P-400 Aircobra 1/32

Previous topic - Next topic

Poseidon

RAF je 1941 doneo uredbu da sve Aircobre iz njihivog sastava,isporuče Sovjetskom vazduhoplovstvu uz Harrikene.RAF nije bio zadovoljan Aircobrama zbog navodnih defekata u konstrukciji i uopšte nezadovoljavanja rata na Evropskom ratištu,ali Rusi su postigli velike uspehe sa njima. Prve stižu u Sovjetski Savez 31 augusta 1941 u Arkhangelsk,serija od 16 komada....narednih meseci i godina se natavlja isporuka dogovorena Moskovskim dogovorom,ali to je sad druga priča.
Aircobra koju sam radio pripadala je 19 gardijskom puku koji je imao veoma zapažene uspehe na Istočnom ratištu,do kraja 1943 ovaj puk je u 6800 misija obrio( Bf-109E-56kom., Bf-109F-43kom., Bf-109G-14kom., He-113-1kom., Bf-110-30kom., Ju-88-7kom., Ju-87-13kom., He-111-5kom., Do-215-2kom., Hs-126-5kom., Fi-156-3kom., and FW-189-5kom.)
Što se tiče makete u ptanju je Specijal Hoby Aircobra 1/32 (kutija u kojoj je Mk.I varijanta,odnosno RAF,ova koja je kasnije isporučena Rusiji)...avion se sklapa solidno i rangu je sa ostalim proizvodima ove firme,napomenuo bi da bi bilo fino da ima metalne noge stajnog trapa jer su ove prilično osetljive.
Nisam razvlačio još antene dok ne napravim vrata na polici,zbog česte borbe sa prašinom. Konkretno moja Aircobra pripadala je 19 gardiskom puku na kojoj je leteo  Capt. I. V. Bochkov,imao je svojih 7 potvđenih pobeda i 32 zajdničkih sa svojim pratiocima..poginuo je u akciji 4 aprila 1943 godine.


Kerber

Odlicna "Kobrushka" !
Dopao mi se krajnji finish, sa puno nejednako osvetljenih povrsina. Kao prava.
A i razmera dozvoljava da se covek "razmahne" koliko hoce.
Kazi nam, kakva je na sklapanje, posto ta firma zna da maalo oteza sam fitting, sto bu rekli neki tamo, a ono sto me kod njih uvek plasi je "staklurija". Ovde vidim da je fino legla i nema nekih "zvrndanja u prostor" van predvidjenog mesta.

pekar

Auuuuu nista to ne valja  :hahaha :hahaha :hahaha :lol :lol :hahaha :hahaha  brukaaa :headbang
IL-76

Aleksandar

Prelep avion, odlicno urađena maketa!
Kao pravi, svaka čast!
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

gasha

Sencenje do bola, vaistinu dobar. Jedno pitanje, gde ih drzis? ???

Nemsy_29

Uuuu skidam slem...svaka cast  ;D ;D ;D

Hawkeye

Nisimogao nesto vece da napravis,ne vide se lampice u kokpitu lepo  :hahaha  :super  :bravo ,salu na stranu,maketa je super,bravo!

'Уживај младићу за младости своје!'

djos & filip

VEOMA, VEOMA, VEOMA LEPOOOOOOO

Svaka cast, mnogo lepo ispade kobrica   :super

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Zoki969

EXTRA !!!
Ne da je dobar nego ...  :o
Bravo Dragance  :) ;) :D ;D

ilija

Odlican referat iz istorije......maketa je prva liga....weathering je fenomenalan....
Jos samo da te zenimo.... :super

Zoki969

Quote from: ilija on 29-04-2009, 12:09:30
Odlican referat iz istorije......maketa je prva liga....weathering je fenomenalan....
Jos samo da te zenimo.... :super

Da ne bude off topic, ali potpuno se slazem sa Ilijom, pogotovo u vezi ovog poslednjeg  :super

Poseidon

 :lol...pa lično mi je žena pomagala oko makete,pa vidiš kako ispadne!!

Boki

 :super Odličan je. Svaka čast.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Profa

Uuuuu, mnogo je dobra kobrica!!! :bravo :bravo :bravo
Nadam se da ćemo je uskoro videti i uživo :)
Bogu fala što sam Lala! :)

Nemsy_29

Hehe sad sam se setio aviona...Sa njim sam leteo u IL-2  ;D ;D ;D