Messerschmitt Me 163 History Line

Previous topic - Next topic

Profa

#30
Hvala za kritike, ali kroz ukaze na greške se uči ::)
Po meni je najveća greška staklić koji je pukao, i nemoguće ga je popraviti... :'(

Quote from: Sandman on 12-09-2009, 10:45:52
jel mu ova "teleskopska" antena na nosu pito cev?
pravljeno od sprua/zice ili je to deo iz kompleta... zanimljiv detalj...
Cevke na nosu su definitivno bile merni instrumenti (ovdi ih vidim 4, a koja čemu služi nemamo pojma :think):

U PMu su napravili deblo umesto tog tankog štapa i napravili rupu na pogrešnom mestu (preblizu kabini), pa sam razvlačio ram, zabušio rupe burgijicom 0.3mm. Jedino sam tek u toku bojenja ukapirao da je rupa na pogrešnom mestu :-\
Popraviću je, 'ajde, da ne bude tako nedovršenasto ::)

@Draki: Naleteo sam na jednu fotku kojoj u potpisu stoji DFS 194, i jeste sivi avion, ali je na fotki bez greške prvi prototip Me 163A... Nisam video nijednu fotku DFSa sa oznakama :think
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Nije autenticno. Germani nisu svoje avione farbali cetkicom vec pistoljski.

sezan

Najgore je kad zapnes sa nekom maketom i na kraju je se prezasitis!Odmori mozak od nje pa ce sama da te "pozove" da je popravis!Tako bar ja radim!Kad god sam radio a nije mi se radilo,uprskao sam nesto!
Lepa maketica!Nesvakidasnja boja!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Profa

@AG02: Unapređujemo germansku tehniku ;)

Biće ova priča nastavljena (nabavljeno sve sem C i D verzije, biće i to :)), samo da prvo raščistim nakupljene projekte... Žući ću da sredim grešku, samo da nastavim sa Spadovima :violin - kad ih budem okrpio i popravljao boju, popraviću i ovo...
Bogu fala što sam Lala! :)


ALEX T

Svidja mi  se sama ideja i kolekcija.
Na kraju je vazno zadovoljstvo i puna vitrina a manje kutija.
Pozdrav

Profa

Posle dužeg vremena (morao sam da zamolim Baneta da mi otključa temu, pa vi vidite ::)), završen je Späteov B-0 V41.
Kažu da je poludeo kad je video šta su njegovi mehaničari uradili, pošto je sloj boje smanjivao letne karakteristike. Svejedno, to mu nije smetalo da uzleti, a bogami i prebrzo stigne "klijente"...

Maketa je stari dobri Heller, sa istaknutim panelima, smejurijom od pilotskog prostora, čudnim točkovima...
"Prebudžio" sam akademijevu kabinu, dodao Eduardov eceraj kog imam u višku, prerezao panele samo tamo gde sam ih ošmirglao, cevi topova i pitoova cev su od medicinske igle...
Bojeno (četkicom, naravno;)) Hu60, prelakirano Gunze Mr. Super Clear polusjajnim lakom u spreju...
Ima uočljivih grešaka - pre svega staklo kabine koje nije leglo kako treba, a crne fleke su od markera kog sam koristio da otkrijem nepravilnosti - nisam očekivao da ga ni 6 slojeva boje neće prekriti :doh, a nije mi se dalo da krećem od početka...
Tu je, pa udrite!



Postupak izrade možete videti na http://www.letletlet-warplanes.com/forum/makete-aviona-aircraft-modeling/messerschmitt-me-163-history-line-in-172/
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Poklopac kabine samo treba mozda malo oshmirglati sa zadnje strane kako bi bolje nalegao na zadnji zid kokpita... inache jako lepo izgleda... mada prokletstvo digitalaca stupa na scenu pa polusjaj pretvara u sjaj :D ... ali, videcemo ovo sledeceg vikenda uzivo?  ::)

menestenasli

Super je. Bilo bi jos bolje da doneses na takmicenje Me163 i sve njegove rodjake koje si zavrsio

Warhawk

The professor strikes again...  ;D

Simpatičan je ovaj u crvenoj boji. Na koji način mu je boja smanjivala performanse?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

...pa vidis koliko crvene mora da se nanese da bi pokrila nesto na maketi, a tek koliko je treba na pravom...bar 50kg  ;D

Salimo se...dobar izbor, steta poklopca. Mozda mozes da ga ostruzes odozdo po rubovima naleganja na trup, taman da spusti visinu i da se "uklaviri", bar mi se tako cini, a sve bez ostecivanja postojece crvene.
Negde ti je stajao na topljikavom, i krila su mu malo pocela da "begaju" na gore, mada, to se tesko ili nikako resava.
Sve u svemu, lep skakavac, zaokruzuje pricu o raketnim lovcima III Rajha, jedinim operativnim avionima te vrste u svetu.

Profa

Mislim se da poklopac skinem i zalepim u otvorenom položaju :think, biće bolje...
Dolaze svi đuture u muzej, uključujući (nadam se) i takmičarskog B-1 koji je trenutno u farbari...
Ajoj, treba i postolje da im odradim :headbang

@warhawk: Bane ti je praktično odgovorio, bilo je tu cca 40-50kg boje.
@kerber: izgleda da su u Helleru imali problem sa "sunčanjem" kalupa, s'obzirom da je i stari, kog sam radio pre xy godina, imao isti "postepeni nagib" ::)
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Nije los i pored svega sto si nabrojao, mada bi ja pokusao da pokrijem taj marker. Posto si snaneo lak, mozda ce boja lepo leci preko njega.

Profa

Još jedna buva gotova, sada serijska verzija B-1, bela '05', ex-PK+QP, tj. V45.
Ovaj je možda i najslikaniji Komet od svih, a i prilično dugo se naživeo - postoje njegove fotke od proleća '44 do kraja rata (videti na http://www.xs4all.nl/~robdebie/me163/wh05.htm).

Maketa je Academy, sa dodatkom Eduard eceraja, medicinske igle za pitoovu cev i još par sitnica. Koristio sam boje Humbrol 30/91/65.
Kad sam birao boje, vodio sam se činjenicom da je sam avion ušao u operativnu upotrebu pre uvođenja RLM 81/82/83 standarda. Druga činjenica je da je bio stacioniran u bombarderskoj bazi Bad Zwischenahn, gde su za kamufliranje mogli da upotrebe standardne RLM 70/71/65 boje...

Evo slika, a komentari i kritike su dobrodošli! :zvizduc



Postupak izrade možete videti na http://www.letletlet-warplanes.com/forum/makete-aviona-aircraft-modeling/messerschmitt-me-163-history-line-in-172/
Bogu fala što sam Lala! :)

vlajko&marko