Revell Me 262 A-1a-1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Evo ga,ljubi ga majka!Osim sto mi je kabina(ona netacna ) pukla i sto nisam imao Rev.boju 91(steel metalic) pa sam za sad upotrebio 99(aluminijum metalic),nekako ga privedoh kraju!To mu je to za sad,jos cu malo samo malo da ga ostarim,posto izgleda " ko ispod cekica" i da mu odradim bolje fotografije(nisam imao struje)!Generalno sam zadovoljan a vi kolege, pucajte slobodno!
Hvala na paznji!









dopuna-
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

komoras

nisam neki expert
al dacu svoju kritiku

kolko vidim radjeno je cetkicom i to sasvim solidno

jedine zamerke


na kabinu kao sto si i sam rekao
i sto lak previse sjaji
predji nekim polumat lakom i to je to

i da
sledeci put obrati malo vise paznje kod maskiranja kamuflaze
kada se radi cetkicom
radi se od maske pa prema povrsini koju farbas
nikako suprotno
jer farba udje pod masku
sto mi se cini da ti se desilo na desnom krilu

sve ostalo je super

:super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

UrbanKnight

Zanimljivo avionche... :)  ja sam jos uvek laik ali mi deluje ok...

Oces da premazes mat lakom?
Ako nemas erbras, mozes da pazaris Happy Color akrilni mat-lak u spreju.

A ako u aluminijum dodas malo crne, dobices stil... ja bi tako uradio.
Ja inace mucim muku sa 90ticom jer cekam vec dovoljno dugo da dodje u Nis.

Profa

Lepo odrađen motling, mada bi ispalo još bolje da si četkicu još malo osušio. Takođe i gorepomenuti lak - sredi to blagim slojem mat laka pa će da bude kako treba.
Možda si mogao malo i da izdetaljišeš unutrašnjost stajnog trapa, kad si več otvorio pogled...
Što se tiče čelika, aluminijuma i ostalih metalik boja - preporučujem Model Master metalik seriju, boljeg nema
Bogu fala što sam Lala! :)

drakii

 Nevolim da ikom tanjim volju, ali poshto je u pitanju avion koji je vrhunac moje maketopatije, koju si boju koristio za donje povrshine ? Prethodnik izneo dovoljno kritickih opaski, ali lepo, josh jedan je gotov, pozdrav.Ipak da napomenem, ako reshish da radish ovaj avion u drugoj shemi, bolji je erbrash, ilivishe drajbrasha kako kazu , a leo bre se kaze suva chetka

sezan

#5
dopuna 1.-
@Drakil- Za donju povrsinu ,po sastavnici,predvidjen je- rlm 76, a  ja sam po recepturi ,napravio mesavinu boja-light green 55 (50 %)+ bela 5 matt(30%)+siva matt 57(20%),ali na ovoj slici je malo drecava,verovatno zbog sunca!Pored prozora sam slikao na stolu!

@UrbanKnight- Lakirao sam ga Prontom,sa kojim sam odusevljen kad su dekali u pitanju i kao podloga za njih i preko njih kada se nanese. Mnogo lepo se stope sa maketom, kao da su stampani na nju direktno!Jedino, taj sjaj koji daje , malo je prejak i nerealan! Imam Revellov gloss 01 , previse je gust ,i trazi tonu razredjivaca da bi se doveo u "radno stanje", a na kraju rezultat ,nije bolji!Trenutno nemam 02 matt lak ,ali kad ga nabavim ,obavezno cu ga prelakirati , jer stvarno previse sljasti i zaprljacu ga malo pre toga!

dopuna 2.:
@Komoras ,jeste cetkicom radjena kamuflaza ,a donju povrsinu sam Revellovim starterom ofarbao(nisam njime hteo kamuflazu da radim posto nemam blu tak ) i jeste mi se na par mesta desilo da prodje sasvim malo farbe pod masku(od krep obicne trake),ali to sam popravio pre lakiranja!To se samo cini da je "podliv" a ustvari je takva linija kamuflaze u sastavnici nacrtana i ja sam se drzao nje do kraja(a eto mozda nisam trebao, na nekim mestima je bezveze uradjena;nije "tecna",vec nekako ispresecana)!

@Profo, motling sam radio sa malim komadicem sundjera koji sam drzao pincetom i posle svakog umakanja u boju sam se trudio da izvucem sto vise boje iz njega ,da bi motling bio uverljiviji ,tako sto sam ga cedio o krpicu!Ali, ocigledno da nije bilo dovoljno,ipak ovo mi je prvi motling koji sam ikada uradio,pa se nadam da ce sledeci biti bolji! Sto se tice otvora u unutrasnjosti stajnog trapa,imao sam muku da napravim lepe i ravne otvore i po uzoru na jedan tudji rad samo sam prefarbao dno kadice u metalik!U nekoj buducnosti,kad dodjem na neki visi nivo maketarenja ,verovatno ce mi smetati sto nije izdetaljisana pa cu da je zavrsim kako treba ,pretpostavljam,ali ti detalji su stvarno veoma sitni!Kad ih vidis ,nemas osecaj(bar ja ) da tu nesto nije odradjeno, kao kad bi imao sa nekom vecom razmerom,ali sigurno cu to jednom uraditi!
Hvala puno, na  kritikama i savetima,puno ce mi pomoci!!!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hawkeye

Malo mi ova plava,mnogo plava  ;) ali ipak je maketa dobro uradjena!

'Уживај младићу за младости своје!'

sezan

Ma samo je svetlo u pitanju!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Bartsimpson

 :pilot
Pozdrav SEZAN...Vec sam video ovaj Me-262...
Dobar je,kad stignu nove slike bice jos bolji...
Mala zamerka na lak,inace ostalo je ok.


sezan

Znam da si ga video!Bice doteran!Drago mi je da si sa nama ovde!Pozz! :super
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Bartsimpson


Bojan Ue

Odlicna ti je ova pticica, lepo si ga uradio, ispravi to sto treba i bice pravi lepotan :super

drakii

 U svakom sluchaju, lepo, nekada recepture nisu najsrechnije, a i fabrikovane RLM 76 variraju, meni najvishe dopda Extrakolorova, dodushe je sjajna, a i sjajna, pozdrav   :pilot

drakii

Noch etwas faehlt, Hackenkreutzen, iliti , gde su mu kukichi ?, dobar je, prilichno lepo si ga obojio , narochito trup, pozdrav   :bravo