Šavrov Š-2 1/72 samogradnja

Previous topic - Next topic

Goran A.

Ovo je jedna od mojih starijih samogradnji. Bila druga u Nisu. Par dana posto sam zavrsio maketu pojavi se A-modelova u 1/72.










Boki

Odlična samogradnja. Baš dobro izgleda.
Ako ti nije problem, napiši malo o samom radu (materijal, detalji, farbanje..).

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Goran A.

Kao osnovu za izradu (krivine) koristio sam deo nekog starog plovka, mislim da je od Ju-52. Motor je od Po-2, krila od S-328 koja sam skratio, oblikovao i podesio diedar. Tockove sam pravio prema fotografijama i uradio sam ih u uvucenom polozaju. Meri, seci, gituj krpi! Ostalo je napravljeno od kojekakvih komada plastike. U to vreme (pre 10 godina) nisam imao bas mnogo podataka o avionu osim par fotografija i crteza u tri projekcije, internet je tada kod nas jos bio u povoju. Kamuflaza je zimska. Maketa je sada deo kolekcije mog drugara koja broji oko 850 komada, poklonio sam mu je jer je u to vreme bio tanak sa rusima.

Bojan Ue

Bravo, izgleda vrhunski, zimska kamuflaza mnogo lepo izgleda, svidja mi se ;D

Hawkeye

UUU prelepo,zaista,svaka cast!!!

'Уживај младићу за младости своје!'

Kerber

Hehehe pijatelju, odakle ti ovo cudo?
Predivan je (iako su mi lovci opsesija).
A i kamuflaza mu je super. Volim kad se ovako "ljusti krec" sa aviona u nekom prolecnom periodu...

drazen

Vrlo interesantan avion i naravno predivan maketarski rad...svaka čast :)

Goran A.

Kad mi dodje da nesto napravim prvo pogledam sta imam od materijala pa onda biram avion. Na ovaj sam naleteo u jednoj ruskoj knjizi i procenio da imam sve sto mi treba pa krenuo. Nekad me to opusta pa zato to i radim. Poceo sam da radim i IAR-39 malo se oteglo a u medjuvremenu ga je neko izbacio pa sam odustao (bar privremeno).

drakii

Leeepo, imasmo li ga i mi, pozdrav

Dada

Wow! kako si poceo, ce da crknu oni dushmani iz Japana sto nam prave makete :P :)
Odlican rad! Kao i jako zanimljiva masina...

Zoki969

Odlicno ... Pohvale za trud i konacan rezultat.
Bravo !