super etendard

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

1:72 heller.....ostalo znate








GBU-10

Stvarno lepo odradjeno,ali imam jednu zamerku,fali mu RAFALE M.

dragan_mig31

Quote from: GBU-10 on 12-03-2009, 12:42:52
Stvarno lepo odradjeno,ali imam jednu zamerku,fali mu RAFALE M.

nazalost nemam maketu jos :( ali to mi je jedna od must have zajedno sa grippena :)

Sandman

odlichan, sedi 5! :)

wash je fenomenalno ispao sa donje strane... jedino samo kad nabavish semigloss lak malkice mu umini sjaj ;)

Rafal ne ide bash u ovoj prichi, jer je ovo Argentinski Super Etendard iz sukoba na Foklandima! ;)

Draganche, koji je sledeci avion iz ovog sukoba koji nam pripremash? :)

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 12-03-2009, 13:02:40
odlichan, sedi 5! :)

wash je fenomenalno ispao sa donje strane... jedino samo kad nabavish semigloss lak malkice mu umini sjaj ;)

Rafal ne ide bash u ovoj prichi, jer je ovo Argentinski Super Etendard iz sukoba na Foklandima! ;)

Draganche, koji je sledeci avion iz ovog sukoba koji nam pripremash? :)

pa u spajzu mi sedi neotpakovan italeri 1:72 harrier gr.3 sa oznake za masinu koja je dejstvovala na folklande u 82.hteo bi da kupim i a-4 fujimi + aztec dekale i jedan highpalnes dagger i mirage 3 ali to je malo preskupo za mene sad...italeri 1:72 Sea harrier mi je must have takodje ali i to ce da malo saceka.....

Hawkeye

Odlican Etandard,prvi pu vidim uradjenu maketu ovog aviona!

'Уживај младићу за младости своје!'

GBU-10

Bez uvrede prijatelji,samo sam zargonski mislio na Rafal-a
jer oba su poznati francuski mornaricki avioni,inace dragane
jos jednom svaka cast.

Zoki969

Lep je, samo se i meni cini da malo previse sljasti, cak i sa gornje strane, a na odbljesku na levom krilu cini se da povrsine nisu bas sasvim ravne (hrapave ?!) ... Opticka varka ili ...
Inace lepo je videti nesto sto se retko vidja ...
U svakom slucaju, jos jedna pohvala za produktivnost ...

Dada

Odlican je shefe. Sija se kao na onim fotkama. Slobodno mogu reci da je ovo jedna od tvojih najrealnijih maketa :) Hajde sada jednu zujalicu :P :)

Kerber

Ubij mu malo sjaj, na polugloss/polumat....
Jesu li stvarni Argentinski Etendardi bili zaista ovoliko bljestavi?

Lepo avionce, ne vidja se cesto kod nas.
Lepo si ga odradio, jedino sto je meni bar, previse gloss...

sezan

Meni je prelep!Svaka cast!I ja bih jednog Gripena ali nisam do sada video da ga je iko uradio!(ako neko zna proizvodjaca neka kaze,hvala!)


"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

drazen

Oldican rad Dragane :o. Ne znam kako stizes tako brzo i kvalitetno da pravis makete :D

sezan, gripena pravi italeri u 1/72. http://www.xs4all.nl/~designer/models/gripen/gripen.htm

dragan_mig31

avioni su bili ovako sjajni,u 1982 su bili novi tek nekoliko meseci a mozda najvise godinu dana.vidite kako sijaju posle 20 godina a nisu prefarbuvani.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f7/040617-N-8213G-154.jpg


hvala svima :)

p.s. ne sija ovoliko u zivo,ovako sija zbog blic na aparata a i plus to neznam kako da otklonim to....

Miljan

Ihhh pa dobra boja pa jos uvek sijaju ;D

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 12-03-2009, 15:01:03
avioni su bili ovako sjajni,u 1982 su bili novi tek nekoliko meseci a mozda najvise godinu dana.vidite kako sijaju posle 20 godina a nisu prefarbuvani.

extra fotka koja dokazuje sjaj ;)

ok je to, verujem da su bili sjajni (a i znao sam to) nego zbog efekta razmere ti preporuchih da za nijaaaaansu samo malo se ubije sjaj.. jer kad se maketa u 1/72 mnogo sija deluje igrachkasto ;)

inache je vrhunski odradjena :)

dao si mi motiva da radim onog mog akademca :) ... jednog dana :P :D

Quote
p.s. ne sija ovoliko u zivo,ovako sija zbog blic na aparata a i plus to neznam kako da otklonim to....

probaj da zalepish preko sijalice tabak paus papira - to ce definitivno da ublazi jak sjaj od gloss laka a i da senke od makete uchini sa mekshim prelazima!  tj.. ovo je ako slikash uz pomoc lampe...  ::) :-\