Heller 1/72 Messerschmitt Bf-108 JKRV

Previous topic - Next topic

Warhawk

Tehnički gledano, ovo nije moj projekat, već mog burazera. On je kupio maketu, ExtraTech-ove eceraje i Lift here LH704 set dekala.

Počeo je sa radom sav u fazonu "ovo je moj prvi ozbiljniji projekat" i tako to, zalepio dva dela jedan za drugi, a onda je krenulo ono "jao ja ne znam sa ecovanim delovima" i "ne bih da zeznem nešto, ti to znaš bolje". Meni bilo glupo da ga odbijem, burazer mi je, a i šteta da propadnu ecovani delovi i LH dekali...

Na brzinu sam ga sklopio, pa onda i izrezao kontradetalj radi vežbe. Nisam se nešto preterano deranžirao, samo sam se trudio da ispadne koliko-toliko pristojna maketa...

Sve u svemu, evo gotovog "proizvoda"




P. S.    Kada je video gotovu maketu, mrtav 'ladan je rekao "E baš mi je fino ispao!"  :headbang

                                      Usledila je teglica mr. Surfacera u glavu...

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

divvac

sta oces?!?! super ti je ispao!!
jos je i fora cirilicom ''MORAVA''  :D :D :D
moja Prva turska

airbamby

Odlican bre...
Nego,jel mi se cini ili elisu nisi sredjivao?
:pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Warhawk

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Bojan Ue

Odlicno je ispao, svidja mi se, jel planiras malo da ga zaprljas, cini mi se da mu nisi naglasavao panele?Imam i ja jednog i planiram da uzmem jos jednog pa da radim i nemacku i nasu varijantu! Mnogo mi je simpatican ovaj avioncic!  :bravo

Miroslav Š.

Мајсторија, нема шта. Који је то комплет ецераја? Такође се спремам да га урадим па ми је лепо да видим овај готов.
:super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

PELE

#6
Tvoj brat ga je bas super uradio! ;D Sala naravno...

Fenomenalan je!

Da li su paneli bili u pozitivu, pa si ih ti posle preurezao? Koju si boju koristio?



Pozz...

Warhawk

#7
Paneli su bili u pozitivu. Boja je neka moja stara mešavina iz šteka (pise Revell 58, mada se ne secam da li sam je modifikovao) koja je bila najpribližnija nijansi pravog. Što se prljanja tiče, ja ga više ne diram, ne fali mu ništa...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

E burazer ti je pravi, pa kad se ovako dobro pokazao daj mu sledecu maketu  ;)

Ovo je vrlo lepo ispalo, sad si me zaintrigirao da umesto kamuslaznog odradim ovog plavog, neobicno izgleda,

:super

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

drakii

Leeeepo, 'ajde dalje, pozdrav, Morava dzmni......

Profa

Sve čestitke burazeru i sa moje strane! :D
Odličan, sa fino urezanim panelima, boja legla k'o bombona... Prljanje je već subjektivna stvar... Ma, kapa dole! :super :bravo
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

ccc, Surfejserom Milosha u glavu....a jel bi ti voleo da on tebe gadja teglicom Maskola?!  :P :D

shalim se malo, dobar je on dechko, budi dobar brat pa mu se nadji kad zatreba.. za shta uostalom sluze starija braca... ;)

odlichno je ispao Tajfun! mozda malko washa ne bi shkodilo radi siticanja linija panela, no ako vam se obojici svidja kako sad izgleda... "ja bi tu ne bi nishta dir'o" ;) :D

deluje bash osvezavajuce ovako plav ;)

Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

airbamby

Zar extratech radi eceraj za Tajfuna?

Steta sto elisu niste sredili kad ste vec ulozili toliki trud... :(

Ali kao sto rekoh vec ranije...odlicno uradjen :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

anki

Skidam kapu, ali:

Osim sredjivanja elise fale  i izduvne cevi a mislim da je i usisnik ispod motora nesto drugaciji (obe stvari su kao na Rodama - vidi Medicovu 108). One izbocine na kapotazu nisu izduvi, tu samo prolaze cevi izduvnih grana i savijaju na dole, a ta oplata mu dodje kao zastita i pomaze pri hladjenju.