A-4AR Area Fuerza Argentina 1/72

Previous topic - Next topic

UrbanKnight

Ova maketica je restauracija i delimican skrecbilding jedne stare makete.

Inace ovo avionce pripada jednoj od elitnih eskadrila Argentinskog ratnog vazduhoplovstva tzv Grupo 5.

Naime posle ukidanja sankcija Argentini posle rata za Foklande, Argentinsko vazdihoplovstvo je 1993. godine pazarilo americke A-4M koji su tom prilikom modernizovani na A-4AR.
Nekih 36 komada, dati su na upotrebu "Grupi 5" koja je inace odgovorna za napade na britanske brodove Ardent, Antelope i Argonaut tokom Foklandskog rata.




Osecam da sam malo preterao s prljanjem na nekim mestima. Eto nisam bas puno zadovoljan rezultatima.
Kabina je vakum. Podvesni nosaci, natena na repu, cev za punjenje gorivom, poklopci tockova su skrec bild. A spoljni rezervoar je od plovka za pecanje.

Dekali su odstampani na papiru i malo sam razocaran kako sve to funkcionise. Posto moraju da se lakiraju posle stampanja, ako nanesete tanak sloj laka na dekal, razmazace se, a ako je debeo sloj onda ce ispasti lose kada se zalepi.

I tako, imam par brljotina, oko kabine, gledacu da to popravim. I ne znam, jos nisam naucio da lepo slikam, nekako mi slike ispadaju mutne a uzeo sam neki babaroga aparat.

Ako nekog interesuje kako je sve ovo ranije izgledalo:



I tako pozdrav  :)

Sandman

mozda je samo malo na trupu - na bokovima - prenaglashen wash, ali se uklapa fino uz kamuflazu!

vishe mi bode ochi ram kabine koji malko mrljavo deluje - probaj chachkalicom da skinesh vishak boje sa stakla, zaista shteta da tako ostane jer je generalno zanimljiva kamuflaza i sama tema ovog Skyhawka ;)

takodje, zafarbaj josh malo gumu na prednjem tochku, deluje da se malo crna boja ogrebala sa desne strane....

inache, sve chestitke za ideju - uvek volim da vidim kad neko uradi neku maketu sa ne bash vidjenim oznakama i kamuflazama!

da li planirash mozda i neki argentinski Skyhawk iz Foklandskog sukoba?

ako planirash, preporuchujem ti nabavku Fujimi A-4B makete koja uz par dodataka odgovara za argentinske aparate iz ovog sukoba, a moze se i naci u M-Hobby radnji u BGD!

dragan_mig31

sredi ovo sto ti sandman kaze i bice opaka maketa.meni se i ovako puno svidja.....

Ser Gilles

Ako maketa može ovako da se prepravi onda ima nade i za mene !!!
Još samo par godina vežbe i...
Svaka čast!

ubermagog

Pozdravljam ideju i napor, kao i što si pokušao da doradiš neke od potrebnih izmena na avionu - ali imam jednu 'veću' primedbu!

Promašio si prilično oblik kabine, mada nije toliko tvoja greška ako si kopirao postojeću. Ti si imao ESCI maketu A-4E/F koja ima stariji oblik kabine koji je promenjen kod modela A-4M. Razlika u obliku kabine je prilično vidljiva, nešto kao ko Migova 23 i 27.
Kad stigneš probaj da preradiš - ako te ne bude mrzelo.
Baci pogled na crtež, a proveri i fotke po netu



Oblik kabina na A-4 se inače tokom karijere i brojnih varijanti menjao tri puta.

matilda

ja nisam ljubitelj zapadnih aviona ali a 4, pa recimo da ima neko posebno i pocasno mesto. vidis ja nisam ni znao da je argentina koristila skuter. dao si mi ideju posto sam kupio na nekoj izlozbi stari eschi a 4 m/n pa je dato izraelsko i americko farbanje. taj dan me je us...o ko ludo, zaq 11 eura kupim a 4 i mig 21 bis,oez, oba 1 48?!  a ovo sto ti kazu,tacno je,tocak je evidentno oguljen :cry doradis i bachis u vitrinu.

Hawkeye

Ja bih rekao da je restauracija uspesna  :super  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

drakii

Cenim pozitivizam, kod Hawkeya i drugih, zombiranje maketa je mukotrpstven posao, treba se osim trpanja kita ili shta vech, da utroshi mnogo truda, znam da si mogao to i finije, probaj da chachkalicom korigujesh ramove na poklopcu kabine i posle malo clearfix-a, uostalom svrati na kafu lafu, pozdrav, ne zameri na edukatstvenim porivima moje malenkost, nauchichu i ja jednom da pravim makete, pozdrav

UrbanKnight

Quote from: Sandman on 21-05-2009, 18:22:32da li planirash mozda i neki argentinski Skyhawk iz Foklandskog sukoba?
:naughty

Sve kritike su uzete u obzir  :)

Oguljenu farbu sa tocka... nisam primetio kad se pre oguli... :think

Desni bok stranu sam vec ogulio i spremam se da je popravim, ipak je previse uprljana u odnosu na levu... bode mi oci i nervira me tu sam se opasni sj... :headbang

Poklopac kabine je bila prava nocna mora da se napravi, eto tu cu malo da popravim, nego nisam imao boju, pazarih danas... i tako. Postujem slike cim popravim... Viva la Argentina

pekar

Pa u odnosu na onaj prethodni ovaj je dosta bolji. :bravo
IL-76

Kerber

To sa poklopcem je, nazalost bitno, jer odredjuje verziju aviona, al' nije do tebe ako je nema u kompletu...
Inace, lep rad, poceo si da unapredjujes izgled svojih maketa, a to mi se svidja. Ne deluje kao plasticna igracka, ima dusu.
Samo napred, ako uradis novi poklopac kabine i ispravis sitnice, postuj nove slicke, da menjamo u Galeriji.

Jos jednom, bravo !

GBU-10

Odlicno si odradio maketu,uvek je lepo videti nekog
americkog veterana kao sto je ovaj.