sam prvi post poslao uz puno ustrucavanja, jer ipak ovde ima profesionalaca  ;D. A posle........dosadih svima. Ali posle svega ipak sam dosta toga naucio od drugara na forumu.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Zoki969

Svaki pocetak je tezak i svi smo jednom bili pocetnici ...
Neka te muke i nevolje ne sputavaju, desavaju se i najiskusnijima ...
Za pocetak je skroz dobro, bitno je da uzivas u ovome, ne dozvoli da te "sitnice" iznerviraju.
Sto se tice ostarivanja, radi po osecaju i kada ti budes smatrao da treba. Tek za usputnu informaciju, ja za popunjavanje panela (posle ne znam koliko godina bavljenja maketarstvom) koristim temperu i smatram da je najzahvalnija i najbolja za rad.
Bilo kako bilo, pohvale za trud, i teraj dalje. Nema boljeg osecaja od onoga kada vidis da ti je svaka sledeca maketa bolja od prethodne ...