Mig-21 F-13 JRV 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

Aha, napokon je zavrsen. Ja sam jako zadovoljan, naravno ima propusta, inace boju sam cekao da dodje u Nis 3-4 meseca, pa sam na kraju (zivaca) narucio iz BG-a. Imao sam jako puno problema oko lepljenja dekala, jer me nesto bas nije htelo. Dekali koje sam dobio uz maketu su bili nesto lose uradjeni pa nisam mogao da ih koristim, jedva neki stencil. Inace za JRV dekale je zasluzan Drakii, i ovim izrazavam veliku zahvalnost.

Za sada mi je digi-aparat najveci problem, pa se snalazim mobilnim. Za neki dan cu da napravim bolje fotke, a sada sam jako nestrpljiv da cujem kritike...



EVO BOLJE FOTKE  :)



Boju koju sam koristio je Revell 90 s tim sto je kada zavrsim sa bojenjem ispoliram GRAFITOM


Kasnije kada lakiram gloss lakom delimicno se izgubi efekat, a pri radu treba da se pazi jer ostaju otisci prstiju. Evo rarlike izmedju polirane i nepolirane makete. Obe su farbane sa Revell 90


A izduv kod ove makete je radjen istom tehnikom, samo sto sam kao osnovu koristio revell 99.


I tako. Nadam se da ce te uzivati. :)




Dada

Hej, pa lepo izgleda. Mozda samo da si malo tonirao panele...
Mozda uskoro pocnem i svoju "trinaesticu", pa cu se igram sa toniranjem...
Sta je sledece?

Miljan

Fino izgleda.Koja je ovo boja,deluje mi kao MM1790???

mrkva

#3
Pa i nema se sto kritizirati. Dosta dobro uradjena maketa, osim mozda dekala koje si sam naveo. Jedva cekam bolje fotke.

djos & filip

#4
Jedva cekam bolje fotografije, ali i za ovo sto se vidi ovde  :bravo :bravo :bravo :bravo :bravo

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

drakii

Paneli mogu da se toniraju i kada je maketa "zavrshena", bez vechih problema, lepo mu chuche "nashe" oznake, pozdrav   :bravo


Tomcat

Super ti je MiG! Mada, onaj Tomcat je bolji  ;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

UrbanKnight

Hehhehe.... svidja vam se boja,a? >:D
Cek da uznem bolji aparat da vidite cirkus. A, boja, necete mi ni verovati, ali to je Revell 90 + jedna tehnika koju sam skoro poceo da primenjujem. Zbog nje sam i imao problema sa dekalima, fali da je jos malo unapredim. Samo aparat da uzmem (sutra  :))... evo nesto sto sam danas uspeo da slikam mobilnim, cisto da vidite presijavanje. Ne mogu da izdrzim da uzmem aparat...

Mobilni se "zbuni" i gde se jako sija pokaze crno.


Inache SFRJ oznake su prava perverzija...

520 na krilima valjda nema brojeve?


menestenasli

a tehnika bojenja?
Ja sam jednom prstima farbao maketu posto mi se prilicno bila sasusila revell 99 i cetkicom je bilo nemoguce uraditi bilo sta! Zvuci smesno ali je rezultat prilicno sjajna maketa bez tragova cetkice ( i prstiju)  :D :D :D

dragan_mig31

jel si ovo prskao sa AB ill cetkario?i reci u koj odnos si razredjivao :)

Sneni

Ovako mi djeluje odlično, čekamo bolje slike :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dragan_mig31

zaboravio sam da pitam dali si lakirao maketu?

GBU-10

Lepo odradjeno,jedino mi farba deluje malo neprirodno
za ovaj tip aviona.

UrbanKnight

Evo jos par slicica, bas bezveze vrema danas nema dovoljno svetla, a ja capio aparat...