Messerschmitt Me 163 History Line

Previous topic - Next topic

Goran A.

Ima jedan konstruktivni predlog. Bojenje uniformnih povrsina stvarno ispadne dobro pogotovo sto oplata na tvojim maketama izgleda realnije nego kod mnogih koji rade prskalicom a ovaj efekat prskalica ne moze da napravi. Na pravim avionima lim tj. oplata na krilima i trupu nije idealno ravna za razliku od povrsine plastike na maketama a tvoja tehnika nekako to docarava. To sam primetio na Spitfajeru a sada to ponovo vidim i na Me-163. Posto su rezultati ovakvi (a sam si rekao da tehniku neces menjati) jedino sta treba unaprediti je motling odnosno mekani prelazi. Na nekim mestima sam uocio da gotovo savrseno ispadnu odnosno toliko dobro da u 1/72 ne treba bolje. Zakljucio sam da ti u stvari fali jos samo jedan polukorak u finaliziranju mekanih prelaza i to tacno na granici izmedju tzv. overspreja i kompaktne boje. Na Me -163 je po mom misljenju u pitanju jezgro fleke, trebalo bi da je intenzivnije ofarbano. Mozda nekom tanjom zasecenom cetkicom, jos koja kap boje ili ne znam sta, ti bi to mogao bolje znati. Da zakljucim, mislim da se prelaz i fleke mogu izvesti na zadovoljavajuci nacin samo je pitanje vremena i strpljenja. Mozda bi mogao da ekdperimentises sa tim.

Sneni

Meni još uvijek nije jasno kako se radi ti mekani prelazi četkicom... nešto sam eksperimentisao ali nikako da uspije :(

Inače, odlične makete, nisam neki ljubitelj ww2 ali te raketice su mi uvijek bile impresivne :)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Profa

Quote from: AG02 on 14-03-2009, 11:14:11
Da zakljucim, mislim da se prelaz i fleke mogu izvesti na zadovoljavajuci nacin samo je pitanje vremena i strpljenja. Mozda bi mogao da ekdperimentises sa tim.
Apsolutno si u pravu - sve je stvar vežbe, a meni je ruka, što se mottlinga tiče, malko zarđala :-\ Bilo je to nekad (ne tako davno) mnogo bolje, a i ponovo će, samo da se malo više posvetim...
I ove ću da popravim kad dođe do novog brljanja :D
Bogu fala što sam Lala! :)

drakii

Hoce li da bude i DFS 194, Me 163 A, Me 163 B jednosed, a tek najlepshi Me 163 C, chisto kompletiranja radi :hica :pilot

Profa

@drakii: Prvo sledeće je para Heller B-0 i Academy B-1, a ostalo kad se nabavi :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

drakii

Lepizbor, samo napred, ja ne volim shvabe, ali me njihovi avioni fasciniraju, narochito 262 i 163, pa i He 162 i sl.   :fly

Lanmi

Vrlo lepi primerci. Mnogo mi se svidja sto si odradio Academy dvosed, to se redje vidja, svidja mi se sto si obratio paznju na par detalja koja nisu data u kutiji. Inace taj Academy, ako zanemarimo kartnon-debele dekale je sjajna maketa.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Profa

Nastavak ;D
Završio sam i prethodnika / čukundedu cele serije: raketnu jedrilicu (???) DFS 194...

Malo sam se napatio, malo krljao parčiće (staklo mi je puklo :doh) i pravio deliće, potrajalo je ohoho predugo pa sam na kraju i batalio neke više nego vidljive greške (nepopunjena rupa posred nosa ispred kabine, npr. >:() ali... Neka njega na polici ovakvog kakav je, a ja odo' dalje - toliko lepih dvokrilaca je u kuhinji da neću više da se opretećujem ;)
Komentari i kritike dobrodošli (pa makar bili i negativni :think!)


p.s. Postupak izrade možete videti na http://www.letletlet-warplanes.com/forum/makete-aviona-aircraft-modeling/messerschmitt-me-163-history-line-in-172/msg11298/#msg11298
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

ovaj mi je skroz simpatichan :)

greota za onu rupu, ako ti nije cim popuni je chisto da ne zjapi onako ;)

jel mu ova "teleskopska" antena na nosu pito cev?
pravljeno od sprua/zice ili je to deo iz kompleta... zanimljiv detalj...

sve u svemu jako lep malishan ;)

Warhawk

Canopy ima jako zanimljiv oblik, bash mi se dopada...

Odlično izgleda i ostatak  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Zoki969

#25
Uuuu, ovaj je bas neobican i nadasve zanimljiv ...
I dooobar ...

Biba Struja

Super izgledaju makete, svaka cast!  :super

Kerber

More Profo, krpi rupicu, jer je maketa divna !
Odlican avionchic/jedrilica/ raketa ! ;D
Ajd jos !

drakii

Schoene Segelflugzeug, es faehlt nur Balkenkreutzen, aber er baue erste Nemahlung, haben si spaetere zeihnun gesehen ? A bre, lepo se zuti, prelepo, ali bi mu legli i krstovi, negde mi se chini da sam vide kasniju shemu DFS 194, siv sa krstovima , ali leeepo.

djos & filip

Lepo je biti samokritican, ali ne preterujmo.... ;D

MAKETA JE PRELEPA!!!!!!!!!!!!!

:bravo :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......