Messerschmitt Me 163 History Line

Previous topic - Next topic

Profa

Prva dva gotova :D:






I zajedno na papirnoj stajanci:
Bogu fala što sam Lala! :)

GBU-10


lord sir giga

Profo ovaj prvi Me 163 je S verzija.
Da to nije MPMova maketa.

Kerber

E, bas lepo kad si neke "Komete" iz ove serije zavrsio.

Dobro su ispali na kraju, mozda samo ove tufne...da su nekako mekse, ili sam se mnogo navikao na AB...

Voleo bih ovaj Me263 da nabavim nekako. Taj jurim odavno.

djos & filip

Mnogo lepo izgledaju!
o kvalitretu rada...nema potrebe ni pisati  ;) sve je NA SVOM MESTU.
Tufne...mozda sto kaze Kerber izgledaju kao da su radjene cetkicom, ali nista ne uticu na generalno sjajan izgled maketa.

Svaka cast za ove dve bube  :D

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'

Goran A.

Profesorski! Dobro izgledaju, lepo si ih obarvao. Koliko ti to planiras da uradis?

Bojan Ue

#7
Odlicni su, bas mi se svidjaju, profesorska ruka cini cuda ;D Motling je bas lep bar po meni, a meki prelaz jos lepsi! Koliko ce ovih "Kometa" biti u seriji? ;D 

Dada

Svaka cast za trud, lepo izgledaju... Ako cemo iskreno motling mi se ne svidja bas bas... Nisam ljubitelj cetkarenja u doba prskalica :) :)

Warhawk

163S mi se narochito dopada. Super je ispao.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Profa

Početak radova je opisan na http://maketarskikutak.com/index.php/topic,5828.0.html, koji sam zbog istorijsko/maketarskog neslaganja sa moderatorima "ad hoc" batalio, kad već postavljam teme per se...

@Bojan, AG, Giga: Biće ukupno 6 maketa (navedene su na početku radova), pri čemu sledeće dve - B-0 i B-1 - počinjem ovih dana, samo da još malo raščistim nagomilane projekte...
Mottling mi, nažalost, nije baš najuspeliji, valjda ga dugo nisam radio pa se ruka odvikla - vedžbamo, vedžbamo ;)
@papa: Sorry, ni ja nisam ljubitelj prskalica, ne volim da maskiram celu maketu kako bih obojio jednu tufnu na kljunu ili vrhove propelera ;)
Hvala za kritike i lepo mišljenje, u svakom slučaju! :D
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Quote from: Profa on 13-03-2009, 16:12:53
@papa: Sorry, ni ja nisam ljubitelj prskalica, ne volim da maskiram celu maketu kako bih obojio jednu tufnu na kljunu ili vrhove propelera ;)
Pa ti ne znas sta je uzivanje onda :P :P :)
P.S, Obicno prop montiram poslednji, tako da nema maskiranja... Paus i tzv. shaciometrijska metoda :D
Keep up good work ;)

Zoki969

Zaista lepo ...
Tufne pomalo bodu oci, ali to je verovatno jer smo navikli da cetkicom postizes rezultat skoro kao airbrushom (da budem iskren, ja se kunem u airbrush i mislim da se nikada ne bih mogao vratiti na cetkicu).
Ali, kao sto vec milion puta rekosmo, jedino i zaista stvarno vazno je uzitak ... Prvenstveno dok se radi, ali i kada se uziva u rezultatima rada  :) ;D Znaci, svaka polemika oko tehnike je suvisna  0:)
Bilo kako bilo, moje najiskrenije pohvale za rad. Makete izgledaju stvarno odlicno.
Bravo ...

Boki

Lepo odrađeno. Sviđa mi se prelaz između boja i detalji u kabini.
Motling neću da komentarišem. I ja sam jedan od airbrush "jeretika". ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

drakii

Wunderbar, doppelsitzer und grosse Floh, fein...., iliti bash prelepo, dvoseda buva i golema...., pozdrav