F-84 Thunderjet JRV 1/72

Previous topic - Next topic

gasha

Ovo se bash oteglo, evo jutros ga privedoh kraju.




dragan_mig31

pa moram da kazem da je ovo stvarno lepo.mozda najbolji tanderdzet kojeg sam video na netu...svaka cast

Bojan Ue

Fenomenalan rad, dobro izgleda kamuflaza, bas mi se dopada  :bravo

Poseidon

Bravo Gasho, :super veoma je lep i originalan!

Ser Gilles


milten

SUPER, obozavam i podrzavam tematiku naseg vazduhoplovstva u bilo kom periodu, pod bilo kojom oznakom u bilo kojoj razmeri...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

djos & filip

Super je ispao.
Moram priznati da u pocetku nikako nisam mogao da svarim ovu zelenu koja mi stalno nekako vuce na braon, ali ovako u kompletu i matiran, deluje ....ko pravi  :bravo
Gasho, svaka cast.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

ugovorac

Prelepo Gaso.Lep rad i lepa ideja.Jedina kritika s moje strane je sto nisi radio prljanje preko svih dekala ili to slika vara.

drakii

Bash je sladak, a i dobro izgleda, zbog nekih detalja sam se pitao dali si bash iskusan maketar, izglada da si mladji, ovo nije nikakva hrdjava primisao, ali ima detalja koji bi....., ali njamke, bash je dobar, pozdrav   :bravo

Dada

Fino izgleda, lep posao.
Par zamerki:
Hvarovke izgledaju dosta plasticno? Jel' to bilo cetkarenje?
Steta samo sto mu nisi bas ustimovao panel na levoj strani donjake pre krila... Dosta se vidi da krivuda (ostatak gita ili je samo wash malo neravan?)
I da li mi se cini ili je do slike da je kocnica malo krivo postavljena?
Sta je sledece? :)

Sandman

lepo odradjen Tanderdze(n)t :D pogotovo shto si, mislim, prvi na forumu odluchio da praktichno uradish ovu experimentalnu shemu farbanja na nashim primercima!

usled svih ovih stensila, i jako lepo odradjenog washa, zaista deluje realno... samo kad bi slike bile malo bolje u smislu white balance-a  :-\ probaj makar na digitalcu da podesish mod white balance-a pri slikanju sa sobnim osvetljenjem - umnogome pomaze oko realnijih boja... ovako zelena maskirna zaista pomalo vuche na braonkastu :(

onaj panel sa leve strane trupa - ispod kokpita - je izgleda i kod tebe doshao do izrazaja - to je ono shto sam pominjao na pochetku rada na ovoj maketi u projektima u radu - Tripko se tu namuchio zeshce, nisam siguran da li je uspeo da sredi do kraja te panele - izgleda da je ovo jedina ozbiljnija tehnichka "greshka" na maketi... no, uz pomoc mistrije i meshalice za beton sve se da srediti...  :D :lol

u svakom sluchaju, jedan od najboljih tvojih radova... samo tako nastavi....

gasha

@papa Kocnica prava, slika kriva ;D hvarovke, shit, smorile su me pa sam ih iscetkario. Makro mod pa se sve vidi, uzivo mnogo bolje. Evo sada vidim i rupicu kod onog poklopca na levom krilu. Ce da sredimo to.

@ugovorac, radjeno je prljanje preko svih dekala, mozda je negde svetlo jace pa izgleda sjajnije. Ako mislis na rondele na trupu, tu je moguce posto sa ih brisao naknadno zbog nekih viskova stroke koja je odudarala. Udaricu mu za svaki slucaj jos malo mat laka sa sivom preko dekala.

menestenasli

Super je, meni se prilicno svida ovakav tip aviona, a jos kad sam video ovako lepu maketu moracu da odem da kupim jednog za sebe!

Milan18111

Meni se cini kao da ce svakog trenutka da poleti.
Jedna od boljih maketa koje sam video do sad.
Svaka cast.

Shakal

Gasho,sve cestitke! Odlican je.  :god