Soko J-20 Kraguj 1/72

Previous topic - Next topic

ugovorac

Posto Bata Pekar nema tehnickih mogucnosti da objavi fotke svog naj novijeg dela,taj posao sam morao ja da preuzmem.Pa,ovako.Ni jednu maketu ranije nije uradio toliko brzo (trebalo mu je oko osam dana),i ni jednu maketu ranije nije poceo a da prethodnu nije zavrsio (konacno je postao kao svi ostali).Maketa je rezinska,sa ne mnogo delova koji se sasvim solidno uklapaju.Problem mu je pravio poklopac kabine izradjen u vajuumu koji ga je dosta izmucio da bi ga uklopio.Imao je problema i sa dekalima.Nije dobio registracione brojeve pa je to resio tako sto je upotrebio brojeve iz kompleta za G-2 koji jos nije napravljen.I,to je to.






djnik

Prelep Kraguj! Da li autor ima nekakvih komentara sto se tice uklapanja, odlivaka itd?

Hawkeye

Bravo za Batu i Jocu  :super  :bravo ,prelepa maketa i prelepa fotke!

'Уживај младићу за младости своје!'

Bojan Ue

Vrlo interesantno avionce i vrlo lepo si ga uradio  :bravo

Kerber

Necije magare ce da lipshe...Bata uradio maketu.....cccc..... ;)

Kako si se u'vatio rezina, lepo je izasla ova maketa.
Mozda je samo taj poklopac malo...i jos par sitnica...al' nista strasno.
Lepo izgleda.
Bravo !


PELE

Odlicno izgleda!  :o




Pozz...

divvac

maketa je stvarno prelepa  :)  :)  :)
jedino mi se cini malo "prazna" jer je bez naoruzanja...
moja Prva turska

dragan_mig31

stvarno lepo izgleda.jedino sto me zanima je koje boje s ikoristio?

ugovorac

Divvac,"prazna" je stvar ukusa.Ja sam se do sada samo jednom resio da postavim naoruzanje i meni se ovako svidja.Znajuci Pekara,znam da on ne misli kao ja i to sto nista nije stavio ispod krila je zato sto trenutno nije imao sta.Verovatno ce da postavi kad bude imao.Ali,neka on kaze nesto u vezi toga.Maketa je njegova.

milten

TOOOO BATO SUPER  :god
aj okacite onaj Spitfire s istopljenim krilima   ::)
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

divvac

Quote from: ugovorac on 24-05-2009, 14:43:56
Divvac,"prazna" je stvar ukusa.Ja sam se do sada samo jednom resio da postavim naoruzanje i meni se ovako svidja.Znajuci Pekara,znam da on ne misli kao ja i to sto nista nije stavio ispod krila je zato sto trenutno nije imao sta.Verovatno ce da postavi kad bude imao.Ali,neka on kaze nesto u vezi toga.Maketa je njegova.

to si u pravu, nego nekako nije mi to to... :)
borbeni avion bez bombi ili raketa... ali u pravu si,to je stvar ukusa(kao sto sam ja ofarbao meserschmita u crvenu i plavu boju-sportski  ;) )
moja Prva turska

pekar

Sto se tice boja tj. farbanja e tu se nisam pridrzavao upustva koje su standardne boje.Iskoristio sam osnovnu boju pa je mesao i dodavao belu i svetlo zelenu da bi dobio svetliju nijansu zelene jer mi se cini da zelena koja bi isla -116 cini mi se -bila mnogo tamna za tako mali model. Doduse gledajuci dosta slika svaki bi bio prica za sebe sto se tice farbanja.A sto se tice  naoruzanja iskreno ovako mi se vise svidja mada sam video fotografiju sa po dva -2- nosaca na krilu, ali moze i ovako a i nikad nije kasno da mu se zakaci nesto ispod.Iskreno receno maketa je laka i lepa za rad SAMO kabina u vakuumu je za mene vrlo problematicna i tu sam malo z......bo stvar. A sta cu kad nevolim vakuummmm.Sve u svemu fala :super  VI na lepe reci ovo vam necu zaboravim.DA SE NE LJUBIMO !!!!!!  :cheers
IL-76

gasha

Cekao sam da vidim jednog gotovog. Sada definitivno pazarim komad.

Dada

Dobar je Bato, ljudski dobar. Moram reci da je noviji odlivak kraguja sa odvojenim nosem jos bolji!

divvac

i meni se sad nekako radi Kraguj,iako nevolim resign makete(imam u steku Utvu 75 i IK3,oba resign,nesta mi se ne rade :P)
nego moze li mi neko objasniti u cemu je razlika izmedju obicne kabine i ove u vakuumu?
moja Prva turska