MiG-21PFM NVAF

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz svima...

Konacno sam zavrsio ovaj Vijetnamski PFM. Uzivao sam radeci ovu maketu. Sama po sebi je sastavljiva, delovi se lepo uklapaju. Kokpit je radjen direktno iz kutije, tako da tu nisam radio nikakve dorade. Krila, trup, stabilizatori, vertikalac..........sklopljeni bez ikakvih problema i minimalno gitovanja.

Prvi put sam u potpunosti zalepio dekale, a da nema silveringa. Koristio sam Humbrol Decalfix i mogu vam reci da sam prezadovoljan. Neophodno je da se nanese 2-3 sloja gloss laka ( A NE PRONTA!!! ;D), nanesete decalfix i otklonite visak. Dekali su lepo "upali" u linije panela.

Posto nisam neki strucnjak za pisanje, neka slike same govore...... ;D





Tri migonje za sada, bice ih jos bar desetak..... ;D



Bila je ovo jos jedna vezba. U planu mi je jedan Mikojan-ov trio..... ;)



Pozzz






drakii

Ma kakvi super , diesel, ustvari Euro diesel, neozbiljnocha od mene, a ozbiljnocha od lepog keca, pogotovu trio, ziv bio, cepaj dalje, pozdrav   :mjetal

Nemsy_29

Odlican trio migonja...naravno SRV najlepsi(kamuflaza  ;D ;D ;D)

Messerschmitt

Свака част!!!Баш је лепо испао... :super :bravo

UrbanKnight

Dopada mi se... pogotovo jer je Vijetnamski...

Jedan od najlepsih aviona. Taj nesvakidasnji usisnik, delta krila, "utopljena" kabina, sonda, linija trupa... njegove performanse...  8)

Hawkeye

Bravo majstore,avionce koje je j... mamu amerima u Vijetnamu,svaka cast sto si se setio bas njihovog da napravis  :bravo  :super !

'Уживај младићу за младости своје!'

GBU-10

Odlicno ko i uvek od tebe. :super

Kerber

Jako lep "Migonja".
Veoma atraktivna kamuflaza. Jel' je tako ostra ili je malo trebala da bude sa mekanijim ivicama?

alaleksic

Super je ispao ovaj migonja a o trio fantastico mnemam reci,lepo ih je videti ovako poredjane...

PELE

#9
@Kerber : Ovog puta sam poslusao Zvezdinu sastavnicu, zasto sto nema slika o kamuflazi koju sam ja radio (ev. broj 5070)

Inace, sve kamuflaze su razlicite, tako da nema dve iste. Evo jedne slike...



Ovde se jasno vidi da su prelazi ostri.

Mozda sam mogao freehand, ali bi bilo mnogo overspray-a, tako da je ovako lepse... :)

Na samo jednom "domacem" forumu i na sajtu "Modelversum.De", nasao sam maketu Zvezdinog PFM-a sa ovakvom uradjenom kamuflazom. Konkretno, na OMF-u je gosn' slax uradio ovakvu kamuflazu. Njegovi prelazi su takodje ostri... :)


Pozz

Kerber

Ok je, tamo ih bas nisu lickali za parade, te je verovatna prisutna cela gama razlicitih kamuflaza. Ja se bio "vezao" za onu kamuflazu iz sastavnice... 8)

PELE

Hvala svima na komentarima!  0:)



Pozz

milanco

Dobro je ispalo svaka cast :)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Dada

Veoma lepo napredujes sa podizanjem kvaliteta izrade... Jos par migonja i bices master :)
Ako bih bas nesto morao da zakeram, to bi bilo na racun ostrine prelaza i zelene boje, ali nista strasno.
Sada lagano na makija :)

firefox

#14
Ovo je nesto slicno pretpostavljam u vezi kamuflaze!
http://www.geocities.com/meco17br/Mig/21pfm/Viet.GIF