Polikarpov I-15 special hobby 1/48

Previous topic - Next topic

alaleksic

Evo gotov je moj prvi dvokrilac treba samo jos sajle da izvucem ali toliko sam se namucio sa ovim avionom tako da za sada necu to raditi.
Unapred se izvinjavam na malo vecem broju slika ,vezbalo se i slikanje.
Unapred hvala na svim kritikama i komentarima
Pozdrav svima
























GBU-10

Sobzirom da ti je prvi dvokrilac lepo izgleda,
iako se ne razumem bas u propelerase
ovaj tvoj model ostavlja dobar utisak.
Kako stojis sa modernom aviacijom,radis li i njih?

alaleksic

Jos ne,tj ranije jesam ali sada kada sam se vratio nisma uradio ni jedan ali jedan je vec uveliko u planu!

pekar

Ako ti je prvi ajd neka prodje kako prodje ali sledeci neka bude jos bolji.
IL-76

Zoki969

Ne bih da se ponavljam ... Stoji sve sto sam ti rekao "uzivo"...
Izbegavaj short run makete dok malo vise plastike ne prodje kroz ruke, a sto se farbanja tice, samo lagano ... Nigde ne zuris ... Maketa treba da stoji u polici godinama (decenijama), pa sta je onda dan-dva posla vise ???
Ono sto me raduje je da su ti nalepnice na ovoj maketi mnogo bolje nego na prethodnim ... Mnogoooo  :) ;) :D ;D
Znaci, teraj dalje ... Po principu svaka sledeca - bolja !

Dada

Odmah kazem da necu kao Ameri, ,,Jao super je", a onda nabrojim spisak sta ne valja...
Mislim da ti mozes mnogo bolje to da odradis... Znam sta se sve desavalo sa maketom u toku izrade, pa je dobro sto je uopste zavrsila u jednom delu. Mnogi bi izgubili nerve sa takvim pehovima.
Moras da pripazis ubuduce na spojevima. Nije bitno koliko puta gitujes, bitno je da se lepo ispuni "kanal". Probaj kada smirglas da zalepis trake kao zastitu za detalje koji mogu biti osteceni neposredno smirglom dok sredjujes git.
Kao sto rece majstor iznad mene, short run makete bi trebalo da zaobilazis za sada iako ima primamljivih masina. Moj savet ti je da krenes na jeftinije, proverene makete, pa kada steknes neku rutinu i sigurnost u sebe i hemiju koju koristis, navali.
Svidja mi se kako si namestio dekale, nema silveringa kao na messeru. Pazi samo da ako se nalazi prelaz izmedju boja ispod dekala, da isti moze biti primecen ispod dekala.
Toliko od mene :D Ih al ga istupih :P :)

alaleksic

#6
evo konacno gotove makete,samo da napomenmem da su zicke ofarbane(ovo su slike pre farbanja)








Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'

Kerber

U bre, Aleksicu, kao da si imao tezu drhtavicu...mnogo ti bezala cetkica dok si ovo farbario....
Drugi put lakiraj prvi sloj boje, prontom, pa onda izolir-trakom napravi kamuflazne sare i tako farbaj cetkom , u pravcu od trake ka praznom mestu, nikako obrnuto, da ne podlije boja. Kazem izolir, jer je deblji pa moze da ostane meksi prelaz, ako ne trpas suvise boje na cetku. A ne skida bas nesto farbu ispod.
I strpljenja , strpljenja, strpljenja...
Maketa uspe kad se paznja posveti detaljima, a o lepo izgitovanim i obrusenim  spojevima, da i ne govorim...

Profa

Sve što sam ti rekao telefonom stoji - napredak je više nego vidan, sad još samo da poradiš na strpljenju :think
Što se sajli tiče, nisi napomenuo da ti je ovo prvi put da ih razvlačiš :bravo. Gledano iz tog ugla, na sledećoj maketi će biti perfektne, samo još malo da se ruka umiri  :D

@Kerber: koliko znam (a znam), Sale je ovo bojio ABom ;)

Bogu fala što sam Lala! :)

alaleksic

#10
@Kerber: radio sam ABom,ali j ebio problem sto sam ja ovo maskirao mascolom,i onda se desilo to sto se desilo,inace ne bi maskirao mascolom,ali sam morao jel je bilo problema u radu...
i da dosta je bar sam ja pisao u projektima u radu o ovom projektu pa je moglo da se vidi kroz sta sam prolazio a moglo je i da se posavetuje...

evo samo da kezem sto je vec Profa spomenuo ovo su mi prve sajle koje sam uradio,prva short run maketa,drugi dvokrilac s tim sto je prvi dvokrilac bila i moja prva maketa pre 20 godina...

Toliko o mom iskustvu o ovakvim maketama...