X plane Me 262.4 Luftvafe '46.

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo najzad projekat prelazi iz "Projekata u radu" u Galeriju.Posto sam objasnio sustinu projekta ranije (vidi "projekti u radu"), ovde se bavim farbanjem.

Avionce je radjeno u crnoj boji odozdo, Bane mi je nabacio neke radove drugih ludaka, pa nadjoh jedan 262 slicno odradjen.Gore je standard RLM 81,83. Nakon bojenja sa donje strane je odradjeno sivim pastelima.Nakon toga Future, pa dekali pa mat lak!

Evo slicke... a vi udrite sa komentarima!










Miroslav Š.

Скроз интересантан рад. Морам признати да ме Луфтвафе интересује као и лањски снег (пре ће бити да су ми,због своје заступљености изашли на ганглије) па скоро уопште и не обраћам пажњу на њих. Али, ипак... Овакве ретке ,,птице" ма скроз развеселе... БРАВО! Мајсторија.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Hawkeye

No comment,meni se vise svidja nego 262-ka sa dva motora  :o  ;D !

'Уживај младићу за младости своје!'

cherny

Bas je lep! Ali, bre, zar ti, moderator, a da ne ispravis opciju za prikazivanje fotki na Photobucketu???  ;D

Kerber

Hehehe...pa ne cita.... ;)

Ideja je sasvim Ok, a i rad takodje.
Vidjao sam ovo cudo u fazama nastanka i bojenja tako da sam upoznat sa problematikom ove letelice.
Posto je totalni "what if", mogla je da mu padne ma koja god sema farbanja...Ovo je bilo za nekog NJG, jednoseda, (u sta ne verujem puno, al' ajde), samo lepo odradjena i primila se na ovaj avion k'o smrt na babu.
Lepo Gushicu, lepo !
Ajd' sad dalje...

milten

Konacno jedan ovakav napravljen do kraja.
Ninoslav ga napravio ali ga nije farbao, ja sam pokusao i upropastio 2 aviona i evo si ga ti konacno zavrsio.
Bravo.

P.S. Guso MODERATORU sredi photobucket da se pojave samo slike kad klinnemo. A ne ovako.
Ima 2 topika sa obljasnjenjima za ovo.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Gusha

Dobor, dobro, evo na, sredio sam! To sam odma' kliknuo kao sto je Sandman napisao, al' zaboravi' da kliknem na SAVE!

Kakvi dzverovi, odma' hajka na moderatora..! ;D

Zoki969

Ne volim Luft 46 projekte, pravi 262 mi se definitivno vise svidja od ovoga...
Al' ova maketa izgleda definitivno odlicno i privlaci paznju. Bas je lep  ;)
Bravo Gusho !!!

drakii

Wunderbar, ausreichend, aber zu spaet und zu klein, schade ! Ovako na prvi pogled odlicnoca, pravio i ja ali od Matchbox-ovih, pa stao pred finalno farbanje, cu ga deljem pa, meni mnoooogo dopada, bravos Gusho, al mora da dodam jos nesto, liiiiiiiiiiiiiii......, pozdrav, ce se vidimo komsija, bravos pa

Lanmi

Uh, opako je ispao. Veoma zanimljiva masina koja se retko vidja.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

drakii

Ima ih josh, i njega i mnogo njegovih kolega, samo da se smognem, pa ce se vidimo, inace imam fix ideju da napraviom nov, osim onog od Mtchbox-ovih komponenti, a nov od novih......., jos samo da budem u situaciji da nabavim par Revell-ovih, morace da bude bolji nego Gushin  javascript:void(0);

drakii

#11
Opet moja malenkoca, ako neko ima koji 262, Revell, Hasegawa i sl, a ne treba mu, pa cak i zapocet i cak neuspesno zapocet, moze da mi se javi, za trampu neku, a stvarno ludo, zar ne....... ? Pozdrav, a zamalo da zaboravim, Bane ima shema koje bi mu legle samo tako, ovaj Gushin je sasvim OK, i to nije bas totalna fikcija. To je bila ideja Messerschmittovih majstora marta '45, ali zakasnili poceli su cak i da sakupljaju delove, npr. glavni trap od oborenog P 47 D, kao i delove od tri bombardovana 262 u fabrici.

Boki

Uh, kakva čudna zverka. Baš je dobar. Sviđa mi se kako si mu uradio kamuflažne "fleke" na leđima. Super je.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Goran A.

Odlicno! Prerada uspela. Ima li jos toga?

Sandman

lepo.. svidZa mi se preshading kako probija ispod kamuflaze....

jedino se slabije uochava kamuflazna fleka na ledjima a zanimljivo izgleda ;)

mozda si tu mogao maaaalkice samo da izbledish jednu boju kamuflaze a drugu da potamnish - kod shema sa jako slichnim bojama na kamuflazi sam negde video da preporuchuju upravo to - da se tamnija boja malkice potamni dodatno, a svetlija da se posvetli... jeste da nije onda bash autentichna boja skroz ali zbog razmere se lakshe razlikuju boje kamuflaze....

i sad je meni jasno shto ti nas eskivirao za vikend :P ovamo kao gosti ovo ono.. a ti zavrshavao ovo chudo :P  >:D

shalim se... extra... nadam se da cesh ubaciti u kolekciju josh koji Luft'46 ;)