i 16 1 72

Previous topic - Next topic

matilda

daklem,posto se vec druzimo neko vreme,da vam se predstavim mojim jedinim radom odavde sa malte ujedno i jedinim u zadje dve tri godine. hasegawa u 72 ojci,ne tacna ipak lepa detaljom. posluzila je kao poligon za ispitivanje air brush farbanja,nekih zanimljivih tehnika,sve u svemu, mogu da se branim da je mai jako ne fotogenican :hahaha  eto gledajte i ud

rite po komentarima,sugestijama...                           stevan

Profa

'ajd' ovako na brzaka...
Sviđa mi se sjaj makete, baš lepo metalno deluje. Ljuštenje boje je takođe ispalo kako treba, kako si to odradio? :super
Ne dopadaju mi prenaglašeni paneli (trebao si to nekom svetlijom bojom, ova crna baš bode oči); silvering na dekalima; ako je već tako izgreban, mogao bi da ima i neki trag izduvnih gasova... :-\

p.s. Šta ima novo na Malti, ne beše me tamo evo već 3 godine... :-\ Jel' su restaurirali onog Harikena u Ta'kaliju, jel' ima nešto novo u tom hangaru? Šta je sa Gladijatorom, i on je trebao da bude sređivan?
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Stevane iz nekada ravnog nam Srema, sada iz tamo neke daleke zemlje :D
Sve sto je rekao Profa stoji. Generalno mi se svidja, Mada nisam ljubitelj ovog bureta sa krilcima :)
Mozda da si mu jos malko doprljao tockice. Nisu bas poletali sa betonskih pista :) I jos koja shtroka tu i tamo od motora...
P.S.malo upao kod slika u txt, ha? :)

Kerber

Iako je Hasegawa netacna u detaljima, lepo izgleda.
Ima taj metalni "ukus"...to je veoma lepo postignuto.
Verovatno ces da ga dovrsis s' malo prljanja i dodati mu konopce za uvlacenje tockova (pogledaj kod Bambijevog I-16)...
Meni se dopada, a silvering se da resiti ili onim "hemijama" tipa Microscale decal set i decal sol ili Gunzeom (set i sol), a pomaze i domaca radinost u vidu - prvo alkoholno jace sirce (probao "esenciju" - koncentrat sircetne kiseline za tursiju i isto deluje ko Micro set) i posle tog, kad se osusi - medicinski alkohol 90%.

menestenasli

Super je. Chiping mi se bas svidja. Jedino si mogao da koristis neku hemiju za dekale, da jos malo sakrije te providne delove. Ja sam probao Humbrol dekalfix i zadovoljan sam rezultatom.

drakii

Nisi ti radio alat za maketu, ali si uradio maketu, leeepo, a ICM, :naughty

oddball

Мени је скроз готиван, и лепо си урадио "остаривање" и "коришћење" малог кабриолета. Мени је овај авион скроз симпатичан иако капиам да су његови пилоти имали хроничну упалу синуса  :D
Али имам и једну мању и једну мало већу замерку: мања је држачи ветробранског стакла који мислим да треба да буду боје трупа & ова друга су силверинг на декалима.
Али укупан утисак је - супер  :super
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

matilda

ajmo redom. @ profa- znao sam da ce svi da provale za oguljenu farbu,u ostalom to je po nekom mom misljenju i najupecatljivije na celoj maketi. daklem! dojtijes brashinu i ofarbas ono sto je bilo metalno u aluminijum. dobro,ali dobro osusis. raspalis normalno kamuflazu kao da prethodne boje nikad i nije bilo. osusis opet kako valja. e onda ide onaj deo kad ti treba najlaksa ruka i naj ostrija seciva i polako,samo polako, da ne izgulis i aluminium. na kraju,sta moze vernije da docara ogrebotine i oljustenu farbu od ogrebotina i oljustene farbe :mjetal sto se ta alija i harikena tice,eno ga u hangaru,go ko pistolj,ogulilisu ga i izsmirglali pa vise lici na mig 21 nego na harikena. bila je neka izlozba , napravio sam slika pa cu ih postaviti ovde za koji dan. gladiator... pa maltezi su vredni kao pcelice ako se ovako potrude kao sto se trude bice gotov  za jedno 200 godina ako ga moljci ne pojedu,eno ga u onom sobicku,skupla prasinu. novo ima meteor,mislim da nije bio tamo pre.                                  @ drakii-,jeste,naapravio ga mali, ima cuci na sifonjeru eduard 1 48,taj ce da sklepam tek :mjetalsad generalno, silvering?! hm, pa koristio sam humbrolov decl set ali sam ja malo pocetnik pa sam malo nisam znao da treba da ga glosujem pre lepljenja,zato sam ga semi-glosovao pa sam eto malo silveringa dobio,doduse ne vidi se toliko u stvari,mora da je kamera pokvarena :lol a i treba da se doradi da se zaprlja jos , to i ja mislim    pozdrav . stevan

matilda

nesto sam cunjao okolo i naletim na " debeli zero"  :lol  :lol  :lol

airbamby

Prethodnici su rekli zamerke i sugestije, ja cu samo dodati da je fino uradjeno i da ta hasegawa i nije tako losa osnova za doradjivanje,u kombinaciji sa nekim delovima sa ICM I-16 moze da se uradi vrhunski .
Svaka cast i samo napred  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Hawkeye

Dobro uradjeno,ICM ima stvarno DOBRE I-16  :pilot !

'Уживај младићу за младости своје!'

oddball

Не знам Стеване, да сам га ја радио не бих дирао ништа више. Никаква додатна прљања и слично, да сам га ја радио сматро бих готовом макетом. Мало тај силверинг квари утисак али и сам си рекао да га фотоапарат истиче према томе то је то.
Хвала што си постовао технику љушћења, могу и да је пробам да видим како ће испасти код мене. Мада пробаћу и да после препрскане боје метала ставим међуслој полусјајног лака да бих је додатно заштитио.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

PELE

Lepo izgleda!

Samo silvering kvari utisak...

Moram da uradim jedan I-16 u 1/72, simpatican avioncic.... :D



Pozz

menestenasli

Za dekale koristim kombinaciju saveta sa foruma i onoga sta pise na etiketi dekalfix-a (trazio sam i ja neki microdecal set  i sol posto kazu da je to najbolje ali nije bilo u radnji). Dakle, sjajni lak (pronto), dekalfix, dekal, dekalfix, susi se koliko pise, lak  i nema traga silveringu. Tamo gde je jedan sloj laka , dekal je malo iznad povrsine makete, a tamo gde sam stavio 2 sloja laka ne primecuje se da je dekal. Nazalost samo sam jedanput probao ovo, ali posto mi je uspelo iz prve, verujem da ce svaki put biti ok.

matilda

kao sto rekoh,malo sam se zeznuo kod 1: posle farbanja,izlakirao sam ga pou sjajnim lakom,sto mu dodje kao i da sam ga ostavio samo sa farbom 2: decal fix sam koristio ali je na kraju ipak ispala svinjerija sa dekalima, iz nekog razloga mi je decal fix  "bezao" sa podloge i skupljao se u kapljice. na kraju , kada mi je bilo dosta zamlacivanja sa dekalima sam odlepio i opalio jos jedan sloj laka {polu sjajnog} i to mu je. vec sam pazario drugog i 16, ovaj put eduard sa svim gadzetima i 1 48, e taj ce sledeci da radim ali kasnije posto imam 4 na astalu. ttaj bi trebalo da bude bolji, videce se ::)