La-5FN Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Boki

Koliko imate nezavršenih maketa koje mesecima stoje i čekaju taj finiš od par sati rada?
Ja previše. :(
Čak toliko da sam počeo da se pitam da li ću ikada da završim neku od njih.
To me je malo pogodilo pa sam, da bih se smirio, trknuo do prodavnice i kupio još jednu :D .
Ali ovaj put rešio sam da je započnem i da je završim u najkraćem roku, pa makar bila najružnija u svemiru.

I tako je, nedelju dana kasnije, jutros na polici osvanuo ovaj La-5FN:




U pitanju je Revellova maketa (prepak Zvezde ili čega već) u razmeri 1/72.
Sama maketa nije toliko loša, koliko sam ja žurio da je sastavim.
Najgora je kabina koja u sebi ima neke crne flekice ulivene u plastiku. :(
Paneli su prerezani, malo rivetiranja i gitovanja.
Boje su kombinacija Revell-MM (nemam pojma da li su tačne, a nešto se i ne potrišem previše - sad će me rivet-counteri gledati popreko :D ).
Silvering nikako nisam uspeo da ubijem i posle ne znam ni sam koliko slojeva Micro Set-a (prestao sam da brojim).
Inače, i plastika je jako loša. Nakon prerezivanja panela (šestarom :-\ ) prešao sam tako dobijene kanale MM tečnim lepkom, a plastika se.. zbrčkala (ili šta već :( ). Čak je i prilikom farbanja nitro odmah nagrizao boju zbog čega umalo nije poletela sa terase.

Sve u svemu, ova maketa me je malo vratila i dala mi volju da završim ovo što mi je ostalo pa sam (a to je bio i cilj), paralelno sa njom, radio na još par drugih. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

GBU-10

Svaka cast na prelepoj maketi,ostavlja odlican utisak
mada nisam ljubitelj propeleraca,vise sam nekako za
Top-Gun i Tomcat avioncice,he,he(salim se).Poz

dragan_mig31

zakon :) super izgleda .... jedva cekam da vidim sledecu maketu :)

Zoki969

#3
U, bas lep malisa ... Stvarno izgleda odlicno  :) :) :)
Jedina primedba je, bar za moj ukus, malo deblja antena, mada, s obzirom na razmeru, primedba mozda i ne stoji ... U svakom slucaju, osisaj malo onaj visak koji strci (spoj antenskih zica).
Izgleda izuzetno atraktivno, silvering se jedva vidi - samo malo na jednoj nalepnici (bar na fotografijama).
U svakom slucaju, moje najiskrenije pohvale  ;) ;) ;)
Odlican rad, BRAVO !!!

djos & filip

Uz muke koje si opisao, ovo izgleda skoro savrseno.
maketa jeste diskutabilnog kvaliteta, ali ovako uradjena je bombona.

Svaka cast, lep primerak na polici  :)

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Hawkeye

Boki,svaka ti cast majstore,mislio sam da ce da osvane neko vozilo kao tvoj najnoviji rad,ali ovo je bas prijatno iznenadjenje   :fly !

'Уживај младићу за младости своје!'

Aleksandar

Prelep je, kapa dole.
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Sandman

super si izvukao kamuflazu - sasvim lepi prelazi boja a posebno mi je lep detalj panela iza kapotaza ;)

lepo je videti te sa novim radom posle  dugo vremena ;)

samo napred dalje! :)

medico

za kvik bilt odlican malishan ! bravo !

PELE

Pozz

Ovo izgleda odlicno!

Bravo!

Bojan Ue

Bravo majstore, odlican rad u petoj brzini ;D

oddball

Ма дај матори, стварно је супер! То је још Италери пре икс година паковао. Сада је пакује Звезда, знам јер сам купио два: један за мене и један за девојку који ће имати срцуленца на поклопцима мотора.
Што се твог рада тиче рећи ћу само једно: Ако макета овако изгледа после квик билда у пакету са твојим незадовољством како ли тек изгледа када си задовољан у комбинацији са лаганим радом?!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Profa

Revelov prepak Zvezdinog prepaka Italerija...
Svejedno, ovaj tvoj je mnogo dobro ispao, s' obzirom da je u "quick build" upalo urezivanje panela ::)
Imam i ja jednog, samo mislim da ću da ga se otarasim, ne da mi se - ima mnogo lepših i zanimljivijih maketa na ovom svetu (a u mom šteku i mnogo težih za izradu :D)
Bogu fala što sam Lala! :)

ugovorac

Raskukao si se ko srtina a maketa je odlicna.Cak si mi dao ideju da mi to dude jedna od sledeciha maketa koju bi kupio.Malo me cudi da se kod ove makete pojavio silvering jer revelovi dekali vaze za odlicne.Mozda tu vodicu za njih nisi upotrebio ispravno.Sledeci put prvo izeksperementisi pa onda konacno odradi.

Suhoj

Kamuflaza je strava, maketa je takodje extra!  :headbang