Academy 1/72 Me-163 Comet

Previous topic - Next topic

Warhawk

Ovo je jedan od mojih ranijih radova (tek sam bio u srednju posh'o  :hahaha). Radjen je uglavnom "out-of-the-box" osim par sitnica. Unutrašnjost je odlična, dodao sam samo pojaseve (napravljene od alu-folije i žice) i podupirače armiranog stakla. Antene, pito-cev i mlaznica su takodje "domaći" a izbušio sam i rupe za prazne čaure ispod krila (date samo kao udubljenja). Napravio sam i neke detalje iza sedišta, ali vi to nećete primetiti ako vam ja ne kažem... Zadnje prozorčiće sam smanjio (obojio sam malo i preko njih, jer su mi delovali nekako preveliki...)

Maketa je bojena Molak-ovim bojama, koje su po pravilu uvek pretamne i previše guste (više liče na kremu). Nijanse sam modifikovao prema svom nekom ukusu. Sve je radjeno Airbrush-em, osim flekica, koje sam odradio četkicom. Dekali su iz kutije, osim svastika, koje sam mazn'o od Hasine 109ke.

Inače, maketu nisam kačio ranije iz dva razloga:
-Radio sam ga u vreme kada nisam sumnjao u sastavnice. Ispostavilo se da "Bela 14-ica" nije imala taj amblem, a i fleke su
bile manje i redje. Dugo sam razmišljao da li da skidam boju pa opet da radim, al' što kaže Čolić u onoj reklami "Ja tu niš' neb' diro!"
-Traktorče (Scheuchschlepper) koje se dobija sa maketom nema veze sa životom, pa sam ga iseckao, pregitovao i preradio u
varijantu na tri točka, koja je korišćena za transport aviona do uzletišta (varijanta koja se dobija sa maketom je korišćena
za prevoz posle sletanja, jer je Kometa sletala na skiju - u osnovi je to isti traktor, samo se priključi drugi zadnji deo po
potrebi. Ali avaj, desilo se krečenje i premeštanje stvari pa se to negde zagubilo  :cry (nikad to neću prežaliti, pravio sam
čak i kutiju menjača i sve živo - u 1/72!!! eee jee...)

Sve u svemu, evo malog...







'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Poslusaj Colu, zna matori smeke sta prica... ;)
Lep malisa, ne buni se oko toga.
Ne znam koji amblem mu se kaci, na ovaj broj, nisam skoro pogledavao reference, ali JG.400 je imala 3 staffela sa ovim znakom, sa Baronom Minhauzenom na djuletu i nesto kao kometa...Trebalo bi da mogu da se nadju, pa prelepi ovo sto ne ide. Jedino to....ostalo ne pipaj !

sezan

Volim ove svapske,prototipove!Mnogo lepa masina !I mene ceka jedna i jedva cekam!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Warhawk

#3
Koliko sam ja video na fotkama, ne ide nikakav amblem (taj amblem je navodno imao samo jedan tokom rata, Ameri su to videli, rekli "jao jao" pa nafarbali na ostale zaplenjene primerke)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Bojan Ue

Veoma lep rad, pravi lepotan :bravo

Hawkeye

Lep malisa,svaka ti cast  :super !

'Уживај младићу за младости своје!'

djos & filip

Sto rece Kerber, ne pipaj nista. Ovo sto si uradio je i vise nego OK. Lep malisan. :bravo

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Lanmi

#7
Jes, to si u pravu, bela 14ca nije imala taj amblem, i upravu si za redji mottling, ja bih dodao i to da nije imala belo na vrhu nosa. Inace, odbro je ispao.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

pekar

Lepo ali NEMCI ----fuj----!!!!
IL-76

Gumiflex


Warhawk

Znam za taj link, tu sam i saznao za greške...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

drakii

 A bre, chovek ga lepo amblemirao, buvica na raketno mamlazni pogon, leeepo, bile be blesavo napredne te shvabe  :pilot

Profa

Predivna maketica i stvarno lep rad :bravo bez obzira na gorenavedene kasnije zapažene greške - ko ih ne zna ima samo da se divi ;)
Bogu fala što sam Lala! :)