Northrop Jb-10 samogradnja 1/72

Previous topic - Next topic

Goran A.

Sto se tice vremena koje je bilo potrebno za izradu, ovo jeste bila hajspid samogradnja kako sam je nazvao dok je bila u radu. Odlucio sam da maketu postavim na postolje. Zadovoljan sam kako je sve ispalo. Za one koji ne znaju u pitanju je leteca bomba sa Fordovim nabojnomlaznim motorom kao na V-1. Letelo je oko 10 komada dok projekat nije otkazan. Ove cevke ispod su busteri koji su tokom ispitivanja davali pocetnu brzinu i od kojih se letelica jos na zemlji odvajala. Prethodnik ove letelice je imao dva turbomlazna motora od kojih se odustalo zbog nepouzdanog rada.










Profa

Bravo, bravo, bravo!!!

Još samo da "postolje" obojiš plameno narandžasto/crveno, pa da igleda k'o da je poleteo sas sve rampu ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Lepo, lici na neke od onih njinih "X" projekata...
I alal vera za trud i ideju !
A tek samogradnja, zasluzuje sve pohvale.
Malo mi je ono chipovanje cudno...al' lepo izgleda.

Bojan Ue

Bravo za ovu odlicnu ideju, svaka cast za trud, uvek me odusevljavaju dobre samogradnje ;)

Dada

Fino, fino... Svidja mi se sto za svaki ovakav rad, treba malo jace istrazivanje ;)

Goran A.

@ Kerber
Na jednoj od slika koju sam koristio vidi se da je bilo ogrebotina manjih i vecih pa sam i ja to uradio. Pretpostavljam da je to zbog manipulacije - utovari, istovari, otvori, podesi, zatvori, itd