A-1H Skyraider Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Sta reci, Tamiyina maketa je odlicna. Zapoceo sam je juna prosle godine, slike ove makete u radu mozete videti na http://maketarskikutak.com/index.php/topic,4595.0.html . Skajrejder je trebao da bude "Propeller Action" mada sam se odlucio na kraju da ne postavim elektromotor i povezem zice. Zadovoljan sam kako sam zavrsio maketu, ima tu dve tri greskice koje cu kasnije ispraviti. Naoruzanje jos uvek nisam postavio posto nisam zavrsio njihovo farbanje. Postavicu rezervoar ispod trupa, po dve bombe od 500 funti na velikim nosacima ispod krila kao i 12 nevodjenih raketa. Cilj mi je bio da maketu zavrsim do takmicenja koje se odrzava kroz cetiri nedelje, ne mogu da verujem da maketu nisam zavrsio noc pre i odneo je sve jos uvek svezom farbom :)

Maketa je out of the box, farbana je Model Master Enamelima. Nakon wash-a ostarivanje sam odradio suvim pastelima.




Sad konaco mogu vise vremena da posvetim Partizanskoj Ju-87 od Hasegawe sa Verlindenovim setom. Nazalost nece biti gotova do kraja kampanje ali mi je krajni cilj da je zavrsim do takmicenja IPMS Sijetla 18.04 kako bi ucestvovala u Kategoriji "Best Small Air Forces".

Kerber

E bas lepo Djole !

Dobar, veliki avion !
Svidja mi se ovo malo ostarivanja - taman. Ni previse ni premalo.
Kad zakacis naoruzanje, lepi slicke da ga vidimo spremnog za akciju.

Pozz !

Miroslav Š.

БРАВО! Веома лепо и уверљиво изгледа.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Boki

Prelepo. Zaista prelepo. Svaka čast. Fantastično odrađen posao.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Zoki969

Da, da, pridruzujem se pohvalama uz par sitnih zamerki ...  ;) Znam da mi neces zameriti ...
Mozda mu nedostaje makar malo tragova izduvnih gasova (oni su na Skyraiderima vise nego zanimljivi)...  Antena ?
I sumnjiva nalepnica (ili mi se samo pricinjava silvering) sa leve strane trupa (comatkcarairwing ...)
Inace,  izgleda prelepo, svaka cast :) :) :) :)

dragan_mig31

stvarno prelepo.svaka cast djole :)

djnik

Hvala svima na lepim recima!

Zoki naravno da ti (ne)zameram :) Nisam hteo da mu prenaglasavam izduvne gasove, hteo sam da izgleda kao na pocetku konflikta u Vijetnamu, znaci dok su ih jos uvek cistili i glancali. Sto se tice antene, na koju anetnu mislis? Postavio sam mu antenu kao sto se vidi na slikama. A za nalepnicu , jeste malo se vidi silvering nazalost je bio takav dekal, pokusao sam da to ispravim nekako ali jednostavno nije moglo. To je bila inace jedna od greskica koju sam i ja napomenuo u mojoj prvom poruci.

GBU-10

lep rad kao i svaki predhodni.

djos & filip

Lepo, pedantno, uverljivo......kao i ostali radovi.

Super!

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Zoki969

Quote from: djnik on 23-02-2009, 03:37:12
Hvala svima na lepim recima!

Zoki naravno da ti (ne)zameram :) Nisam hteo da mu prenaglasavam izduvne gasove, hteo sam da izgleda kao na pocetku konflikta u Vijetnamu, znaci dok su ih jos uvek cistili i glancali. Sto se tice antene, na koju anetnu mislis? Postavio sam mu antenu kao sto se vidi na slikama. A za nalepnicu , jeste malo se vidi silvering nazalost je bio takav dekal, pokusao sam da to ispravim nekako ali jednostavno nije moglo. To je bila inace jedna od greskica koju sam i ja napomenuo u mojoj prvom poruci.

Ti znas da ja volim da komentarisem samo najbolje radove, tako je i u ovom slucaju,  sto znaci da je krajnje dobronamerno.
Tragove izduvnih gasova sam spomenuo samo zato sto maketa sa njima izgleda mnogo atraktivnije i sto mi malo bocka oci da postoje tragovi barutnih punjenja (topovi, mitraljezi, sta li je), a sto se antene tice, mislio sam na zicu (nit) koja, cini mi se, treba biti zategnutija i ni u kom slucaju savijena prema gore.
Inace, jos jednom, maketa je super i da nije toliko dobra ove sitnice ne bih ni primetio.
Pozdrav ;D

djnik

Znam Zoki, salio sam se ;) Hvala na komentarima/kritikama. To je i svrha foruma, da se kolega uputi na greske kako bi sledeca maketa bila jos bolja. Sto se tice izduvnih gasova, zagaravicu ga jos vise, nisam hteo da preterujem za prvo nanosenje. Antena je nazalost zalepljena pod takvim uglom da se tu pri korenu malo iskrivila. Videcu da to ispravim.

Nidza79

Odlicno, sta si koristio kao sivu?

djnik

Postavljeno je naoruzanje, ispravljeno je par greskica a i dodati su tragovi od izduvnika. Slikao je juce uvece blicom.


Trutek

Alfa 1, spremni smo za poljetanje...  ;D ;D ;D

Hawkeye

Lepo uradjeno,a na tom avionu mozes kamaru naoruzanja da stavis,izbor je bas veliki!

'Уживај младићу за младости своје!'