P-47D domaci" Tandaramandarabolt "Academy 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Predstavljam vam danas zavrsenu maketu AKademijevog P-47D u razmeri 1/48. Na maketi sam dodao fin na trupu koji je falio za nasu verziju, cevi od hidraulike za kocnice na stajnom trapu kao i PE set pojaseva od Eduarda. Maketa je farbana Humrol bojama (siva i svetloplava koje su dosta posvetljene) kao i MM Dark Green. Nakon dva sloja Future-a dodao sam Lift Here dekale koji su se uz Mr Mark Sofner odlicno istopili i izgledaju kao ofarbani. Nakon jos jednog sloja Future-a isprskao sam maketu mesavinom MM mat i gloss laka. Na kraju je odradjen wash panela kao i blagi weathering pastelima.

Ovaj avion treba da predstavlja P-47D iz muzeja u Zagrebu ali posto mi je taj suvise cist odlucio sam da maketu napravim kao da je avion bio u upotrebi. Sto se tice kamuflaze radio sam je uglavnom po LH uputstvima iako ima male razlike sa stvarnim avionom, nije mi bio prioritet da sve bude 100% tacno jer ionako moj Tanderbolt predstavlja "what if" verziju tokom operative upotrebe.

Slike projekta u radu mozete naci na:

http://maketarskikutak.com/index.php/topic,6854.0.html


Poseidon

Sjajan je!!!!! Ja isto radim kamuflažni al će biti sa belim 024...trenutno se zezam sa nosačima za rakete.

Hawkeye

AUUUU pa ovo je prelepa grdosija,svaka cast kolega  :super  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

PELE

Maketa je fenomenalno uradjena! :god

Bravo!!!



Pozzz...

Sandman

odlichan Tandaramandarabolt :D Djole!

mozda mu samo prelaz boja na kamuflazi deluje dosta oshtro, ali obzirom da je what-if... ;)

sad chekamo da se nastavi rad i na onom drugom P-47 shto je Taryn zapochela... ;)


ugovorac

Djole,prelep je.Mozda se samo previse sija,pogotovu tockovi.I,gde su mu mitraljezi?

milten

HEHEHEHEEEHEEHEHE
Super ti je ovaj Tandaramandarabolt  :super
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Dada

Djole, odlican je, svidja mi se taj diskretan sjaj. Bas onaj efekat aluminijumskih plehova :) Bravo!

djnik

Taryn kaze da ce pokusati da zavrsi i njen Thud sad kad se prolepsalo vreme :)

Mitraljeza nama na ovom Thud-u jer je ovo takozvani "Francuz", dobijem kroz MDAP program iz NATO viskova u Francuskoj. Prvo sam krenuo da radim maketu sa otvorenim mitraljezima posto sam zaboravio na ovaj detalj ali pre farbanja sam izvukao mitraljeze i postavio poklopce.

Sto se tice farbe i odsjaja kao sto sam napomenuo u poruci lakirao sam mesavinom mat i gloss laka (70%-30%). Mozda vam se cini da se suvise presijava ali to je zbog sunca koje se probijalo kroz drvo iza mene. Uglavnom kada slikam makete ispred vrata bude hladovina ali juce sam slikao suvise rano tako da je sunce bilo tacno iza mane. Sto se tice tockova, tu jos nisam odradio weathering na njima, sada izgledaju mat!

Miroslav Š.

Веома леп рад. Ђорђе, теме и обраде су ти баш интересантне :)
Мала дигресија у вези са ,,французима"... у Француској смо купили Тандерболте (те без инсталираних митраљеза) и они нису били преко MDAPa...
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

djnik


djos & filip

Videh ga prvo na Hyperscale-u.
Posto je vec radjen u nasoj kuci, dobro smo se upoznali sa temom. SJAJAN JE!!!!!!
Posto se kamuflaza (raspored sara) razlikuje od one date u Lift Here uputstvu, gde si nasao "mustru"?

Od nase porodicne komisije........CISTA 10
:bravo :bravo :bravo :bravo

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber

Lepo mu lego zavrsni finish.
Odlicna maketa "Francuza".
E, sad nesto...oni su bili bez mitraljeza, ali su trebali da imaju pofkrilne nosace, ona 2 velika za bombe, jer su trebali da budu korisceni kao brzi laki bombarderi, a negde videh i da su mogli da nose velike rezervoare za gorivo/napalm bombe? na tim nosacima...Mislim da su u prastarim YUVAM biltenima mogle da se nadju te fotke/crtezi-profili...Pa ako vec nema "pucaljke"...da mu dodas one karabudze?
Sa onim malim nosacima za HVAR raketle, nisam video fotkicu/crtez, a koliko znam, mogli su svi nasi Tanderbolti da ih nose...pa sad....

djnik

Posto nisam hteo da radim onog iz muzeja jer je suvise cist odlucuio sam se da malo opustim kriterijume i da ne postavljam nosace za bombe, rakete kao i da kamuflaza bude negde izmedju. Kako bi rekli, radio sam ga za svoju dusu a da ne pominjemo da ovde Ameri nece znati kakav je zapravo bio u starnosti.

airbamby

Jako lepo uradjen Thunder...bas mi se dopada.
:pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj